Nejlepší recepty z jablek, které zařadíte mezi vaše oblíbené jablečné recepty

img
20. 08. 2019 Přečteno: 7403x

1. Jablečný štrúdl z listového těsta Jablečný štrúdl by neměl chybět na žádném nedělním stole. Pokud nemáte čas připravovat tažený jablečný štrúdl,…

"One apple a day keeps the doctor away", říkají Britové. V překladu jedno jablko denně a vyhnete se doktorům. Jablka obsahují velké množství zdraví prospěšných látek a říká se, že denně bychom měli sníst jedno malé jablko nebo vypít skleničku domácího moštu. Stejně tak si ale jablka můžete dopřát jako chutné recepty z jablek. Připravili jsme jich pro vás rovných patnáct, ze kterých si určitě vybere každý. 

Čtěte také:

30 tipů na zdravý a rychlý oběd do 30 minut: Co uvařit k obědu, když není času nazbyt?

Jablka zasytí a díky obsahu cukru dovedou zahnat chuť na sladké. O jablkách se dokonce říká, že jablečný ocet pomáhá na hubnutí, a to právě díky jejich sladké jablečné chuti, která dovede zahnat chuť na čokoládu nebo jinou pochutinu, která je velmi častým dietním prohřeškem.

A ani sladké recepty z jablek, které jsme pro vás připravili, nemusí být dietním prohřeškem. Stačí recepty z jablek zbytečně nedoslazovat a ponechat jen přirozeně sladkou chuť jablek.

Recepty z jablek pro každý den

1. Jablečný štrúdl z listového těsta

Jablečný štrúdl by neměl chybět na žádném nedělním stole. Pokud nemáte čas připravovat tažený jablečný štrúdl, jednoduše dezert připravte z kupovaného listového těsta. Jablka poté stačí nahrubo nakrájet, ovonět skočicí, zabalit do nohavice, pomašlovat rozšlehaným vajíčkem a upéct. Máte rádi štrúdl? Inspirujte se našimi dalšími recepty na jablečný štrúdl

Recept na jablečný štrúdl z listového těsta

recept

2. Linecký koláč s jablky

Na přípravu tohoto koláče si vyhraďte více času. Základem je totiž křehké těsto, které budete muset ručně udělat. O co více energie vložíte do pečení, o to lepší ale bude výsledná chuť koláče. Stejně tak si můžete pohrát s vrchním zdobením, které nemusí být jen ve tvaru mřížky, ale z vyváleného těsta můžete vykrojit také zvířátka nebo jiné tvary. 

Recept na linecký koláč s jablky

recept

3. Jablečné pyré

Jablečné pyré už minimálně jednou připravovaly asi všechny maminky dětí. Jablečné pyré ale rozhodně nepatří mezi recepty z jablek, které jsou vhodné jen pro děti. Jablečné pyré se stejně tak hodí jako základ koláčů, do domácích müsli tyčinek nebo jako lehká svačina. 

Recept na jablečné pyré

recept

4. Jablečné muffiny se skořicí

Upéct tyto jablečné muffiny je jednodušší než facka. Přípravu zvládnete za 15 minut, stačí smíchat zvlášť všechny mokré a suché ingredience, nakonec je spojit, dát do formiček a upéct. Těsto můžete ozvláštnit ořechy, brusinkami, kokosem nebo kostičkami čokolády. Pak už to ale nebude dieta :)

Recept na jablečné muffiny se skořicí

recept

5. Jablkové růžičky

Chcete se blýsknout? Jablkové růžičky patří mezi recepty z jablek, které vás vynesou do společenských výšin. Příprava není nijak složitá (jen se musíte obrnit trpělivostí při kladení jablek na sebe), ale výsledek je velmi efektní. 

Recept na jablkové růžičky

recept

6. Celerový salát s jablkem

Rychlá večeře plná vitaminů, to je celerový salát s jablkem. Pro dietní verzi vynechejte majonézu a nepřehánějte to se solí. Pokud chcete mít jídlo bleskurychle na stole, využijte pro strouhání celeru a jablek kuchyňského robota. 

Recept na celerový salát s jablkem

recept

7. Tažený závin s jablky

Každá poctivá kuchařka by si alespoň jednou za život měla vyzkoušet upéct domácí tažený závin. Příprava taženého těsta je poměrně náročná, obzvlášť pro začátečníky. Jakmile si to ale jednou vyzkoušíte, příště už vám tažené těsto půjde samo. Jen tip nakonec: Část vody v receptu můžete nahradit pivem. 

Recept na tažený závin s jablky

recept

8. Jablečné smoothie se skořicí

Toto smoothie patří mezi recepty z jablek, které vás potěší svou jednoduchostí. Veškeré ingredience stačí rozmixovat v mixéru a servírovat. Stejně tak můžete smoothie použít jako základ pro smoothie bowl, tedy snídaňovou misku plnou smoothie, cereálií, oříšků a sušených plodů. 

Recept na jablečné smoothie se skořicí

recept

9. Chorvatské fritule

Chorvatské fritule připomínají naše masopustní koblihy. Kvůli počtu kalorií a náročnosti přípravy se proto příliš nehodí ke každodenní konzumaci, ale jsou vhodné spíše jako občasná pochoutka na sváteční stůl - zkrátka patří mezi náročnější recepty z jablek

Recept na chorvatské fritule

recept

10. Hraběnčiny řezy

Hraběnčiny řezy jou taková česká sladká klasika, která se často objevuje na svátečních stolech. Recepty na hraběnčiny řezy bývají podobné, co se ale liší, jsou názory na to, který vrstva řezů je nejlepší. Zda-li křupavé těsto, strouhaná jablka, bílková náplň nebo vrchní drobenka

Recept na hraběnčiny řezy

recept

11. Jáhlová kaše s jablky a skořicí

Snažíte se zhubnout nebo jen chcete udělat pro své tělo něco zdravého? Pak si k snídani čas od času dopřejte tuto jáhlovou kaši. Jáhly se vyrábějí loupáním prosa, což je druh trav z čeledi lipnicovitých a jáhly jsou přirozeně bezlepkové.

Recept na jáhlovou kaši s jablky a skořicí

recept

12. Žemlovka s jablky

Žemlovka patří mezi recepty z jablek, které si možná spousta z vás pamatuje ze školní jídelny. Jak je ale známo, vzpomínky na školní stravování nebývají vždy veselé. Proto si tentokrát připravte žemlovku poctivou, s pořádnou dávku másla, mléka, vajec, medu a skočice. 

Recept na žemlovku s jablky

recept

13. Pórkový salát s jablky a mrkví

Hledáte zdravou večeři, kterou budete mít hotovou za méně než 20 minut? Pak si připravte tento pórkový salát. Překvapivě patří mezi recepty z jablek, protože kromě pórku a mrkve obsahuje také strouhané jablko. Dochutit ho můžete zakysanou smetanou nebo jogurtem pro dietní verzi a citrónovou šťávou. 

Recept na pórkový salát s jablky a mrkví

recept

14. Obrácený jablečný koláč

Obrácený jablečný koláč, v originále TARTE TATIN neboli koláč sester Tatinových vznikl, jako spousta jiných dobrých věcí, omylem. Obě dámy pracovaly ve francouzském hotelu Tatin, kde jednoho dne měly za úkol upéct jablkový koláč. Jablka ale nedopatřením příliš upekly, a tak se snažily vše zakamuflovat těstem, které na jablka připlácly. A světe div se, vznikl božský obrácený jablečný koláč, který od té doby pečou tisíce cukráren a kaváren na celém světě. 

Recept na obrácený jablečný koláč

recept

15. Šátečky z listového těsta s jablky

Ohlásila se k vám nečekaná návštěva a potřebujete rychle upéct něco sladkého? Jablečné šátečky patří mezi bleskové recepty z jablek, pro které stačí zabalit přepůlená jablka do listového těsta, pomazat meruňkovým džemem a upét. A je hotovo!

Recept na šátečky z listového těsta s jablky

recept

Nestačily vám tyto recepty z jablek? Vyzkoušejte také nejlepší recepty na jablečný a hruškový koláč

SERIÁL

Přečtěte si také další tipy na rychlá a zdravá jídla

30 tipů na zdravý oběd do 30 minut

30x dietní recepty na hubnutí

30 jednoduchých grilovacích receptů

30x jinak zdravá snídaně

Napsat komentář: Nejlepší recepty z jablek, které zařadíte mezi vaše oblíbené jablečné recepty

RE: Nejlepší recepty z jablek, které zařadíte mezi vaše oblíbené jablečné recepty

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.