Jarní rovnodennost 2020: Začíná jaro, oslavte jej!

img
20. 03. 2020 Přečteno: 2342x

Symbolicky je tedy čas ustát novou rovnováhu. V této březnové době bychom měli sami cítit s větší intenzitou, kde nás tlačí kamínek v botě, kde jdeme…

Začíná jaro! Jarní rovnodennost je období kolem 20. března, ve kterém máme možnost se zastavit a urovnat si životní hodnoty. Život kolem se začíná naplno probouzet, symbolika jarní rovnodennosti je převážně o všem novém, o vděčnosti, o hojnosti a všem, co podporuje pocit znovuzrození. Oslava jarní rovnodennosti je nejlepší způsob, jak prospět sobě i druhým.

Čtěte také:

Pranostiky na březen. Kdy přijde opravdové jaro?

Od jarní rovnodennosti začne slunce víc osvětlovat naši polovinu zeměkoule. Na severním pólu tímto vychází slunce a začíná polární den. Jižní polokoule slaví podzimní rovnodennost a na pólu začíná se západem slunce polární noc.

Jarní rovnodennost 2020 – začíná jaro

Symbolicky je tedy čas ustát novou rovnováhu. V této březnové době bychom měli sami cítit s větší intenzitou, kde nás tlačí kamínek v botě, kde jdeme sami proti sobě, kde zažíváme nerovnováhu. Darem této energie je ale také obrovská podpora tam, kde se dáme do opravy pokaženého, vyšlápneme po nových cestičkách, a definitivně za sebou necháme zvyk dělat stále ty samé chyby. Jaro a jarní rovnodennost je vlastně nový začátek.

Vstupujeme do znamení Berana, začíná jaro a nový rok se vším všudy. Beraní energie nám dodá energii, rozhodnost a cílevědomost.

Jarní rovnodennost: Symbolika

Základem symboliky jarní rovnodennosti je pocit znovuzrození. Vše nové a svěží je nyní v centru pozornosti. Začíná jaro! Z barev pak dejte přednost zelené, žluté, modré, což jsou hlavní barvy jarních svátků obecně.

Nejvýraznějším symbolem jsou mláďátka, rašící větvičky, první jarní květiny, barevné pentle, vajíčka (symbol skrytě se rodícího života) i zajíčci (jsou symbolem rychlého rozmnožování), jehňátka, ovečky (vychází ze symboliky  znamení Berana) – to všechno vychází z různých tradic a odráží se nakonec i v jarních svátcích – Velikonocích.

Jarní rovnodennost a jaro je čas se naposledy ohlédnout za uplynulým rokem nebo životním obdobím a pořádně zpytovat svědomí, co bylo špatně, co chci obnovit, oživit, znovuzrodit. Jaro nás nabádá uvědomit si, že v tuto chvíli máme v ruce jakousi Moranu (symbol vynášené zimy), kterou můžeme pustit po vodě, spálit a přivítat to nové v nás.

Je to pro nás i čas dělání skutečně tlustých čar v životě.

Jarní rovnodennost 2020: Symbolické pochutiny

Čas Ostary (pohanský svátek, ze kterého vzešly Velikonoce) a jarní rovnodennosti je spojen se vším, co je sladké, něžné a vzácné. Je to čas prvního sladkého nektaru květin: oslavnými symboly tedy může být med, různé sladké výtažky, bylinné výtažky, čaje. Vzpomeňte si na to, až budete sladit svůj čaj. Je to vděčnost za to sladké a hladivé, co je nyní ještě vzácné.

Jarní rovnodennost: Rituály a oslava

Byla by škoda jaro a jarní rovnodennost nevyužít pro oslavu. Volá nás probouzející se zem, plodnost, která už začíná být vidět. Poprvé se letos zastavujeme nad úžasem přírody kolem nás. Nad silou růstu.

jaro

Základem je uvědomění si energie vděčnosti za to, že jsme tam, kde v tuto chvíli jsme. Něco se nám i v tento (těžký) čas snaží osud říci. Nasměrovat k větší vděčnosti, pokoře a k novým zvykům. K tomu, abychom se definitivně vypořádali s tím, co nás dusí, tíží.

Začíná jaro! Tipy, jak vnitřně oslavit jarní rovnodennost:

  • Co chci nového? Nový účes, nové šaty, nové zvyky. Neměli bychom se vrátit k něčemu, co nás dříve naplňovalo, ale z jakéhokoliv důvodu jsme to opustili? Jarní rovnodennost je k tomu jako stvořená.
  • Ozdobíme si příbytek jarní symbolikou, rostlinami, barvami (modrá, zelená, bílá, žlutá).
  • Oblečeme si dlouhé šaty, což nás zpomalí v pohybu a spojí s hřejivou mateřskou energií země.
  • Zapálíme si svíčky, vonné tyčinky s pocity vděčnosti.
  • Čas začít nové projekty, nápady, nové zvyky.
  • V čem je mé hlavní téma, které potřebuji znovuzrodit? Jaro a jarní rovnodennost je nejlepší čas!

Začíná jaro a jarní rovnodennost je pro nás je jednoduše časem, kdy můžeme začít konečně dělat to, co v hloubi duše víme, že je pro nás správné. A to platí v tento čas víc než kdy jindy.

Napsat komentář: Jarní rovnodennost 2020: Začíná jaro, oslavte jej!

RE: Jarní rovnodennost 2020: Začíná jaro, oslavte jej!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.