Podrobný návod, jak uvolnit čakry a cítit se skvěle

img
16. 01. 2020 Přečteno: 5164x

Můžete cítit v jistých oblastech svého života nepohodlí, nebo bez zjevné příčiny vracející se zdravotní problémy v této oblasti. Zkusme se nejprve…

Čakry jsou energetické centrum vašeho těla. Cítíte se tak nějak zablokovaní, nespokojení, nic nejde jak má? Nic necítíte tak, jak byste měli? Pokud není nějaký viditelný problém, můžete se zkusit obrátit na své „energetické tělo“, kde často vznikají různé blokády. A tím více, pokud vás zároveň trápí nějaké funkční blokády na těle, chronické vleklé potíže. Prací s čakrami, energetickými víry v lidském těle, můžete mnohé z těchto blokád rozpustit.

Čtěte také:

Jak meditovat a co nám pravidelná meditace přináší?

Chce to ale kus pořádné představivosti a trpělivosti. Ponoříme se opět do meditativního stavu a budeme se věnovat své duši, tentokrát propojíme uvědomění sebe samých s uvědoměním svého těla. Uvolněte čakry a začnete se cítit skvěle.

Jak poznám, že jsou některé čakry zablokované?

Můžete cítit v jistých oblastech svého života nepohodlí, nebo bez zjevné příčiny vracející se zdravotní problémy v této oblasti. Zkusme se nejprve podívat, co které čakry, jsou-li zablokované, mohou natropit.

SEDMÁ ČAKRA (korunní, temenní) – duchovní ukotvení

Jemně fialová barva pro vizualizaci energie: blok sedmé čakry je většinou pokaždé, když máme zablokovanou některou nižší, při její blokaci nám uniká smysl života, případně trpíme depresivními stavy. Spojuje nás se smyslem života, s pocitem štěstí ze života a sounáležitosti se světem i vesmírem. Jasnozřivost. To je stav, který cítíme, je-li tato čakra v pořádku.

ŠESTÁ ČAKRA (třetí oko, intuice, čelo) – mysl, intuice, zhmotnění přání

Fialová barva pro vizualizaci energie: blok šesté čakry se projevuje nejasným myšlením, pocitem nepohody, bolestmi hlavy, potížemi s koncentrací, nemoci očí, uší. Spojuje nás s jasným a hladkým přijímáním vlastní intuice a jasným cílevědomým myšlením.

PÁTÁ ČAKRA (krční oblast) – komunikace, vyjadřování

Modrá barva pro vizualizaci energie: blok páté čakry se projevuje váznoucí komunikací, do které se nám nechce, nebo ji cítíme jako zakázanou, potížemi a bolestmi v oblasti krku, hlasivek, krční páteře, šíje nebo potížemi se štítnou žlázou. Spojuje nás s pocitem, abychom se vyjádřili jasně, hlasitě a přesně!

ČTVRTÁ ČAKRA (srdeční čakra) – emoce, city, projevy citu

Zelená barva pro vizualizaci energie: blok čtvrté čakry se projevuje potížemi ve vztazích, pocity křivdy, nespravedlnosti, neschopností odpustit, rozvíjet vztahy jako takové, fyzicky potom v blokádách v oblasti hrudní páteře, potížemi se srdcem a plícemi. Funguje-li správně, doslova vysílá vlny energie a přitahuje k nám srdečné lidi a příhodné šťastné události a možnosti.

TŘETÍ ČAKRA (solar plexus) – sídlo osobnosti, pochopení, vůle a prosazení sebe samých

Žlutá barva pro vizualizaci energie: blok třetí čakry se projevuje potížemi s vnímáním sebe samých. Egoismus, nadřazenost, nebo naopak přílišná ustrašenost, strach, úzkostné stavy a ponížení. Funguje-li správně, pak správně vidíme své místo na Zemi. Tato čakra propojuje ty vyšší duchovní s těmi nižšími (první, druhá, třetí) spojené s pozemskou existencí.

cakry zena

DRUHÁ ČAKRA (pupeční, sakrální) – vůle, rozmnožování, sex, vášeň

Oranžová barva pro vizualizaci energie: blok druhé čakry se projevuje potížemi s přijetím vlastního těla, nad/podváhou, obecně potížemi se zdravím. Těžko se rovnáme s kritikou, zátěží nebo závidíme druhým. Funguje-li tato čakra normálně, proudí námi radost z pozemské existence.

PRVNÍ ČAKRA (kořenová, základní, v oblasti hráze) – zázemí, finance, materiální ukotvení na Zemi

Rudá barva pro vizualizaci energie: blok první čakry se projevuje potížemi s financemi, existenciální problémy nebo problémy sexuální, s pohlavními a vylučovacími orgány, bolestmi v oblasti kostrče či spodní části páteře. Funguje-li správně, spojuje nás s vlastní vnitřní tvořivostí, zápalem pro život, chceme se obrazně a symbolicky „milovat se životem“.

Vizualizace čaker

Čakry si můžeme představit jako víry energie, které víří v příslušných oblastech. V meditativním nebo i jen klidném stavu si tato místa můžeme prodýchat, nacítit, uvědomit si, co v nich cítíme.

Tíhu, nebo lehkost?

Bolest, nebo uvolnění?

Napadají nás uvolněné myšlenky plné bolesti a zmatku (související často právě s tou čakrou), nebo naopak k nám v tuto dobu proudí nápady, láska a pocity spokojenosti?

Kromě výše uvedeného návodu si můžeme i takto, procítěním, zjistit, kde v kterém místě našeho těla cítíme tíhu, či kde máme zanesené stresující myšlenky.

Čakry: Řízené uvolnění

Důležité je uvědomit si dvě věci:

  1. Zablokování čakry nepřišlo náhle, budeme tedy potřebovat také čas (několikero pravidelné opakování) než se opět rozvolní.
  2. I nadále si pak musíme dávat pozor na myšlenkové vzorce či vnější chování, které problémy způsobilo a pracovat také na změně vnějšího prostředí, jež nás ovlivňuje.

Můžeme zkusit dvě metody odblokování čaker.

Barevná meditace

Začínáme vždy u spodní čakry poté, co si vědomě uvolníme tělo jako při meditaci. Ze stavu „hadrová panenka“ se potom přesouváme pozorností do jednotlivých oblastí čaker. Místo si představujeme jako rotující vír nebo barevnou kouli. Vizualizací toto místo čistíme právě tou barvou, která ke každé čakře patří. Rozsvěcujeme barevnou kouli nebo vír, zvětšujeme ho, hrajeme si s jeho podobou tak, abychom se na konci cítili osvěženi. A poté necháme kouli na místě, stále si ji uvědomujeme, a přejdeme k druhé čakře. Vše zopakujeme a přejdeme k další…

Dechová meditace

Znovu vycházíme z meditační pozice či z uvolněného stavu, ale tentokrát se budeme čakrovým oblastem věnovat dechem. Nádech a výdech pokusíme vizualizovat do patřičného místa, kde by nám mělo za chvíli začít toto místo doslova pulsovat dechem. Pozornost věnujeme tomu, jaké myšlenky k nám přichází, jaké pocity napětí v oblasti cítíme a vše vědomě rozpouštíme dechem.

PROJDĚTE SI TAKÉ SERIÁL O VÝZNAMU JEDNOTLIVÝCH ČAKER PODROBNĚ:

Čakry a jejich význam - 1. čakra

Čakry a jejich význam - 2. čakra

Čakry a jejich význam - 3. čakra

Čakry a jejich význam - 4. čakra

Čakry a jejich význam - 5. čakra

Čakry a jejich význam - 6. čakra

Čakry a jejich význam - 7. čakra

Napsat komentář: Podrobný návod, jak uvolnit čakry a cítit se skvěle

RE: Podrobný návod, jak uvolnit čakry a cítit se skvěle

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.