Obec Srní je šumavské horské středisko nacházející se přímo v centru Národního parku Šumava. Původně dřevorubecká osada byla založena v roce 1726 a své jméno získala díky četnému výskytu srnčí zvěře. Obec Srní je díky své lokalitě a dobrému zázemí vyhledávaná mezi turisty z Česka i zahraničí. V okolí srní jsou výborné podmínky jak pro pěší turistiku, tak cykloturistiku. V zimním období je připravena hustá síť lyžařských stop. Pro sjezdové lyžování jsou k dispozici vleky a sjezdovky.

Šumavská vesnice v srdci přírody

Obec Srní patří mezi krásné šumavské obce, které se pyšní zasazením do nenarušené přírodní krajiny. V rozlehlých lesích Šumavy se nedaleko obce nachází překrásné slatě, například Tříjezerní slať nebo Jezerní slať. V blízkosti obce pak protékají nejhezčí řeky Šumavy, a to Křemelná a Vydra. Ty se v Čenkové Pile stékají v řeku Otavu.

Pro procházky i výlety na kole vede v okolí obce upravená cesta podél 200 let starého Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu. Obec Srní je proslavená romány spisovatele Karla Klostermanna, významného představitele venkovské prózy, který v Srní pobýval a čerpal inspiraci. Jako vzpomínka na jeho působení stojí v obci pamětní deska.

Ubytujte se v obci Srní

Rádi byste i vy načerpali sílu a strávili chvíle volna uprostřed krásné šumavské přírody? Pak zavítejte do obce Srní, která vám poskytne skvělé zázemí pro dovolenou. V celém Srní se nachází velké množství ubytovacích zařízení všech cenových kategorií. K dispozici jsou autokempy, cenově dostupné penziony, stejně tak i dobře vybavené hotely, které uspokojí náročnější klientelu.

Obec Srní je díky své poloze ideální destinací pro všechny turisty. Ať už patříte mezi hosty, kteří hledají pasivní odpočinek, nebo ty, kteří chtějí volné chvíle využít sportovně, obec a přilehlé okolí vás bezpochyby okouzlí.