Čtyři nápady, kterými si můžete vyzdobit dům skoro zadarmo

img
07. 04. 2020

Jak vyzdobit dům? Pořídit si novou kuchyň může přijít velmi draho. Ale domov s kuchyní, která se nám nelíbí, není kompletní. Přitom ji můžeme…

Každý z nás by chtěl hezčí domov. Chcete si vyzdobit dům? Bohužel, to se může prodražit. Nový nábytek není nejlevnější záležitost. O kuchyni ani nemluvě. Ale existují způsoby, jak si domov zkrášlit a přitom nás to nebude skoro nic stát. Jen stačí trocha času, pár korun a dávka kreativity. Poradíme, jak levně udělat domov krásnější a pořídit ty nejlepší dekorace do bytu.

Čtěte také:

Chcete si uklidit v bytě i hlavě? Naplánujte velký úklid podle feng šuej

Jak vyzdobit dům? Nová kuchyň skoro zadarmo

Jak vyzdobit dům? Pořídit si novou kuchyň může přijít velmi draho. Ale domov s kuchyní, která se nám nelíbí, není kompletní. Přitom ji můžeme vyzdobit dům a kuchyň upravit tak, aby byla jako nová. Přesně podle našich přestav a za pár korun. Jak na to?

 1. Pořiďte si tapetu na nábytek. Jednoduše s ní kuchyňskou linku polepíme. Vyzdobit dům a kuchyň není složité. S trochou práce nikdo nepozná, že se jedná o tapetu a dekor naší kuchyňské linky není původní. Najdeme ji v každém kutilském obchodě anebo se porozhlédněme na internetu. Dopředu si linku změřme a zjistěme, kolik tapety budeme potřebovat.
 2. S lepením buďme pečliví. Odmontujme dvířka linky a odšroubujme úchytky. Aby se nám netvořily vzduchové bubliny, použijme stěrku na mytí oken. Poté vše našroubujme zpátky. Vyzdobit dům zvládnete raz dva.
 3. Možná budeme chtít změnit i tu část linky, kde jsou kachličky. Pak dobře poslouží speciální vodou neředitelná barva. Vyberme si náš oblíbený odstín a jednoduše oblast natřeme.
 4. Kuchyňskou linku dokončeme pořízením stylových doplňků. Možná bychom se divili, co dokážou dekorace do bytu jako hezky vypadající dózy, plechovky anebo nádobí.

Vyzdobit dům není věda: Starý nábytek přetvořte na nový

Nový nábytek se může prodražit. Naštěstí si můžeme pomoci sami a domov si zkrášlit vlastními silami. Existuje spousta způsobu, jak si nábytek předělat tak, aby nás domov dostal nový styl. Vyzdobit dům zvládnete tak i sami.

 1. Pořiďme nové úchytky. Na internetu i v kamenných obchodech najdeme celou řadu různých druhů úchytek, díky kterým dostane náš domov nový styl. Navíc nás tato přeměna přijde opravdu levně.
 2. Dřevěný nábytek přetřeme barvou. Nejdříve povrch obrušme a poté znovu natřeme barvou na dřevo podle našeho vkusu.
 3. Nábytek potapetujme. Kupme si tapetu na nábytek, kromě jednobarevných najdeme i s různými dekory dřeva. Použijme stěrku na mytí oken, aby se nám netvořily bubliny.

Hezčí domov: Pusťte se do nového čalounění

Chcete si originálně vyzdobit dům a osvěžit jej novými nápady? Nákladnými, ale důležitými kusy naší domácnosti jsou židle, křesla a gauč. Pokud bychom chtěli kupovat nové, budeme muset sáhnout hluboko do kapsy. Ale můžeme se postarat, abychom za málo peněz udělali hodně parády.

byt kuchyn

 1. Pořiďme si látku na nábytek, čalounické lepidlo a čalounickou sešívačku.
 2. Látku naměřme, přiložme k nábytku a podle potřeby použijme buďto čalounickou sešívačku anebo lepidlo. Pokud máme nějaké peníze navíc, můžeme využít služeb profesionálního čalouníka.
 3. Dejme si na čas a vše pečlivě připevněme. Nábytek bude vypadat jako nový.
 4. Pokud chceme zvolit jednodušší variantu, můžeme si koupit speciální potahy na gauče a křesla. Jednoduše je na nábytek natáhněme a dostaneme nový design.

Jak vyzdobit dům: Tipy, jak na dekorace do bytu za pár korun

 • Světýlka zútulní každý domov. Svíčky, řetězy světýlek anebo drobné lampičky se o to postarají. Navíc nás skoro nic nestojí.
 • Jak ještě vyzdobit dům? Pro krásný domov nemusíme předělávat celý byt. Pusťme se do ladění detailů. Polštářky v naší oblíbené barvě a stylu, drobné sošky, dózy či barevné deky. Nemusíme kupovat značkové předměty, dobře poslouží i ty nejlevnější. Hlavní je, aby se nám líbily.
 • Stejně tak se můžeme pustit do kompletní výměny textílií. Ubrusy, záclony a závěsy. Pokud nenajdeme takové, co se nám líbí, jednoduše si kupme látku a nechejme si je u švadleny ušít. Anebo si je ušijme sami.
 • Natřeme stěny novou barvou. Anebo nalepme tapetu. náš domov ihned dostane nový nádech. Anebo domov oživme vlastnoručními kresbami na zeď anebo speciálními nálepkami na zeď. Vyzdobit dům a byt není věda.
 • Stylové obrázky nemusíme jen kupovat. Najděme si na internetu takové, které jsou přesně v našem stylu. Pak si je nechejme pouze vytisknout a zarámovat.

Napsat komentář: Čtyři nápady, kterými si můžete vyzdobit dům skoro zadarmo

RE: Čtyři nápady, kterými si můžete vyzdobit dům skoro zadarmo

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.