mudr-urikova1

hubnutí • baňkování • tradiční čínská medicína • online kurzy

Vystřídali jste již několik diet na zhubnutí, ale stále nepřichází očekávaný výsledek? Zajímá vás tradiční čínská medicína a chcete se naučit sestavit si podle ní jídelníček a zdravěji žít? To a mnohem více nabízí online kurzy MUDr. Uríkové, které vám dopomohou k vybudování si a udržení zdravého těla i ducha. Online kurzy jsou vhodné i pro úplně začátečníky!

Baňkování a moxování: Základní techniky na uvolnění těla

Fotolia_36571498_XS

Pokud máte ztuhlé tělo, bolavé klouby nebo vás trápí časté a opakující bolesti, nepomohou vám jen prášky. Klíč tkví v návratu ke kořenům a k přírodě.

Staří Číňané byli lidé jako my, trápily je nejrůznější fyzické bolesti, proto hledali metody, jak takové útrapy přírodní cestou vyřešit. A tak před více než 5 tisíci lety vznikla jedna z mnoha metod čínské medicíny - baňkování. Skleněné nebo silikonové baňky se přikládají na akupunkturní body na těle, kde lokálně tlumí problémy. Baňkování dodává lidem energii, pomáhá s nespavostí, snižuje trávicí obtíže nebo zmírňuje alergické reakce.

A jak baňkování funguje? Terapeut na vybraná místa přiloží baňky, ve kterých se vytvoří vakuum. Baňky se posléze přichytí na kůži a prokrví masírovanou tkáň, čímž se uvolňuje svalstvo. Baňkování je vhodné pro ženy i pro muže, které trápí fyzické bolesti a obtíže, ale i například problémy s trávením, alergiemi nebo zadržováním vody. Vyhnout by se mu naopak měly těhotné ženy, lidé s onemocněním krve nebo pacienti s poruchami srdečního rytmu.

Moxování posiluje organismus člověka

S aktivizací jednotlivých akupunkturních bodů pomáhá také moxování. Další tradiční čínská technika využívá element ohně, pomocí kterého dochází stejně jako v baňkování k prohřívání těla a svalů a doplnění energie čchi. Moxovacími doutníky se nahřívají postižená místa a akupunkturní body, čímž dochází jednak k lokálnímu prohřátí a úlevě od bolesti, ale také k ovlivnění vzdálených orgánů prostřednictvím akupunturních bodů.

Akupresura léčí až 200 obtíží

S pojmem akupunktura, neboli ovlivňováním bodů pomocí akupunkturních jehel, se často plete další pojem - akupresura. Je to další tradiční metoda čínské medicíny, která ovlivňuje stejné akupunkturní body jako akupunktura, moxování nebo baňkování. Na rozdíl od akupunktury k tomu však terapeuti využívají pouze ruce. Těmi masírují tělové akupukturní body a ovlivňují tak lokální potíže a prostřednictvím akupunkturních bodů i potíže na vzdálenějších orgánech a částech těla.

Akupresurou je možné také ošetřit body na dlaních, ploskách nebo uších, což jsou místa, kde se zobrazuje celý člověk a můžeme ošetřit jeho jednotlivé orgány a části těla. Také pokud vás trápí lymfatický systém a máte pocit jistého zpomalení, až zanesení těla, tuto metodu určitě vyzkoušejte. Nemusíte hned navštěvovat terapeuta - akupresura je snadno dostupná pro každého, klidně z pohodlí domova. Nebudete potřebovat žádné pomůcky, stačí jen trochu praxe a body si ošetříte sami.

Vyzkoušejte si proto online kurz baňkování MUDr. Uríkové, který vás provede touto metodou a jejími blahodárnými účinky.


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte