intro_f (1)

Klasické i současné divadelní hry

Městské divadlo Kladno patří mezi nejstarší česká činoherní divadla vůbec. Navazuje na stoletou tradici kladenské divadelní scény a návštěvníkům nabízí pestrý žánrový repertoár. Ten tvoří jak tituly klasických, tak současných divadelních her. Program doplňuje řada vzdělávacích a doprovodných aktivit, na kterých se podílí také Divadlo Lampion.

Městské divadlo Kladno

Práce Městského divadla Kladno a Divadla Lampion je zastřešena organizací Divadlo Kladno s.r.o., která vznikla rozhodnutím magistrátu v roce 2012. Kladenské divadlo patří mezi nejstarší činoherní česká divadla a navazuje na mnohaletou tradici herectví. Budova divadla vznikala už od roku 1910 a patří mezi první realizované práce známého architekta Jaroslava Rösslera. Městské divadlo Kladno nabízí návštěvníkům pestrý výběr tradičních i současných titulů a podílí se také na pořádání mnoha doprovodných a vzdělávacích akcí.

Historická budova divadla s více než 100letou tradicí

Činoherní soubor Městského divadla Kladno působí v historické budově kladenského divadla, které se stavělo už v letech 1910-1911. Z hlediska stylu se řadí mezi geometrickou modernu. I přes tradiční řešení prostorového uspořádání patří k nejlepším architektonickým počinům předválečného desetiletí.

Budova Městského divadla Kladno se nachází ve Dvořákových sadech a hlavní fasádou je orientována do ulice J. Hory. V roce 2015 pak proběhly rekonstrukce a rozšiřování využitelnosti historické budovy, díky čemuž odpovídá náročným současným požadavkům a návštěvníkům zajišťuje maximální pohodlí.

Pestrý žánrový repertoár klasických i současných titulů

Městské divadlo Kladno pravidelně připravuje všem příznivcům klasické i současné činohry pestrý repertoár titulů, který nadchne milovníky komedie, dramatu i dalších žánrů. Repertoár je pravidelně doplňován o nové hry a díky práci zkušených herců, dramaturgů a dalších profesionálů nabídne to nejlepší z české i světové činohry.

V současné době můžete navštívit například představení Babička od Boženy Němcové, Audienci a Protest Václava Havla, Apartmá v hotelu Plaza od Neila Simona či Central Park West od Woodyho Allena. Kompletní repertoár činoherní scény naleznete na internetových stránkách Městského divadla Kladno.

Divadlo Lampion nabízí zajímavý program pro děti

Kromě Městského divadla zastřešuje organizace Divadlo Kladno s.r.o. také práci Divadla Lampion. Toto divadlo se zaměřuje především na divadelní představení pro děti, kterým připravuje poutavá činoherní i loutková představení. Podílí se také na organizaci doprovodného programu včetně dramatického kroužku, o který je každý rok velký zájem.


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte