Lunární kalendář: Masáže a cvičení podle postavení Měsíce!

img
24. 03. 2020 Přečteno: 1827x

To, v jakém znamení Měsíc stojí, a v jaké fázi se momentálně nachází, lze zjistit nejen podle lunárního kalendáře, ale také na internetu. Podle…

Víte, jak funguje lunární kalendář? Rychle se pohybující Měsíc vám může pomoci zpříjemnit každý den, pakliže budete žít v souladu s jeho rychle se měnícími náladami. Pokud ještě stále nemáte svůj lunární kalendář, nebo lunární diář, koukejte si ho pořídit! My vám nyní poradíme, ve kterých dnech je nejlepší věnovat se péči o tělo, tělesnému cvičení a třeba také relaxaci či masážím!

Čtěte také:

Čchi-kung: relaxační a regenerační cvičení pro lepší život

Lunární kalendář – jak žít v souladu s Měsícem a čtyřmi živly?

To, v jakém znamení Měsíc stojí, a v jaké fázi se momentálně nachází, lze zjistit nejen podle lunárního kalendáře, ale také na internetu. Podle zkušeností našich předků je možné v konkrétních dnech pracovat na zahrádce, věnovat se vlasům, cvičení, hubnutí a dalším možnostem zkrášlování těla či jiné zdravotní péči o tělo i duši. To vše nám lunární kalendář prozradí. Nejinak je tomu také s tělesným cvičením a masážemi. Pokud chceme mít krásnou postavu a být zdraví, nestačí se pouze zdravě stravovat. Je také důležité umět ventilovat nahromaděný stres a mít dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Lunární kalendář je k tomu pouze dobrým doplňkem.

Příroda je úzce propojena se čtyřmi základními živly, které ji celou prostupují. Jsou to země, voda, oheň a vzduch. Tyto čtyři živly můžeme snadno přiřadit ke dvanácti znamením zvěrokruhu, jimiž se měsíc cyklicky prohání. Lunární kalendář to může brát v potaz. Přibližně každé dva dny Měsíc setrvává v jednom z těchto zvířetníkových znamení a podle toho se také určuje povaha jeho nálady a vlastností, jež na nás působí. Pokud tedy bude například Měsíc v ohnivém znamení Berana, budeme možná trochu popudlivější, ale můžeme tento čas využít k progresivnímu sportu, v zasněných vodních Rybách zase naopak k tvůrčí činnosti a k odpočinku.

Lunární kalendář a postavení Měsíce ve znamení zvěrokruhu

Co vše lunární kalendář ovlivňuje? Kdy bychom se měli věnovat různým tělesným cvičením a relaxačním masážím, abychom dokázali vyventilovat negativní emoce a odpočinuli si od nahromaděného stresu? Ideální dobou pro aktivní vybití je právě doba, kdy Měsíc stojí v ohnivém znamení Berana, Střelce nebo Lva.

zena masaz

Za přibývajícího Měsíce můžeme energii kumulovat a tvořit, za ubývajícího Měsíce se zbavujeme všeho nepotřebného. Masáže a uvolňující cvičení jako je jóga, meditace a relaxace našeho unaveného organismu je lepší provádět za ubývajícího Měsíce po úplňku a v době, kdy lunární kalendář značí, že je Měsíc ve vodním či vzdušném znamení, tedy ve Vodnáři, Rybách, ve Štíru či v Raku.

Jak lunární kalendář působí? V Blížencích či ve Vahách se zase budeme lépe učit nebo pracovat hlavou, soustředit své myšlenky a tvořit. Když lunární kalendář ukazuje postavení Měsíce v zemských znamení, tedy v Panně, v Býku a v Kozorohu, půjdou nám lépe manuální práce, praktické činnosti a práce jako taková. Podívejte se tedy na lunární kalendář a rozhodněte se, kdy si naplánujete intenzivní cvičení a kdy relaxační masáž. Budete-li dodržovat lunární kalendář, tak v souladu s Měsícem vám všechno půjde lépe od ruky!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lunární kalendář vám poradí, kdy jít poprvé na zahradu!

Lunární kalendář: Jak pečovat o vlasy podle fází Měsíce?

Lunární jóga a hormonální jóga: Pomohou s otěhotněním i bolestivou menstruací!

Lunární kalendář a jarní detoxikace. Kdy je nejlepší začít s očistou?

Sex podle Měsíce: Jak měsíční svit určuje naši milostnou touhu a libido?

Napsat komentář: Lunární kalendář: Masáže a cvičení podle postavení Měsíce!

RE: Lunární kalendář: Masáže a cvičení podle postavení Měsíce!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.