Lunární kalendář vám poradí, kdy jít poprvé na zahradu!

img
16. 03. 2020 Přečteno: 2154x

Lunární kalendář toho řídí skutečně mnoho. Protože se blíží první jarní den a jarní rovnodennost 2020, můžeme se těšit na začátek jara, které je…

Lunární kalendář přesně poradí, kdy je nejlepší odstartovat práce na zahradě. Podle lunárního kalendáře je možné provádět celou řadu běžných činností. Postavení měsíce nás ovlivňuje každým dnem. S ohledem na jeho fázi i momentální přítomnost v konkrétním znamení zvěrokruhu lze efektivně provádět nejen péči o tělo a o své zdraví, ale třeba také o svou zahrádku v rámci výsadby rostlin či kypření půdy.

Víte, kdy je nejlepší zasadit semínka a kdy se věnovat vytrhávání plevele?

Lunární kalendář 2020: Vítání jara a první práce s půdou

Lunární kalendář toho řídí skutečně mnoho. Protože se blíží první jarní den a jarní rovnodennost 2020, můžeme se těšit na začátek jara, které je třeba patřičně přivítat. Vítání jara lze také uspořádat v tradičním duchu vynášení Morany o páté postní neděli – smrtné neděli, kdy se lidé loučí se zimou a se vším starým, aby mohlo přijít nové. Smrtná neděle letos připadá na 29. března. Další možností je samotná oslava Velikonoc, ať už v formou křesťanských či pohanských zvyklostí. Velikonoce v roce 2020 oslavíme 12. a 13. dubna.

Lunární kalendář řídí práce na zahradě

Na jaře už půda čeká na to, až se jí budeme patřičně věnovat a až ji prokypříme a zasijeme semínka. Lunární kalendář nám přesně poradí, kdy začít. S vítáním jara souvisí také úklid našich domovů, ale i celé zahrady. Vše by měl řídit lunární kalendář. Symbolickým spálením všeho nefunkčního a starého bývá založení ohně na zahradě, kdy touto rituální očistou připravíme zahradu na nový zrod života a úrodu letošního roku.

ČTĚTE: Podrobný LUNÁRNÍ KALENDÁŘ na každý den v roce

Lunární kalendář může velmi efektivně ovlivnit náš život v lepšímu. Ať už chceme či nechceme, vlivy vnějšího prostředí, jako například počasí nebo postavení měsíce, na nás velice působí. Naši předkové lunární kalendář nepotřebovali. Dobře věděli, jak s tím pracovat a jak toho využít třeba k dosažení lepší úrody nebo k uzdravení. Samozřejmě však s velkou úctou k naší planetě a s respektem k přírodním a vesmírným zákonům. Jak tedy můžeme lunární kalendář využít a jak s ním pracovat?

Lunární kalendář radí, kdy jít poprvé na zahradu

Lunární kalendář zná ideální čas pro loučení se zimou a se vším starým, pro shrabování starého podzimního listí a úklidu zahrady. Bývá vždy za ubývajícího měsíce. Začít můžete hned po úplňku v panně, který nastal dne 9. března 2020. K důkladnému kypření půdy využijte měsíc ve vzdušném znamení – ve vodnáři, a to na svatého Josefa dne 19. března a 20. března, kdy se slaví jarní rovnodennost. Svátek svatého Josefa právě bývá často spojován s první návštěvou zahrádky.

sazeni jaro zena

Ideální doba k rytí zahrady a následné setbě, jak radí lunární kalendář, je při postavení měsíce v beranu, kdy semínka mají velkou sílu k tomu, aby se prodrala na svět a vyklíčila. Tohle bývá počátek všeho nového, a za přibývajícího měsíce, je to ideální stav. Tyto dny můžete využít od 24. března. K práci na zahradě se také velice hodí dny, kdy měsíc stojí ve znamení býka.

Podívejte se, jak se podle jednotlivých fází Měsíce nejlépe starat o zahradu.

Lunární kalendář ukazuje, že to následuje hned v dalších dnech, a to od 26. do 28. března. V této době také měsíc přibývá, proto si v těchto dnech na konci března rozhodně udělejte čas k výsevu semínek, ať už třeba jen do květináče, anebo do skleníku či už rovnou na zahrádku. Možností je tedy spousta a záleží jen na vás, které dny si podle lunárního kalendáře k práci na zahrádce vyberete.

NAVAZUJÍCÍ TÉMATA:

Lunární kalendář: Jak pečovat o vlasy podle fází Měsíce

Lunární jóga a hormonální jóga

Lunární kalendář a jarní detoxikace. Kdy je nejlepší začít s očistou?

Napsat komentář: Lunární kalendář vám poradí, kdy jít poprvé na zahradu!

RE: Lunární kalendář vám poradí, kdy jít poprvé na zahradu!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.