Lunární kalendář a jarní detoxikace. Kdy je nejlepší začít s očistou?

img
03. 03. 2020 Přečteno: 3353x

Podle lunárních fází se řídí nejedna správná hospodyňka. Lunární kalendář na rok 2020 nám poskytne velice cenné informace o tom, v jaké fázi, ale…

Jarní očista bývá důležitým začátkem každého jara. Zima nás opouští, tají skutečné i pomyslné ledy, příroda se probouzí. Všechno staré odchází a rodí se nové. V souvislosti s tímto očistným procesem zcela přirozeně saháme po bylinkách na detoxikaci organismu, začínáme držet jarní půst a důkladně uklízíme své domovy. Vymetáme vše staré a nepotřebné a zbavujeme se starých nánosů. A právě tohle je potřeba udělat i s naším tělem – ideálně v souladu s lunárním kalendářem.

Čtěte také:

Jste připraveni na setí a sázení? Lunární kalendář vám napoví, kdy je nejvhodnější doba

Lunární kalendář jako součást každodennosti

Podle lunárních fází se řídí nejedna správná hospodyňka. Lunární kalendář na rok 2020 nám poskytne velice cenné informace o tom, v jaké fázi, ale také v jakém znamení, se zrovna měsíc nachází. Na základě toho se můžeme dozvědět různá cenná doporučení, co je vhodné udělat v souladu s tímto všemocným lunárním cyklem. A například takový půst či jarní očista rozhodně nejsou žádnou výjimkou.

Postní doba začíná na Popeleční středu

Podle křesťanské tradice půst začíná na Popeleční středu a končí na Bílou sobotu. Nastává 40 dní dlouhý půst, který v rámci přípravy na oslavu Velikonoc zapovídá konzumaci masa, sladkostí, tučného jídla, požívání alkoholu, pití kávy a kouření. Kromě toho by se nemělo chodit na různé plesy a radovánky. Letos začala Popeleční středa 26. února a Bílá sobota bude 11. dubna. Velikonoce v roce 2020 tedy oslavíme 12. a 13. dubna.

Jarní půst dle velikonoční tradice většinou doporučuje upřednostnit lehká zeleninová jídla a vyhnout se nejen masu, ale také vejcím a mléčným výrobkům. V podstatě se z vás na 40 dní stane vegan, ale neděle bývají méně přísné a můžete si v nich dopřát více jídla, anebo si vypít po obědě kávu. Jaký druh očisty zvolíte, je přece jen vždycky na vás. Například někteří naši předkové v té době jedli pouze jednou denně. Někdo tento čas třeba využívá tradičně i k úplnému hladovění během některých zvolených dnů. Pro někoho je ale těžké vzdát se alkoholu, posledních víkendových plesů a pořádné pečínky!

Lunární kalendář 2020 poradí, kdy začít s půstem

Pokud vás ale křesťanské tradice nezajímají a chcete začít s jarní detoxikací podle lunárního kalendáře, ideálním obdobím je čas, kdy ubývá měsíc. Lunární kalendář 2020 říká, že je nejlepší začít s očistou po prvním jarním úplňku. V období 40 denního půstu a době před Velikonocemi nastává úplněk v pondělí 9. března. Lunární kalendář nám uvádí, že toho dne se měsíc nachází ve znamení panny. Právě pod znamení panny v astrologickém významu spadají střeva a tehdy je jejich očista zcela na místě. S jarní detoxikací začněte raději až na druhý den po úplňku, kdy všechno staré a nepotřebné může začít odcházet z našeho těla pryč.

ovoce zelenina detox

S jarní detoxikaci můžete tedy podle lunárního kalendáře začít raději až dne 10. března 2020. Tehdy je ideální čas k tomu, abyste si užili den hladovění, zašli si na plánovanou hydrocolon terapii, anebo třeba jen odlehčili jídelníček.

Bylinky a jarní detoxikace podle lunárního kalendáře

Dopřejte si čaj z mladých kopřiv, které si můžete natrhat na místech, kde se příliš nepráší a kde se nepohybuje tolik lidí a pejskařů. 11. a 12. března 2020 bude stát měsíc ve znamení vah. K očistě střev tedy můžete přidat i ledviny. Kromě kopřiv se doporučuje mít doma na vatě naklíčenou řeřichu, která obsahuje velké množství vitamínu C, ale i betakarotenu, vitamínů skupiny B a vápníku. Dodá vám energii, spoustu cenných látek a navíc velice prospívá ledvinám a močovým cestám.

Bylinky jako je kopřiva nebo řeřicha můžete využít na skvělou jarní detoxikaci. Kromě toho je vhodné právě v období na začátku března začít s nakličováním semen a odlehčením jídelníčku, třeba i v podobě zařazení čerstvých ovocných a zeleninových šťáv, které dodají vašemu tělu energii a spoustu vitamínů. Vytáhněte tedy odšťavňovač a nenechte ho v klidu!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Podrobný LUNÁRNÍ KALENDÁŘ na každý den v roce

Cyklus lunárních proměn

Lunární kalendář – vliv Měsíce na zahradu

Napsat komentář: Lunární kalendář a jarní detoxikace. Kdy je nejlepší začít s očistou?

RE: Lunární kalendář a jarní detoxikace. Kdy je nejlepší začít s očistou?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.