Minulý život: Existuje vůbec?

img
22. 05. 2020 Přečteno: 1197x

Víra ve sny, které mají být vhledem do období, v kterém jsme prožívali svůj minulý život neopadla. Lidé zabývající se mystikou jsou dokonce…

Minulý život je tak trochu záhada. Někteří lidé jsou skálopevně přesvědčeni, že proces reinkarnace opravdu existuje a na světě se objevujeme i několikrát za sebou. Těžcí realisté, které duchovno nijak zvlášť neoslovilo, mají také jasno. Dle nich jsme život dostali pouze jednou a další možnost znovu existovat prostě není. Prožili jsme minulý život každý, nebo je to opravdu jen přelud?

Čtěte také:

Karma jako přírodní zákon příčiny a následku

Reinkarnace a minulé životy

Lidé byli zvídaví a kladli si mnoho otázek na téma minulý život již historicky. První zmínky o tomto zkoumání se údajně objevily už před tisíci lety. Především se věřilo, že živé sny jsou skutečně odrazem minulého života a mohou nám říci mnohem víc, než si myslíme.

Minulý život – jak poznat, že jsme jím prošli?

Víra ve sny, které mají být vhledem do období, v kterém jsme prožívali svůj minulý život neopadla. Lidé zabývající se mystikou jsou dokonce přesvědčeni o tom, že pokud se nám tyto sny neustále opakují, může to být jasné znamení z minulého života.

Pokud máte tedy tušení, že jste se reinkarnovali, měli byste se dle všeho zaměřit i na jiné aspekty:

  • Nepopsatelný pocit, označovaný jako „déja vu“: může být spojen s tím, že jste prožili minulý život. Jedná se o moment, kdy se nacházíte na nějakém zcela neznámém místě, které vám něco připomíná. Spojitost může mít „déja vu“ i s neobvyklými vůněmi, nebo hudbou.
  • Silné tíhnutí k jiné zemi a kultuře, která je pro vás zcela cizí: například máte neodolatelnou potřebu cestovat zas a znova do Skotska a cítíte se tam jako doma, jako byste na tom místě již někdy žili.
  • Inklinace ke konkrétním zájmům: vaši rodiče nikdy nezpívali, ani nemalovali a vy k těmto zálibám inklinujete čím dál víc? Zpíváte a malujete často a rádi, jako byste to dělali už od nepaměti? I to může být znamení, že jste zažili minulý život a byli třeba zpěvákem, nebo malířem.
  • Máte na těle nevysvětlitelná znaménka, která vypadají jako rány tisíce let staré: i ty mohou být znamením, že jste se již na tomto světě předtím ocitli. Existuje pár nevysvětlitelných příběhů s tím spojených. Někteří lidé si třeba z minulého života pamatují to, že se stali obětí zločinu a v místě, kde kdysi měli rány, nyní zůstala právě znaménka.
  • Intenzivní fobie: pokud se něčeho abnormálně bojíte a není to podloženo žádnou konkrétní situací ve vašem životě, může to být následek toho, že váš minulý život byl s touto fobií úzce spjatý. Například strach z výšek, z pavouků, z uzavřených prostor.

čas 

Minulý život – vzpomínky může přinést regresivní terapie

Pokud jste přívrženec myšlenky reinkarnace a chcete si na minulý život rozvzpomenout, existuje možnost regresivní terapie. Terapeut vás prostřednictvím hluboké hypnózy může přivést ke vzpomínkám a obrazům z minulého života. Pokusy provádět regresi se údajně objevovaly již ve starověku, na území dnešního Egypta. Avšak důkazy o tom neexistují. S časem se tak regresivní terapie vyvíjela až do podoby, kterou známe dnes. Hypnóza, kterou terapeut k navození vzpomínek používá, může být ovšem i dosti nebezpečná. Pokud je prováděna neodborným způsobem u velice citlivého člověka, může podpořit rozvoj psychických potíží. Proto je zapotřebí používat této metody velmi šetrně. Regresivní terapie má však i pozitivního využití jako podpůrný prostředek při léčbě traumat a fobií.

Minulý život jako cesta k pochopení vlastní karmy?

Mnozí duchovní léčitelé se domnívají, že karmu má opravdu každý člověk a prostřednictvím pochopení, jak fungoval váš minulý život se můžete oprostit od těžkých životních zkoušek, které se mohou neustále opakovat. Karma může určovat směr naší životní pouti, je to zákon příčiny a následku. Zjednodušeně řečeno, co dáme, to se nám také vrátí. Může být často zatížená právě nedořešenými záležitostmi z minulosti. Vzpomínky na minulý život tak nemusí být zcela od věci. Mohou pomoci karmickou zátěž odblokovat.

Ať už na minulý život věříte, nebo ne, je důležité věřit především sám sobě a vést spokojený a poctivý život, nikdy totiž nevíte. Co když reinkarnace opravdu existuje a vy svou karmu nyní zatížíte?

Napsat komentář: Minulý život: Existuje vůbec?

RE: Minulý život: Existuje vůbec?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.