Horoskop 2020: Vyznáte se v pojmech ascendent a descendent?

img
07. 01. 2020 Přečteno: 3079x

Ekliptika není nic viditelného, je to jen zdánlivá dráha Slunce, spojnice bodů na nebeské sféře. Ekliptiku dělíme na dvanáct třicetistupňových úseků,…

Pojmy ascendent a descendent jsou významnými určujícími charakteristikami v horoskopu člověka. Horoskopy jsou doménou astrologie, neboli česky hvězdopravectví, což je tradiční hermetická disciplína zabývající se pohyby planet, Slunce a Měsíce a zkoumá i vykládá předpokládané souvislosti mezi děním na obloze a děním na planetě Zemi. Astrologové sestavují osobní horoskopy lidí, ale i zvířat, zkoumají vliv postavení planet na politickou situaci, mezilidské vztahy, obchod atd.   

Čtěte také:

Čínský horoskop na rok 2020 – Rok kovové Krysy

Celkově Země na své pouti vesmírem vykoná tři pohyby. Z pohledu Země se nám zdá, že se nepohybuje Země kolem Slunce, ale naopak Slunce kolem Země. Toto je první pohyb Země. Necháme-li rovinu zdánlivé dráhy Slunce protnout nebeskou sféru, pak vznikne kružnice, která se nazývá ekliptika.

Horoskop člověka: Každé znamení má své specifické vlastnosti

Ekliptika není nic viditelného, je to jen zdánlivá dráha Slunce, spojnice bodů na nebeské sféře. Ekliptiku dělíme na dvanáct třicetistupňových úseků, ta nesou jména zvířetníkových znamení. Jsou to tato: Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář a Ryby.

Každý z těchto dvanácti dílů zvěrokruhu má určitou kvalitu, kterou vtiskává každému tělesu, které se v jeho úseku nachází. Každé zvířetníkové znamení nese vlastnosti, nadání a energie každé bytosti, která se na Zemi narodí.

Znáte svůj osobní horoskop na rok 2020? Přečtěte si, co vás čeká!

Většina lidí svoje datum narození a tedy i zvířetníkové znamení zná. Osobní znamení zvířetníku, to je to, v kterém znamení se nacházelo Slunce při narození konkrétní osoby. Krom něj je však pro astrology důležitý i ascendent a descendent daného člověka, ty totiž blíže určují jeho charakter, prožívání, i to, jak se jeví lidem okolo sebe.

Co nám značí ascendent?

Druhý pohybem planety Země je otáčení kolem své osy. To trvá zhruba 24 hodin, díky tomuto pohybu pro nás plyne čas a střídá se den a noc. Průsečík místního horizontu s ekliptikou, který se v daném časovém okamžiku nachází na východním horizontu daného místa na Zemi, se právě nazývá ascendent. V astrologii je ascendent jedním z významných bodů. Ascendent člověka se určuje na základě informace hodiny, minuty a místa narození. Je tzv. vycházejícím znamením, ukazuje projev zrozence, jeho temperament, vztah k životu, poukazuje i na vzhled a zdraví. Symbolizuje způsob, jakým se člověk projevuje a působí na své okolí, Jak se snaží najít svoji identitu a s čím nebo s kým se ztotožňuje. Případně tedy i to, kdo se k němu partnersky hodí.

Jak k nám hovoří descendent?

Descendent leží v horoskopu naproti ascendentu. Charakterizuje „svět těch druhých“.

Ascendent – descendent vytváří základní osu horoskopu – tedy osu JÁ a TY. Ukazuje nám soubor vlastností, které pro život hledáme a do života přitahujeme a které nakonec můžeme nalézt sami v sobě a naplnit náš osud a stát se celistvými osobnostmi.

Vypovídá o tom, jaký druh lidí a vztahů přitahujeme. Descendent také představuje tu část naší osobnosti, kterou si sami neuvědomujeme nebo potlačujeme, ale máme tendenci vidět tyto vlastnosti u druhých, ať už jsou pozitivní nebo negativní. Ukazuje cestu, kterou se ubírat, pokud chceme hledat partnera nebo zlepšovat jakýkoli vztah s druhým člověkem. Čím více se člověk hlásí k tomu, co představuje znamení na jeho descendentu, a čím méně to bude připisovat druhému, tím lépe se spojí sám se sebou, a tím pádem se i shodne a sladí s partnerem. Ascendent i descendent hrají v osobním horoskopu tedy velkou roli.

Ascendent a jeho význam pro jednotlivá znamení

Ascendent v Beranu

Impulsivní a otevřený charakter, rychlé reakce, vitalita, energie, vůdcovské schopnosti a odvaha.

Ascendent v Býku

Klidný, vytrvalý, sebevědomý, kreativní, dobromyslný. Má estetické cítění.

Ascendent v Blížencích

Komunikativní, trpělivý, má sugestivní vystupování a živý temperament. Je všestranný, bystrý a má pohotové reakce.

Ascendent v Raku

Romantické založení s fantazií, klidné vystupování, vztah k rodině, přírodě a cestování.

horoskop hvezdy

Ascendent ve Lvu

Přímé, sebevědomé a smělé chování. Potřeba projevit se na veřejnosti a silná vůle.

Ascendent v Panně

Kritický a účelný rozum, často menší sebedůvěra, pečlivý systematik, obvykle však menší sebedůvěra.

Ascendent ve Vahách

Povaha toužící po harmonii, schopnost zprostředkovat kontakty mezi lidmi a řešit problémy v mezilidských vztazích, zájem o umění.

Ascendent ve Štíru

Prosazuje svoji vůli, někdy i nevybíravým způsobem. Cílevědomý, avšak panovačný. Má smysl pro tajemství, ale i pro odhalování záhad.

Ascendent ve Střelci

Energická, přátelská osobnost. Rád cestuje a pobývá v přírodě. Rychle vzplanou, ale i pohasnou.

Zajímá vás, jak se bude v roce 2020 dařit vaší peněžence? Finanční horoskop 2020 vám napoví.

Ascendent v Kozorohu

Schopnost překonávat v životě těžké překážky. Dodržuje plány, je systematický, logický a praktický.

Ascendent ve Vodnáři

Přátelské a nenucené vystupování, sklon k novotám, má rád svobodu a nezávislost.

Ascendent v Rybách

Citlivá duše, soucit se slabými a trpícími, cit pro umění a víru. Intenzivní city, hledání přesahu.

Napsat komentář: Horoskop 2020: Vyznáte se v pojmech ascendent a descendent?

RE: Horoskop 2020: Vyznáte se v pojmech ascendent a descendent?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.