head

Homeoterapie Iva Vladíková Brno

Pomáhám dospělým i dětem najít cestu k vnitřní harmonii. S velkým nadšením se věnuji nové metodě, která vychází z klasické homeopatie. Homeoterapie jde ještě o krok dál, pracuje především s vědomím klienta. Emoční a psychickou harmonii můžeme společně obnovit také pomocí Bachových květových esencí.

homeoterapie • Bachovy květové esence • harmonizace

Bachova květová terapie

Jasmín aromaterapieBachova květová terapieBachovy květové esence představují jedinečný a ucelený systém terapie, která nám pomáhá vypořádat se s emocemi, které přináší jak všední dny, tak výjimečné či kritické situace. Bachova květová terapie cílí přímo na ovlivnění duševního a emočního rozpoložení. Svým přístupem se na člověka dívá velice podobně, jako homeopatie a homeoterapie. Vychází z toho, že náš zdravotní stav je ovlivněn především tím, co prožíváme a jaké emoce zakoušíme. Proto se Bachovy květové esence zaměřují především na to, co člověk cítí. Zaměřuje se na odstranění příčiny našeho utrpení, ne důsledku (nemoci), což je zcela klíčové.

Bachova květová terapie je klíčem k nalezení rovnováhy

Princip terapie spočívá v tom, že přímo, byť velice jemně, ovlivňujeme příčinu toho, proč se cítíme špatně. Edward Bach vychází při diagnóze ze zákona duše, tedy nadřazené oblasti příčin. Edward Bach se při diagnostice nezabývá tělesnými neduhy, ale výhradně duševními stavy, které mohou být ve výsledku spouštěčem tělesných nemocí.

Bachovy květové esence vrací harmonii a duševní vyrovnanost těm, kteří prožívají negativní emoce, které vytváří energetické blokády v těle. Bachovy esence působí jako katalyzátor, resp. obnovují blokované či narušené spojení mezi duší a osobností. Jak říká Edward Bach: „Tam, kde člověk již nebyl sám sebou, opět zcela sám sebou bude.“

Poslání Bachovy květové terapie je jednoduché. Pomáhá vrátit psychickou pohodu a duševní rovnováhu do života každého, kdo o to bude stát.

Jak působí Bachovy esence?

Dr. Bach našel díky dlouholetému bádání celkem 38 rostlin, o kterých říká, že jsou tzv. „vyššího řádu“. To znamená, že jejich energetická vibrace je vysoce harmonická a má tu moc působit přímo na energetické tělo člověka, čímž působí energetické vyrovnání, odstranění negativních emocí.

Jak říká sám Edward Bach, každou nemoc předchází negativní duševní stav. Bachovy květové esence dokáží z člověka sejmout strachy a úzkosti tak, že se „rozpustí jako sníh na Slunci“. Pokud budeme efektivně a zavčas pracovat se svými nepříjemnými pocity, obnovíme emoční rovnováhu, obnovíme duševní harmonii a můžeme tak předcházet tomu, že nakonec bude reagovat i naše tělo.

Dr. Bach také řekl: „Žádný druh tělesného léčení ani perfektní strava nemohou člověka zcela uzdravit, nenaplní-li se jeho srdce Láskou a nevyvine-li upřímnou snahu zbavit se svých negativních sklonů."

Bachovy esence a nespavost

Jednoduchým příkladem toho, jak působí Bachovy kapky, je třeba nespavost. Západní medicína používá prášky na spaní, případně na uklidnění. Tyto léky udělají to, že otupí nervovou soustavu, na pár hodin přeruší spojení mezi tělem a duší. Tak přestanou negativní emoce působit na tělo, které si díky tomu může odpočinout, a my konečně usneme. Jenže další den se vše opakuje znovu. Léky západní medicíny tlumí, otupují a odpojují nás od nás samých. Ale příčinou nespavosti jsou vždy pocity, které nás pronásledují. A na ty je třeba se zaměřit. Nespavosti nebo neschopnosti usnout se nezbavíme, dokud se nevypořádáme s tím, jaké pocity nedovolí tělu v klidu a pokojně spát. Bachova květová terapie dokáže zacílit po krátké konzultaci s klientem na ty emoce, které brání usnutí. A to je samozřejmě individuální. Někomu brání v klidném spánku vír myšlenek, který nedovolí usnout, někdo nemůže spát z obavy, že se něco hrozného přihodí, někdo nespí z důvodu hlubokého smutku a sklíčenosti, někoho trápí podrážděnost a hněv. Důvodů, proč člověk nemůže spát, je více. Jakmile ale tuto konkrétní emoci rozpustí vhodná Bachova esence, ztratí se příčina a žádné další léky na spaní už nejsou potřeba. Je to jednoduchý princip fungování, používaný již 80 let.

Bachovy květové esence nemají vedlejší účinky

Bachovy kapky jsou zcela bezpečné. Jejich užívání se nemusíme bát v žádném případě. To je obrovskou výhodou, neboť Bachovy esence mohou být použity i tam, kde je na místě zvláštní opatrnosti, např. u lidí vážně nemocných, u velmi starých lidí, ale i u novorozenců a kojenců, stejně jako u těhotných a kojících maminek. Bachovy kapky lze s úspěchem použít i u zvířat.

Kdo byl Dr. Edward Bach?

Dr. Edward Bach patří k opravdu zajímavým osobnostem. Byl to úspěšný anglický lékař a bakteriolog, ale také homeopat. Jako lékař, který navíc sám prodělal závažnou nemoc (rakovinu), byl znepokojen tím, že medicína nehledá příčiny nemocí a řeší pouze symptomy. A jeho velkým snem bylo vyvinout nový systém léčby, který by toto zohledňoval. Pracoval jako bakteriolog v London Homeopathic Hospital, a když se seznámil s pracemi Samuela Hahnemanna, zakladatele homeopatie, byl nadšen, že i někdo jiný pochopil, že je třeba léčit pacienta, ne jeho nemoc“.

Nejen díky tomu, že byl sám vážně nemocný, věděl, že zdraví závisí na tom, zda je tělo v harmonii s duší. Jemu samotnému lékaři tehdy stanovili opravdu špatnou prognózu, dle které měl odejít z tohoto světa již v roce 1917. Nicméně on se vyléčil a na svém úžasném systému esencí pracoval aktivně až do roku 1936. Rok před svou smrtí prohlásil, že jeho systém je hotový a úplný.

Dr. Bach svou prací radikálně změnil náš pohled na lidské nemoci. Zároveň zdůraznil naši odpovědnost za náš vlastní osud, a současně nám nabídl účinné prostředky k tomu, abychom se mohly se svými neduhy vypořádat.

S čím pomáhají Bachovy kapky?

 • Strach – jeho nejrůznější formy (strach ze zkoušky, z nemoci, ze smrti, stejně jako nevysvětlitelné obavy a strachy z toho, že se něco může stát)
 • Únava fyzická a duševní, vyčerpání, apatie, ztráta zájmu o dění kolem sebe
 • Melancholie, nostalgie, neschopnost jít dál, ulpívaní v minulosti, zatrpklost
 • Podrážděnost, podezíravost, kritičnost, pocity úzkosti, prudkost, hněv
 • Zoufalství, beznaděj, pocity bezmoci, pesimismus
 • Nerozhodnost, nespokojenost, nevyrovnanost, pochybnosti
 • Pocity viny, výčitky svědomí, pocity přehnané odpovědnosti
 • Žárlivost, návaly hněvu či nenávisti
 • Majetnické sklony, potřeba dominance, nízký práh tolerance
 • Nedostatek sebedůvěry
 • Neklid a nejistota, životní křižovatky a významné události – příjemné i nepříjemné (svatba, porod, šok atd.)

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte