Organizace Divadla Kladna s.r.o., která vznikla rozhodnutím magistrátu v roce 2012, zastřešuje Městské divadlo Kladno a Divadlo Lampio. Budova Městského divadla Kladno se nachází ve Dvořákových sadech a hlavní fasádou je orientována do ulice J. Hory. Divadlo Lampion sídlí na náměstí Starosty Pavla 4.

Historická budova divadla s více než stoletou tradicí

Městské divadlo patří mezi nejstarší česká divadla a navazuje na mnohaletou tradici kladenské činohry. Výstavba divadla probíhala mezi lety 1910 a 1911. Budova divadla ve stylu geometrické moderny je jedním z prvních realizovaných projektů známého architekta Jaroslava Rösslera a řadí se k nejzajímavějším architektonickým počinům předválečné doby.

V roce 2015 proběhla rekonstrukce historické budovy, díky čemuž divadlo odpovídá současným náročným požadavkům na provoz a návštěvníkům zajišťuje maximální pohodlí.

PODÍVEJTE SE NA VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU DIVADLA

Žánrově pestrý repertoár

Městské divadlo Kladno pravidelně připravuje všem příznivcům klasické i moderní činohry bohatý repertoár, který nadchne milovníky komedie i tragedie, činohry i muzikálů. Repertoár je pravidelně doplňován o nové hry a díky práci zkušených režisérů a herců nabídne to nejlepší z české i světové dramatiky.

Mezi oblíbené inscenace momentálně patří například Hra, která se zvrtla od Henryho Lewise, Jonathana Sayera, Henryho Shieldse, Všechny báječný věci od Duncana Macmillana, Rozverný duch dramatika Noëla Cowarda, Eva tropí hlouposti Fan Vavřincové či muzikál Monty Python´s Spamalot slavné britské skupiny. Kompletní repertoár naleznete na internetových stránkách Městského divadla Kladno.

Divadlo Lampion nabízí zajímavý program pro děti

Divadlo Lampion se zaměřuje především na tvorbu pro dětského diváka. Kromě uvádění činoherních a loutkových inscenací, se podílí i na organizací různých doprovodných programů v čele s oblíbeným dramatickým kroužkem.