Netradiční vánoční dekorace: originální vánoční girlanda z papíru

img
10. 12. 2019

K výrobě toho nejjednoduššího papírového řetězu budou stačit barevné papíry, lepidlo, tužka a nůžky. Různobarevné papíry nastříháte na stejně úzké…

Girlanda je zdobený závěs z květin, větví, listů nebo třeba právě z papíru. Často bývá doplněn i dalšími ozdobami nebo stuhami. Girlanda už od starověku zdobila oltáře, náhrobky i budovy při slavnostních příležitostech. Girlanda bývá charakteristicky prověšená do oblouku. Vánoční girlanda se umísťuje nejčastěji na sloupy či zábradlí.

Čtěte také:

Vánoční dekorace si můžete snadno sami vyrobit doma s dětmi

Vánoční girlanda rozhodně zpestří váš byt. Advent je obdobím, které by mělo patřit klidu a rozjímání, zvelebování domácnosti. I když se mnohdy mění na čas shonu a zbytečného stresu. Zkuste zpomalit a vychutnat si sváteční dny v pohodě a poklidu. Skutečnou vánoční atmosféru totiž mnohdy dělají ty úplné maličkosti, které nám mohou zpříjemnit den, třeba vánoční dekorace a jejich vlastnoruční výroba. Girlanda může být jednou z nich.

Společný předvánoční čas si můžete zpříjemnit třeba společným chystáním výzdoby domácnosti. Vánoční dekorace z papíru jsou levné, hezké, poměrně jednoduché na výrobu a do jejich tvoření se může zapojit celá rodina. Jednoduché vánoční dekorace z papíru a papírová girlanda pak může zdobit vánoční stromeček, okna nebo vchodové dveře.  

Vánoční dekorace: jednoduchá papírová girlanda

K výrobě toho nejjednoduššího papírového řetězu budou stačit barevné papíry, lepidlo, tužka a nůžky. Různobarevné papíry nastříháte na stejně úzké proužky a z dlouhých proužků pak uděláte menší pásky. Na jeden konec proužku naneseme lepidlo a potom oba konce pásku spojíme. Další barevný proužek tímto kolečkem provlékneme a opět slepíte. Tímto opakovaným postupem vytváříte barevný řetěz a jednoduchá vánoční dekorace je hotová. Výhodou tohoto barevného řetězu je to, že jeho výroba je tak jednoduchá, že jej můžeme tvořit i s úplně malými členy domácnosti.

Pom-pomy z hedvábného papíru jako netradiční vánoční dekorace

Pom-pomy jsou dekorace z hedvábného papíru, které připomínají velké květy. Pom-pomy na vánoční dekorace je možné tvořit z hedvábného papíru, ale i krepového papíru. Navázané vedle sebe na provázek tvoří bohatou a zajímavou vánoční girlandu. Výroba jednoho kusu pom-pomu zabere kolem deseti minut. Vánoční girlanda tohoto typu je tedy především pro trpělivé tvůrce, neboť její příprava zabere dost času a při tvorbě rovněž vznikne hodně drobného odpadu.

Depositphotos_167472806_s-2019

Hedvábný papír nastříhejte na stejně velké obdélníky. K výrobě jednoho květu je třeba deset listů hedvábného papíru, z těchto hotových obdélníku poskládejte harmoniku. Střed harmoniky svažte provázkem neb stáhněte jemným drátkem a konce obou stran harmoniky zastihněte do kulata. Potom opatrně rozprostřete všechny listy tak, aby se papíry nepotrhaly a vznikla kulička-květ. A netradiční vánoční dekorace je hotová.

Vánoční girlanda z dlouhého pruhu papíru s opakujícím se vzorem

Tahle vánoční dekorace vás bude bavit! Dlouhý pruh papíru poskládáme do harmoniky. Na jednu stranu složeného papíru předkreslíme požadovaný vzor. Takovýmto vzorem může být hvězda, anděl, stromeček, srdce, zvonek neb sněhulák. Klíčové je, aby vzor byl předkreslen tak, aby přiléhal ke krajům papíru. Tím získáme jeden dlouhý napojený řetěz s daným motivem. Vánoční girlanda vás okouzlí.

Na vkusnou vánoční výzdobu byste rozhodně neměli zapomenout!

Vánoční dekorace: minimalistický papírový řetěz ve skandinávském stylu

K výrobě papírového řetězu minimalistického stylu budete potřebovat metalický papír, tužku, nůžky, případně raznici a šicí stroj. Příprava takovéto vánoční dekorace je velice jednoduchá. Z metalického papíru vystříháte různě velká kolečka, srdíčka nebo hvězdy, případně i kombinace vzorů podle vlastního vkusu. Použít k vytvoření vzorů můžeme i ozdobnou raznici s vánočním motivem. Takto vytvořené vzory z metalického papíru vypadají velice efektně. Vystřižené nebo vyražené vzory pak sešijete v řadě za sebou tak, aby vznikla girlanda.

Napsat komentář: Netradiční vánoční dekorace: originální vánoční girlanda z papíru

RE: Netradiční vánoční dekorace: originální vánoční girlanda z papíru

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.