Léčivé kameny: Křišťál jako průvodce k naší autenticitě a bezpečnému domovu

img
17. 07. 2019 Přečteno: 2454x

Čistota a otevřenost, kterou křišťál reprezentuje nejen svými jasnými tvary, ale také čirostí se odráží i v jeho léčivých účincích. Křišťál patří…

Péče o naše zdraví, duševní i duchovní rozvoj je nekonečný proces. Metod, jak svůj život uchopit, pochopit a skutečně prožívat je mnoho. Velkou pomocí na této cestě se mohou stát i léčivé kameny. Jsou stejně jedinečné jako je osobnost člověka. Mezi nejsilnější léčivé kameny patří křišťál. Průsvitný, bezbarvý krystal křemene. S čím vším vám pomůže?

Čtěte také:

Křišťál a jeho účinky: Ochraňuje, léčí a pomáhá

Křišťál - léčivé účinky s přesahem

Čistota a otevřenost, kterou křišťál reprezentuje nejen svými jasnými tvary, ale také čirostí se odráží i v jeho léčivých účincích. Křišťál patří mezi léčivé kameny, který je vhodný na všechny možné fyzické (i psychické) problémy. Přečtěte si o léčivých kamenech více. 

Křišťál příznivě působí na:

  • srdeční činnost - udržuje naši vnitřní harmonii a klid
  • krevní oběh - umí rozvést energii po celém našem těle
  • plíce - dovoluje nám nadechnout se a pocítit svobodu a radost
  • štítnou žlázu - pomáhá nám s uvědoměním vlastních tužeb i s jejich komunikací vnějšímu světu
  • nervovou soustavu - usměrňuje naši citlivost (vůči sobě i druhým)
  • zuby - umožňuje nám uvolnění a schopnost vyjádřit své potřeby a opustit nechtěné (zuby souvisí i s trávicí soustavou)
  • trávicí soustavu - dokáže z našeho života odstranit nepotřebné. V dávné minulosti byl drcen a používán pro odstranění průjmu či jako pomoc při kolikách.
  • posiluje imunitu - dokáže udržet zdravě fungující hranice našeho života
  • Přečtěte si, jaké jsou další léčivé účinky křišťálu

Křišťál jako pomoc při cestě k duchovnu

Křišťál se primárně stará o naše spojení s duchovním světem (působí na korunní čakru a ostatní harmonizuje). Činí nás otevřenější k naší vlastní intuici a podporuje pochopení duchovních principů. Pomáhá nám na cestě k sebepoznání a autentičnosti. Má harmonizační a ochranné účinky i pro naše jemnohmotné vrstvy. Dokáže laskavým způsobem poodhalit naše bolestivá místa a tím jsme schopni je začít i léčit.

Křišťál - použití

Křišťál patří mezi „povinné“ léčivé kameny. Proč? Dokáže harmonizovat prostředí, nás samotné a navíc je schopen podpořit i sílu ostatních minerálů, v jejichž blízkosti se nachází. Je jakousi spojkou mezi léčivými kameny.

Při meditacích (přečtěte si, jak na meditace) by měla špička křišťálu směřovat vzhůru, aby došlo k propojení vás (jakožto bytosti s hmotným tělem) s vyšším principem. Pakliže potřebuje křišťál využít na odblokování nějakého traumatu, jeho špička by měla směřovat dolů (vracíte dar zkušenosti zpět zemi). V případě zdravotních potíží jej přiložte na postižené místo a nechte působit. Po aplikaci křišťál vždy očistěte. Pakliže je „přeplněn“ může (podobně jako ostatní léčivé kameny) začít být spíše problematický.

Přečtěte si článek na téma drahé kameny podle znamení zvěrokruhu

Křišťál ochránce domova

Křišťál lze použít i jako ochranný prostředek tím, že jej umístíte do místnosti. V ideálním případě jej zavěste, aby mohl být spojením mezi nebem a zemí. V tomto případě dokáže místnost, kde se vyskytuje posílit, ochránit před únikem energie a též zabraňuje průniku škodlivých energií dovnitř. Umístit křišťál můžete také do okna.

Díky tomu se energie (dle Feng shui energie čchi) bude prostřednictvím lomeného světla dostávat do všech koutů místnosti. Duhové odlesky jeho sílu ještě znásobují. Velmi výhodné je umístění křišťálu do méně používaných částí bytu (nástavce skříní) nebo do temnějších částí (chodba), aby zde energie „nezahnívala“ a mohla proudit volně. I zde křišťál pravidelně očišťujte a nabíjejte.

Křišťál - očista a nabíjení

Před nabitím křišťál očistěte. Nejúčinnější očistou je nechat křišťál chvíli pod studenou tekoucí vodou. Nabíjení křišťálu (až na výjimky) probíhá na přímém slunci. V ideálním případě položený na trávě (aby zároveň došlo k uzemnění těchto energií). Pokud to není možné, volte nehořlavé podložky. Přečtěte si, jak na očištění drahokamů, například pro pitnou vodu. 

Křišťál díky svému složení a tvaru (zejména oblé části) může působit jako lupa a tak způsobit nechtěně požár. Někdy je však potřeba křišťál také „vybít“ zejména, pokud byl použit na nějaké intenzivnější terapie. V tomto případě se doporučuje využít léčivý kámen hematit (patří mezi léčivé kameny s ochrannými účinky a posiluje uzemnění).

Přečtěte si také další články ze seriálu - léčivé kameny

Léčivé kameny: Měsíční kámen

Léčivé kameny: Růženín

Léčivé kameny: Tygří oko

Léčivé kameny: Sluneční kámen

Léčivé kameny: Sodalit

Léčivé kameny: Křišťál

Léčivé kameny: Ametyst

Léčivé kameny: Achát

Léčivé kameny: Jaspis

Léčivé kameny: Lávové kameny

Napsat komentář: Léčivé kameny: Křišťál jako průvodce k naší autenticitě a bezpečnému domovu

RE: Léčivé kameny: Křišťál jako průvodce k naší autenticitě a bezpečnému domovu

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.