Kávový peeling jako účinný lék proti celulitidě

img
03. 06. 2020 Přečteno: 1012x

Celulitida je přirozeným rysem ženského těla. Drtivá většina žen se ve svém životě setká s projevy celulitidy, a to zejména na stehnech a hýždích.…

Kávový peeling je účinný pomocník v boji proti celulitidě. A právě pomerančová kůže trápí ženy před nadcházejícím létem mnohem víc než kdy jindy. Toužíte po dokonale hladkých stehnech a zadečku? Neutrácejte za drahé přípravky, které stejně zůstanou ležet ladem a vyzkoušejte přírodní kávový peeling. Káva je dnes součástí mnoha kosmetických prostředků. Má totiž blahodárné účinky na naši kůži.

Čtěte také:

Jak na celulitidu?

Káva je kouzelnice. Dokáže tělo povzbudit zevnitř i zvenku. Zatímco z hlediska výživy se v zápase proti celulitidě doporučuje v první řadě zdravá strava a omezení kávy, v kosmetickém průmyslu jsou produkty z kávy a zvláště kávový peeling stále oblíbenější

Proč ženy trápí celulitida?

Celulitida je přirozeným rysem ženského těla. Drtivá většina žen se ve svém životě setká s projevy celulitidy, a to zejména na stehnech a hýždích. Pomerančová kůže se může ale vyskytnout i na pažích a podbřišku. Mnoho odborníků zastává názor, že tuto nevzhlednou kožní nemoc způsobuje ukládání toxických zplodin v tkáních. Svůj podíl na celulitidě nese i špatná výživa. Podle většiny vědeckých studií tvoří pomerančovou kůži obyčejný tuk a toxické látky.

Hlavní příčinou toho, že celulitida ženy postihuje v tak velké míře, jsou ženské hormony estrogeny.  Jejich vlivem se v ženském těle ukládá víc tuku pod kůží, zatímco u mužů je část tuku schovaná pod svaly. Pomerančová kůže se u žen zhoršuje postupně s přibývajícím věkem, kdy pokožka slábne a ztrácí pružnost. Proti celulitidě se dá zakročit doplňkovou hormonální terapií, ale i kávou. Kofein napomáhá ke stimulaci krevního oběhu a zmírňuje tak projevy celulitidy a strií.

Kávou proti celulitidě?

Káva je v boji proti celulitidě skvělým pomocníkem. Přispívá totiž k lepšímu a rychlejšímu vylučování vody z těla. Kofein působí na náš lymfatický systém a zároveň dokáže zrychlit metabolismus. Dokáže taky výborně regenerovat kožní buňky a zlepšovat elasticitu kůže.  

Už hotový kávový peeling lehce seženete v každé drogerii. Snadno si jej vyrobíte ale i doma. Pokud dáte přednost kupovanému peelingu, ne vhodné pořídit si ten s co největším obsahem kofeinu. Proti celulitidě umí zakročit masáž problémových partií. Její účinek ještě zvýšíte, pokud použijete kávový peeling. Samozřejmě ani kofein neumí zázraky. Důležité je v jeho aplikaci proti celulitidě vytrvat a kávový peeling si dopřát alespoň třikrát do týdne.

Jak vyrobit domácí kávový peeling?

Domácí kávový peeling můžete vyrobit z namletých kávových zrn nebo sedliny. Nespornou výhodou domácího kávového peelingu je, že se jedná o čistě přírodní produkt. Do peelingové směsi můžete kromě oleje přidat i skořici, kakao, med nebo éterické oleje.

 kava2

Kávový peeling se skořicí

Co budeme potřebovat?

 • půl hrnku mleté zrnkové kávy
 • lžíce skořice
 • půl hrnku cukru
 • hrnek kosového oleje

Jak na to? 

V míse smícháme mletou kávu se skořicí a cukrem. Přidáme rozpuštěný kokosový olej, důkladně promícháme a přelejeme do uzavíratelné sklenice. Směs nanášíme na pokožku krouživými pohyby a masírujeme. Necháme asi deset minut působit a poté kávový peeling opláchneme.

Proč pravidelně používat kávový peeling?

 • odstraňuje odumřelé kožní buňky
 • sjednocuje barevnost pleti
 • prokrví pokožku
 • dodává pokožce mladší vzhled
 • hydratuje pokožku
 • snižuje otoky
 • zmírňuje projevy akné

Jak kofein působí na pokožku?

Kofein je významný především jako antioxidant, který dokáže bojovat proti volným radikálů. Právě ty jsou totiž příčinou zhoršení kvality pleti a ta je kvůli volným radikálům více náchylná ke stárnutí. Dalším plusem kávy na pokožku je, že vyrovnává pH pleti a příznivě působí nejen proti celulitidě, ale také na snížení viditelnosti jizev a křečových žil. Díky antioxidačním účinkům kofein napomáhá k lepší schopnosti regenerace pokožky a viditelně tak zlepšuje vzhled pokožky. 

Napsat komentář: Kávový peeling jako účinný lék proti celulitidě

RE: Kávový peeling jako účinný lék proti celulitidě

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.