Hydroponie patří mezi oblíbený moderní způsob pěstování rostlin, který přináší celou řadu výhod. Zmiňme například vhodnost pro alergiky díky absenci alergenů, kontrolu přesné skladby živin, méně časté zalévání či rychlejší růst. Díky tomu umožňuje hydroponie použití rostlin i v prostorách, které jsou náročné na hygienické požadavky, a také tam, kde se klade důraz na snadnou údržbu.

Firma Matouš Hydroponie, s.r.o. zajišťuje realizaci kompletních zakázek v oblasti hydroponie pro luxusní hotely, obchodní centra, nemocnice, restaurace, recepce, sportovní areály, ale také pro majitele bytů a domů. Mimo to dodává velké množství různých typů okrasných nádob, které skvěle podtrhnou moderní vzhled současných interiérů. 

Kompletní realizace zakázek

Společnost poskytuje svým klientům zajištění kompletní realizace zakázek v oblasti hydroponie a zelených stěn. Po domluvě nejprve provede návrh květinové výzdoby interiéru s ohledem na potřeby klienta a konkrétní prostory. Následně uskuteční samotnou realizaci zakázky. Firma využívá služeb osvědčených zahraničních dodavatelů. Nedílnou součástí nabídky služeb je rovněž dlouhodobá péče o rostliny i po samotné realizaci zakázky. 

Zelené stěny neboli vertikální zahrady

Jednou z možností pěstování rostlin v interiérech jsou tzv. zelené stěny. Jde o moderní dokonalý zahradnický prvek, který má své kořeny ve Francii. Firma poskytuje realizaci zelených stěn do interiérů, přičemž využívá nejmodernějších poznatků a technologií. Patří mezi členy evropské asociace interiérových zahradních architektů EILO a s pěstováním zelených stěn má bohaté zkušenosti. 

Minerální substrát Seramis

Firma rovněž nabízí prodej minerálního substrátu Seramis, který je zdravým a čistým řešením pro pěstování a patří k moderním substrátům pro oblast hydroponie. Minerální substrát Seramis umožňuje přesazování rostlin během celého roku, jednoduchou kontrolu vlhkosti či možnost zalévání jen jednou za měsíc. 

Firma Matouš Hydroponie s.r.o. se zmiňovanou činností zabývá již od roku 1992. Její služby využívají právnické i soukromé osoby v různých oblastech ze všech koutů Česka i Slovenska.