Nástěnka snů a přání - podrobný návod na výrobu a 5 tipů, aby opravdu fungovala

img
08. 01. 2019 Přečteno: 2178x

Člověk bez cíle nemá pro co žít. Mnoho různých cílů nás může doslova uštvat. Sednětě si na chvíli a zamyslete se nad svými sny. Co si doopravdy…

Každý máme nějaké sny či přání, prostě něco, čeho bychom rádi dosáhli. Naše sny bývají někdy velmi abstraktní, jako že chceme být šťastní, a někdy velmi konkrétní. Mohou se nám zdát na dosah ruky i velmi vzdálené. Existuje mnoho způsobů, jak si sny splnit nebo se jim alespoň přiblížit. Jedním z nástrojů, který vám může pomoci, je nástěnka snů neboli nástěnka přání. Jste připraveni splnit si své sny?

Čtěte také:

Jak si správně přát, aby se vám splnily všechny sny?

Nástěnka snů – co si přejete?

Člověk bez cíle nemá pro co žít. Mnoho různých cílů nás může doslova uštvat. Sednětě si na chvíli a zamyslete se nad svými sny. Co si doopravdy přejete? Snažte se být co nejvíce konkrétní. Například všichni si přejeme být zdraví a šťastní – pro každého z nás to ale může znamenat něco jiného. Proto vám radíme, jak si správně přát, aby se vám přání splnila. 

Někdo bude zdravější, pokud shodí přebytečná kila, někdo jiný, když se pohne z gauče a začne chodit na procházky, někdo by měl víc spát, někdo zdravěji jíst. 

A štěstí? Co vás dělá šťastnými? Když se vám podaří zkoušky ve škole, úkol v práci, když jsou vaše děti spokojené, že s nimi trávíte každý den čas? Při přemýšlení si pište poznámky nebo klíčová slova, budou se vám později hodit. Až budete přesně vědět, o čem chcete vytvářet vaši nástěnku snů, můžete se pustit do díla. Zajímá vás lunární kalendář a vliv Měsíce na náš život? Pak se inspirujte rituálem pro splnění přání. Tím se nástěnka snů a její účinky ještě znásobí!

Vizualizace vašeho snu

Dalším krokem je vaše sny zhmotnit. Nejen, že prací na vizualizaci vašeho snu se mu více přiblížíte už jen tím, že budete přemýšlet nad konkrétními kroky, ale tím, že budete mít svůj sen stále na očích, bude pro vás těžší na něj zapomenout.

Nástěnka snů - návod na výrobu doma

Připravte si bílý papír A2

  • Jako první si připravte velký kus bílého tvrdého papíru. Velikost je na vás, nejčastěji se doporučuje velikost A2, ale můžete použít i větší. Menší papír bude stačit snad jen u menší snů a přání, u těch velkých životních by vám ale za chvíli došlo místo. Dále využijete fixy/pastelky, nůžky a lepidlo.

Vystřihněte nebo vytiskněte si obrázky

  • Nejvíce ze všeho ale asi budete potřebovat fotky a obrázky, přeci jen obrázek vydá za tisíce slov. Jaké zdroje pro své materiály použijete, je na vás – rodinná alba, časopisy, internet… (např. Pinterest nebo třeba Google obrázky). Obrázky vystřihněte, klidně jich mějte i víc, než budete potřebovat.

Promyslete si, jak sny pojmenovat

  • Spolu s obrázky/fotkami se vám budou ještě hodit klíčová slova (a tady vám přijdou vhod vaše poznámky), která si můžete buď napsat, nebo také vystřihnout z časopisů. Máte oblíbené citáty, které vystihují váš sen? Neexistuje nic, co byste nesměli nebo museli použít, je to vaše nástěnka.

nástěnka snů a vizí1

Nebojte se být kreativní

Když máte obrázky i klíčová slova hotové, začnete si je skládat na připravený bílý papír. Existuje mnoho způsobů, co kam umístit, ale nejlepší se nakonec ukazuje využít vaši intuici. Věřte sobě a svému snu, že to zvládnete. Není to úkol z výtvarné výchovy, výsledek se nemusí líbit nikomu jinému kromě vás. Přečtěte si, jak být kreativní

Pokud jste perfekcionista, bude vám to trvat déle, ale i vy se nakonec doberete výsledku ke své spokojenosti. Až budete s umisťováním hotovi, pomocí lepidla obrázky a klíčová slova zafixujte. Podle potřeby můžete použít fixy/pastelky na dopsání či domalování všeho co vám na archu papíru chybí. 

Nástěnka přání – 3 tipy, aby vaše nástěnka fungovala

Na závěr ještě pár doporučení, aby nástěnka snů fungovala opravdu tak, jak má. A aby se vám během roku splnilo co nejvíce přání. 

Soustřeďte se jen na vaše vlastní sny

Až budete přemýšlet nad svými sny, soustřeďte se opravdu na ty, které jsou vaše – ne někoho jiného – pokud tedy není vaším snem zalíbit se všem navzdory vlastnímu štěstí a spokojenosti. I proto se často vyplácí, abyste na některé z fotek, ideálně uprostřed papíru, byli vy – abyste nezapomněli, pro koho nástěnku vytváříte.

Nástěnka snů vyžaduje vědomý čas

Na vytvoření nástěnky snů si utvořte dostatek času o samotě – nevařte u toho, nevyřizujte emaily a vzkazy na Facebooku… Podle velikosti snu je minimum času na tvorbu dvě hodiny. Zdá se vám to hodně? Čas vám bude rychle utíkat a bylo by škoda přestat v polovině, když už jste si dali takovou práci začít. K rozdělanému úkolu se vám vždy vrací hůř, než když ho uděláte najednou celý.

Buďte pozitivně naladění a věřte ve slnění snů

Důležitá je i vaše nálada při tvorbě nástěnky přání – ta musí být pozitivní, svému snu a jeho splnění musíte věřit. Pokud tomu tak není, není to ten správný okamžik na vytváření nástěnky. Nevíte si přeci jen rady? Poradit vám může někdo z profesionálních koučů, ale také osoba, které důvěřujete.

Pamatujte ale, že se pomoc nesmí zvrhnout v to, že vám ona osoba vaše sny a cesty ke splnění nadiktuje – je to váš sen a vaše práce – ta osoba by vám měla spíše nastavit zrcadlo a zvídavými otázkami vás navést k vašemu vlastnímu řešení. Přečtěte si, jak být pozitivní

Prvním krokem je rozhodnout se

Znáte svůj sen, a přesto stále nemáte čas vytvořit si svou nástěnku snů? A jste si jistí, že opravdu stojíte o splnění tohoto snu? Co vám brání nástěnku přání vytvořit? Co by se muselo stát, abyste tuto překážku překonali? Kdo vám s tím může pomoci? Zkuste si odpovědět na tyto otázky a pusťte se do své nástěnky co nejdříve. Například nemáte na to čas? Často to, na co nemáme čas, pro nás není prioritou. Proč pro vás není váš sen důležitý?

A konečně – nástěnku přání si vyvěste doma na viditelné místo, někde, kde ji uvidíte každý den několikrát – dveře, skříň, lednice, místo u postele… je to jen na vás. A choďte se na ni dívat co nejčastěji. Ideální je, aby nástěnka snů byla to první, co ráno uvidíte a to poslední, na co se večer před spaním podíváte. 

Jste připraveni snít? Jaký je váš sen? A líbí se vám nástěnka snů a přání?

Napsat komentář: Nástěnka snů a přání - podrobný návod na výrobu a 5 tipů, aby opravdu fungovala

RE: Nástěnka snů a přání - podrobný návod na výrobu a 5 tipů, aby opravdu fungovala

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.