Jarní úklid podle feng shui vám pomůže vytvořit si harmonické bydlení plné pozitivní energie

img
09. 03. 2020

Feng shui je tisíce let staré čínské učení o harmonii lidského života, pracoviště i domova. Staří Číňané věřili, že to, v jakém prostředí člověk žije…

S příchodem jara přichází také jarní úklid. Někteří se na něj těší, jiní se těší spíše na to, až bude úklidům konec. Ať tak či onak, máme pro vás skvělý tip na to, jak na jarní úklid podle feng shui. Zaručíme vám, že si uklidíte perfektně nejen ve vašem domě či bytě, ale také ve vašem nitru. Do domova přivítáte novou pozitivní energie a budete žít v dokonalé harmonii. Tak pojďme na to!

Čtěte také:

Chcete si uklidit v bytě i hlavě? Naplánujte velký úklid podle feng šuej

Jarní úklid: jak uklízet podle feng shui

Feng shui je tisíce let staré čínské učení o harmonii lidského života, pracoviště i domova. Staří Číňané věřili, že to, v jakém prostředí člověk žije a pracuje, zásadně ovlivňuje kvalitu jeho života. Platí to i v případě, že se chystáme na jarní úklid. V západním světě nabývá feng shui na stále větší popularitě.

Jedná se o komplexní učení, které vás naučí pomocí harmonizace prostoru zvýšit kvalitu vašeho života. Pokud si podle feng shui doma dobře uklidíte, energie zde bude harmonicky proudit a povzbuzovat všechny jeho obyvatele.

Jarní úklid podle feng shui: osvědčené triky pro lepší domovy

Jarní úklid je jakousi tradicí. Jakýkoliv nepořádek znamená překážku v plynutí energie prostorem. To se pak v našem životě může projevit jako zmatek a komplikace. Nepořádek může způsobit únavu či otupělost. Klíčovou součástí jarního úklidu podle feng shui je zbavit se veškerého nepořádku.

1. Zbavte se starých věcí

Nedílnou součástí jarního úklidu podle feng shui je odstranit všechny zbytečnosti a staré věci. Nebuďte vetešníci a vyhoďte vše, co jste alespoň půl roku nepoužili a o čem jste přesvědčeni, že ani dlouho nepoužijete. Právě i k tomu je jarní úklid určen.

Jarní úklid: Postupně procházejte všechny místnosti a zásuvky. Buďte u toho nemilosrdní. Zásoby starých věcí představují zásobárnu stagnující energie, která vás brzdí. nezapomeňte na sklep, půdu, komoru. Vše je potřeba důkladně probrat.

2. Umyjte všechny okna

Okna jsou ve feng shui oči obyvatel domu. Měla by být udržována po celý rok. Špinavá okna mohou negativně ovlivnit naši schopnost vidět a orientovat se v okolním světě. Okna nejsou jediná, o která bychom se měli starat. Umyjte i rámy okna. Pro jarní úklid je to nezbytností.

3. Udržujte v čistotě dveře

Dle feng shui nezapomínejte ani na dveře. Důkladně omyjte rámy dveří i dveře čistou vodou, do které můžete nakapat i pár kapek esenciálního oleje. Čistý rám dveří nedovolí, aby se do domu dostala negativní energie. Dveře jsou totiž místo, kudy vstupuje do obydlí nová energie. Udržovat je čisté je naprosto nezbytné. Budete-li chystat jarní úklid, počítejte i s tímto.

4. Důkladně vyčistěte kuchyni

V kuchyni se zaměřte především na ledničku, mrazák, mikrovlnou troubu a sporák. Vytahejte všechny šuplíky, umyjte je a věci do nich opět naskládejte. Setřete veškeré povrchy, nezapomeňte na svítidla a setření prachu i zde. Jarní úklid musí být důkladný.

Pořádně vyčistěte i veškeré spotřebiče jako je varná konvice, mixér apod. Zbavte se především vodního kamene ve varné konvici nebo myčce na nádobí.

5. Ložnice si zaslouží generální úklid

Jelikož v ložnici trávíme skoro nejvíce času, generální jarní úklid musíme provést i tady. Ložnice nám pomáhá se zregenerovat, načerpat novou sílu, a proto je nezbytné, aby zde byly ty nejlepší podmínky.

Jarní úklid podle feng shui radí, abyste se zaměřili hlavně na postel. Prostor pod postelí musí být volný, aby mohla energie správně proudit. Matraci je dobré nechat vyčistit. Vyperte všechny polštáře, přikrývky, deky apod. Ujistěte se, že vaše povlečení a prostěradlo je čistě vyprané.

6. Úklidu neunikne ani koupelna

Kromě toho, že se v koupelně zbavíme starých a nepotřebných věcí, je nutné ji také pořádně vydrhnout. Bez toho by jarní úklid nebyl dokonalý. Jestliže vám v koupelně něco nefunguje, je rozbité apod, je potřeba vyměnit rozbité věci za nové. Ujistěte se, že nekape kohoutek, záchod dobře splachuje a sprcha či vana jsou také v naprostém pořádku.

jaro uklid

Jarní úklid podle feng shui: energetická očista prostoru

Jakmile budete se všemi místnostmi hotovi a zbavíte se starých a nepotřebných věcí, je čas na energetické očištění prostoru. Očistný rituál vyžene starou energii a přiláká novou, pozitivní. Jak na to?

 • Vůně – všechny místnosti projděte s vonnou tyčinkou.
 • Sůl – do každého koutu místnosti nasypte hromádku mořské soli a nechte 7 minut působit. Sůl zameťte, ale nevyhazujte. Zakopejte ji do země, která pohltí všechnu negativní energii.
 • Oheň – zapalte svíčku a obejděte všechny místnosti.
 • Zvuk – projděte se opět po všech místnostech a zabroukejte si něco, luskejte prsty, tleskejte apod.

Jarní úklid: nejčastější chyby podle feng shui

Na úplný závěr se podělíme o největší chyby, které lidé při jarním úklidu podle feng shui dělají.

 • Nemáte jasný cíl a při úklidu postupujete chaoticky.
 • Nejste schopni se zbavit všech skutečně nepotřebných a starých věcí.
 • Uklidíte důkladně jen některé místnosti či části pokoje.
 • Nejste připraveni na změnu a velký jarní úklid.
 • Nemáte na jarní úklid podle feng shui dostatek času a trpělivosti.
 • Jarní úklid si časově nedokážete dobře naplánovat.
 • Ztrácíte čas dlouhým přemýšlením o tom, čeho se zbavit.
 • Zapomínáte na energetickou očistu prostoru.

PODOBNÁ TÉMATA:

Jarní úklid snadno a rychle

Ukliďte si v bytě i v hlavě

Inspirace z Japonska: Úklid podle Marie Kondo

Napsat komentář: Jarní úklid podle feng shui vám pomůže vytvořit si harmonické bydlení plné pozitivní energie

RE: Jarní úklid podle feng shui vám pomůže vytvořit si harmonické bydlení plné pozitivní energie

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.