Luxusní postele z přírodních materiálů - zdravé spaní, moderní design i maximální pohodlí

img
13. 05. 2016 Přečteno: 2468x

Co si představíte pod pojmem luxus? Drahá auta, kabelky od známých návrhářů za desetitisíce, dovolené v exotických destinacích nebo třeba večeře ve…

Spánkem trávíme podstatnou každého dne. V horších případech třeba jen 5 hodin, v lepších případech okolo 8 hodin a o víkendu třeba i 10. Ať už je váš spánek dlouhý jakkoliv, pamatujte na to, že zdravé spaní má na zdraví mnohem větší vliv, než si mnohdy uvědomujeme. Nehledě na to, že když jsme nevyspalí, špatně se nám během dne pracuje, máme horší náladu a nedostatek energie. Pokud se nám špatně spí, dříve či později se to může projevit i na našem zdraví, a proto je zdravé spaní něčím, do čeho se skutečně vyplatí investovat. 

Luxus jménem zdravé spaní

Co si představíte pod pojmem luxus? Drahá auta, kabelky od známých návrhářů za desetitisíce, dovolené v exotických destinacích nebo třeba večeře ve vyhlášených restauracích? Spousta lidí investuje velké částky do svého auta, tráví hodiny ve fitness centru, aby se dobře cítili i dobře vypadali, dávají si záležet na kvalitním oblečení. Když si chtějí dopřát, jdou do luxusní restaurace, obývací pokoj mají vybavený podle nových trendů, ale na něco tak podstatného, jako je zdravé spaní, zapomínají. A přitom je právě zdravé spaní tím pravým luxusem. Zdravé spaní má vliv na celý náš den, od toho, jak se cítíme ráno, přes dostatek energie během dne, až po chvíli, kdy s radostí uleháme do pohodlné luxusní manželské postele

Vliv kvalitního spánku na zdraví

Ve spánku trávíme zhruba čtvrtinu až třetinu našeho života - a s kvalitou našeho života souvisí právě i kvalita spánku. Nejen, že je spánek nezbytný pro fyzickou i duševní regeneraci, pro vytváření paměťových stop i pro celou řadu metabolických pochodů.

Zdravý spánek a hubnutí

Kvalitní zdravý spánek má také velký vliv na naši váhu - pokud je tělo v důsledku nedostatku spánku ve stresu, snáze si ukládá tuky které v tu chvíli slouží jako obranný mechanismus, a shazování nadbytečných tukových zásob je v takových případech mnohem složitější. Nehledě na to, že při nedostatku spánku jsme unaveni a bez energie a první po čem sáhneme, jsou energeticky bohaté potraviny plné rychlých cukrů - čokoláda, sušenky a další sladkosti, případně tučná jídla z fast foodů, chipsy apod. Pokud se vám ve vaší posteli špatně spí, budete se během noci často budit, což vede k vyplavování stresových hormonů. Důsledkem jsou nejen deprese, ale i zvýšené riziko infarktů a mozkových příhod. 

Luxusní manželské postele - zdravé spaní, prvotřídní kvalita a moderní design

Zavřete oči a představte si, jaké je to ráno se probouzet a nebo večer usínat v luxusním hotelovém pokoji, kde jste trávili dovolenou. Vysoká postel plná měkkých polštářů, polstrované čelo, vysoká pohodlná matrace, luxusní povlečení a rám z kvalitního dřeva - zkrátka design i pohodlí na jedničku.

Luxusní manželské postele ve pětihvězdičkových hotelech a ničím nerušený spánek však zdaleka nemusí být pouze několikadenní záležitostí na vaší dovolené. Luxusu v podobě spánku v luxusní posteli si můžete užívat denně a každý den se tak cítit, jako byste se právě probudili v luxusním hotelu. Z nabídky Saffron beds si vyberete luxusní postel přesně podle svých představ. 

Luxusní postele

Saffron luxusní postele jsou vyráběny ručně

Luxusní postele si můžete vybrat v nejrůznějším provedení a přesně takovém designu a barevné kombinaci, aby se postel skvěle hodila do vašeho interiéru. Ať už si vyberete jakoukoliv postel z nabídky, to základní mají všechny typy společné. Jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších přírodních materiálů, jde o pečlivou ruční práci, obdržíte záruku 30 let a můžete si být jisti, že veškerý materiál použitý na výrobu luxusní postele byl pečlivě vybírán s důrazem na kvalitu - kašmír, koňské žíně, přírodní bavlna, vlna i kvalitní dřevo. Luxusní postel Saffron Beds se právem stane klenotem vaší ložnice. 

Základem každé luxusní postele jsou kvalitní materiály

Každá luxusní postel značky Saffron je výsledkem mnoha desítek až stovek hodin mistrovské práce. Na výrobu každé z postelí byly použity ty nejkvalitněšjí materiály. 

Koňské žíně

Koňské žíně se používají pro své vynikající absorpční a ventilační schopnosti. Dokonale odvádí vlhkost a zůstávají okamžitě suché, což zajišťuje posteli rychleschnoucí schopnost. Díky svému tvaru navíc koňské žíně působí jako malé pružiny, čímž udržují postel stále měkkou a pružnou. Vynikají také dlouhou životností. Na získání koňských žíní potřebných pro výrobu jedné Saffron postele je potřeba v průměru 2000 česání. Česání koňů je vždy maximálně šetrné a opatrné. 

Bavlna

Bavlna se na výrobu luxusních postelí používá pro schopnost odvětrávat a odvádět přebytečné teplo a vlhko. Saffron používá na čalounění svých postelí a matrací nejkvalitnější 100% bavlněnou látku s hustotou tkaní až 48 nití na jeden centimetr čtvereční. 

Kašmír

Kašmírové svetry jsou symbolem luxusu a stejně tak tomu je i v případě postelí s využitím této přírodní vlny, která patří k nejjemnějším přírodním vláknům. Vyrábí se z jemné česané vlny koz žijících na úpatí Himalájí.

Kašmír je výjimečný díky svojí hebkosti a izolačním schopnostem, má vyšší hřejivost než vlna a dodává uživateli pocit exkluzivní jemnosti a zároveň zaručuje optimální teplotu během spánku. V postelích Saffron je kašmír použit ve vrchních vrstvách matrací a topperů

Vlna

Ovčí vlna přirozeně odpuzuje moly či roztoče a funguje jako dokonalá přírodní klimatizace – v létě ochlazuje a v zimě zahřívá. V kombinaci s bavlnou reguluje teplotu postele, zvyšuje prodyšnost a komfort. Stejně jako kašmír či žíně bývá vlna pro výrobu luxusních postelí získávána výhradně šetrným způsobem

Přírodní kaučuk

Přírodní kaučuk použitý na výrobu postelí pochází z jihovýchodní Asie a Latinské Ameriky. Vyznačuje se výbornými antialergenními a antibakteriálními vlastnostmi a pro své vlastnosti je využíván jako alternativa k pružinám. Dokonale se přizpůsobuje tělu, jemně pruží a svaly jsou během spánku uvolněné. 

Kvalitní dřevo

Základní stavební prvek při konstrukci postelí tvoří dřevo z odolné švédské borovice. Kvalitní dřevo a preciznost zpracování postelového rámu zaručuje Saffron postelím dlouhodobou pevnost a stabilitu.

Napsat komentář: Luxusní postele z přírodních materiálů - zdravé spaní, moderní design i maximální pohodlí

RE: Luxusní postele z přírodních materiálů - zdravé spaní, moderní design i maximální pohodlí

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
 • Alois Zlámal

  18. 7. 2016 13:07
  Myšlenka takovýchto kvalitních postelí se mi líbí, přestože nejsem žádný boháč. I tak si ale myslím, že na kvalitním spánku bychom neměli šetřit - vždyť zdravý spánek výrazným způsobem ovlivňuje celý náš den a má na nás větší vliv, než si sami myslíme.
 • Kamil Bělík

  19. 5. 2016 21:16
  Dobrý den, ano, splátkový prodej nabízíme. Dokonce i bez navýšení. Stavte se za námi na showroom Saffron Brno, rádi se Vám budeme věnovat. Hezký den, Kamil Bělík, Saffron Brno
 • Pavel Vindsour

  19. 5. 2016 19:51
  Dobrý den, Je možné pořídit takovou postel na splátky?
 • Martina

  18. 5. 2016 06:19
  Děkuji Vám za vyčerpávající odpověď i adresu. Pěkný den. M.M.
 • Kamil Bělík

  17. 5. 2016 09:56
  Dobrý den, Martino. Koňské žíně, které používáme pro výrobu postelí Saffron, bereme z chovu v Německu. Používáme výhradně česané a stříhané koňské žíně, nikoli jateční. Naše ceny jsou od 112.900 Kč vč. DPH, dopravy a instalace za rozměr 180x200cm. Přijďte si naše postele vyzkoušet přímo na showroom… celý příspěvek
 • Martina

  17. 5. 2016 09:45
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, odkud berete ty koňské žíně a za jakou cenu cca lze takovou postel pořídit? Nejsme "chudí", ale přece jenom nemáme neomezený rozpočet. Zdravé spaní nás hodně zajímá. Děkuji. Martina M.
 • Zobrazit další komentáře