Připojte se k vysokorychlostnímu internetu přes satelit!

img
10. 08. 2020 Přečteno: 1016x

Způsobů, jak svou domácnost nebo firmu připojit k internetu, je celá řada. Ne všechny však umožňují stoprocentní dostupnost ve všech koutech…

Život bez internetu si většina z nás dovede jen těžko představit. V některých místech však může být problém získat přístup k vysokorychlostnímu internetu, který bude fungovat stabilně a bez větších výkyvů a výpadků. Řešením je připojení k internetu přes satelit, které je dostupné z jakéhokoliv místa v republice. Přečtěte si, čím se satelitní internetové připojení vyznačuje a k čemu dalšímu se dají satelitní technologie využívat.

Satelitní připojení k internetu je dostupné ve všech koutech ČR

Způsobů, jak svou domácnost nebo firmu připojit k internetu, je celá řada. Ne všechny však umožňují stoprocentní dostupnost ve všech koutech republiky. Tam, kde jiné technologie selhávají, přichází na řadu připojení prostřednictvím satelitních technologií.

Pomocí satelitu se k internetu bez problémů připojíte třeba i v nepřístupných místech českých hor, v údolí kolem řek, v málo obydlených oblastech i v okrajových příměstských lokalitách. Své o tom ví společnost INTV, která se na oblast elektronických komunikací zajišťovaných prostřednictvím satelitní technologie zaměřuje už od roku 1991. Na možnosti připojení k internetu prostřednictvím satelitu a další možnosti využití satelitních technologií jsme se proto zeptali právě jí.

Spolehlivé připojení prostřednictvím služby Tooway

Jakým způsobem se připojení k internetu přes satelit zajišťuje? Zmiňovaná specializovaná firma INTV využívá pro zajištění satelitního připojení především službu Tooway, která vyniká svou spolehlivostí, stabilitou a vysokou rychlostí internetu. „Tooway je služba připojená k internetové síti přes satelit KA-SAT a systém pozemských bran připojených internetu přes hlavní evropský uzly, pro ČR je to například Frankfurt, Paříž nebo Londýn,“ vysvětluje zástupce společnosti. Dodává, že jednotlivé služby mají stanovený měsíční objem dat, po jehož vyčerpání může dojít ke snížení rychlosti.

tooway-INTV

Konkrétní parametry pak závisí na objednané služby, a tak je na zákazníkovi, jaké objemy a rychlosti připojení vyžaduje. Modem má velikost běžného Wi-Fi routeru, a tak vám v domácnosti rozhodně nebude zavazet. Kvalitu internetového připojení prostřednictvím služby Tooway si dlouhodobě pochvalují zákazníci z řadu domácí i firem. Důkazem toho je řada referencí a pozitivní zpětné vazby.

Pořádáte jednorázovou akci? I na ní můžete být připojeni k internetu

Vysokorychlostní připojení k internetu prostřednictvím satelitních technologií se s oblibou využívá i při pořádání jednorázových akcí, kde může být obtížné zajistit stabilní přístup k internetu jinými metodami. Satelitní technologie umožňují připojení k internetu bez závislosti na lokální komunikační infrastruktuře. Proto se s oblibou využívají při pořádání koncertů, festivalů, sportovních událostí a dalších jednorázových akcí.

Díky satelitům lze spolehlivě zabezpečit rychlé a bezpečné připojení třeba i na zelené louce. Pokud plánujete akci, na které očekáváte velký počet návštěvníků, obraťte se na společnost INTV, která se o zprovoznění internetové satelitní sítě postará. Stačí znát místo konání akce, datum a čas, počet lokálních sítí, předpokládaný počet uživatelů a případné požadavky na omezení.

Způsb připojení k internetu přes satelit

Satelity se využívají ve zpravodajství i krizovém řízení

Satelitní technologie uspokojení jak běžné uživatele z řad domácností a malých firem, tak státních i nestátních institucí či společností se specifickými požadavky. Satelitní přenosy se úspěšně používají i ve zpravodajství nebo krizovém řízení. Díky satelitům se totiž dá zabezpečit audio i video přenos z lokality, ve které není dostupná žádná komunikační infrastruktura nebo není dostatečný GSM signál.

Přes satelitní technologie můžete i telefonovat

Datová přenosy prostřednictvím satelitů se nevyužívají jen k internetovému připojení, ale i dalším typům elektronických komunikací. Příkladem jsou satelitní telefony, se kterými si bez problémů zavoláte z jakéhokoliv místa v republice.

I s touto oblastí má společnost INTV bohaté zkušenosti, vždyť je u nás také největším poskytovatelem služeb satelitních telefonů a terminálů. „Velký zájem je o služby naší půjčovny pro zákazníky. Tu využívají například jezdci startující na rallye Dakar, polární badatelé a další zákazníci, kteří potřebují komunikovat z míst, kde se na dosah běžných GSM sítí nedá spolehnout“, dodává. Satelitní telefony pracují v pásmu L-band na kmitočtech kolem 1,6 – 1,7 GHz s malými anténami. Komunikace probíhá na vzdálenosti cca 800 km (u systému Iridium) a 38 000 km (u systému Inmarsat, případně Thuraya). Z toho důvodu jsou přenosové rychlosti velmi malé ve srovnání s pozemskými GSM telefony. 

Pokud jste si až do teď mysleli, že satelit doma nebo ve firmě využijete maximálně ke sledování televize, snad jsme vás přesvědčili o opaku. Ať už se potřebujete připojit k internetu, nebo si třeba spolehlivě zatelefonovat z opuštěného koutu světa, satelitní technologie vám přijdou vhod.

Napsat komentář: Připojte se k vysokorychlostnímu internetu přes satelit!

RE: Připojte se k vysokorychlostnímu internetu přes satelit!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.