Brýle využíváme převážně jako modní doplněk, víte ale v čem všem vám mohou zlepšit zdraví?

img
30. 08. 2020

Obvykle se problémy s ostrým zrakem vyvíjejí postupně a na začátku mohou snadno zůstat bez povšimnutí. Nedostatek korekce zraku nebo neúplně…

Brýle mnoho lidí používá hlavně jako módní doplněk. Starat se o svůj zrak je velmi důležité, přesto mnoho lidí věří, že jejich nošení může zkazit jejich zrak a zhoršit vadu, zatímco jiní věří, že pokud budou nosit brýle, můžete to jejich vadu zraku snížit.  Jak vám brýle mohou zlepšit zdraví?

Zrak je nejdůležitější ze smyslů, poskytuje nám 80 % informací o našem okolí a je to jeden z nejdůležitějších důvodů, proč bychom měli pravidelně nechat lékařem zkontrolovat náš zrak. Pokud je to nutné, zvolit nejlepší metody nápravy vady zraku podle pokynů a doporučení odborníků v této oblasti. Zraková ostrost je testována odborníky na klinikách i v optických salónech.

Nejčastější oční vady jsou: krátkozrakost - rozmazané vidění vzdálených objektů, dalekozrakost - rozmazané vidění detailů objektů a astigmatismus - vidíme matně bez ohledu na vzdálenost.

Zlepšují brýle zrak?

Obvykle se problémy s ostrým zrakem vyvíjejí postupně a na začátku mohou snadno zůstat bez povšimnutí. Nedostatek korekce zraku nebo neúplně napravená vada může způsobit problémy dětem ve škole i mimo ni, mít negativní dopad na kontakty s vrstevníky, způsobit fyzickou i duševní bezmocnost našeho dítěte. U dospělých může neúplná korekce nebo opotřebení očí způsobit bolest hlavy, únavu a napětí v důsledku jejich namáhání. Řízení vozidla s neúplnou korekcí nebo bez něj může představovat mnoho nebezpečí, např. nevšimnutí si hrozby včas, pozdní reakce nebo nesprávný odhad vzdálenosti, což vede k nehodám.

Trvalá oprava vidění je možná pouze pomocí laserové korekce vidění. Žádné kontaktní čočky nebo progresivní brýle vadu očí nesníží nebo zcela nevyléčí. Pokud však pravidelně nosíte dioptrické brýle, mají příznivý účinek na váš zrak, poslouží jako módní doplněk a také vám pomohou vylepšit zdraví.

Proč stojí za to nosit brýle?

Brýle vás zbaví bolesti hlavy

Někteří lidé trpí po dlouhá léta bolestmi hlavy a neznají jejich příčinu. Bolest hlavy vysledujete u defektního nebo nenapraveného zraku a je důsledkem následné oční únavy. Je proto velmi důležité si nechat prohlédnout svůj zrak očním lékařem.

Brýle pomohou od bolesti zad

Pokud patříte mezi jedince, kteří tráví celý den u počítače, pak určitě znáte bolesti zad, ramen i krku. Zde je příčinou obvykle nesprávná poloha při sezení a dívání se do monitoru. Tím dojde k zatížení očí. Řešením je návštěva očního lékaře, který zrak zkontroluje a doporučí speciální vizuální pomůcky.

glasses

Brýle zabraňují únavě očí

V případě, že má někdo dokonce slabý zrak, může fungování bez brýlí vyžadovat velmi intenzivní namáhání očí, a tím i dlouhodobou únavu.

Brýle brání dalšímu postupu vady

Unavené a napnuté oči mají větší pravděpodobnost zhoršení vady, kterou mají. Brýle tedy vadu nesníží, ale brání jejímu zhoršování.

Brýle zajišťují bezpečnost

Brýle nosí bezpečnost, například při řízení automobilu a při jiných činnostech, které vyžadují opatrný zrak.

Zapomeňte na těžké brýle

Rozhodně se za své brýle nestyďte. Dnes už nehrozí, že si pořídíte těžké brýle, které vás tlačí na nose nebo za ušima. Naopak brýle nabízí modely s odhlečenými obrubami a tenkými čočkami. Nejmodernější konstrukce brýlí jsou skvělým řešením.

Napsat komentář: Brýle využíváme převážně jako modní doplněk, víte ale v čem všem vám mohou zlepšit zdraví?

RE: Brýle využíváme převážně jako modní doplněk, víte ale v čem všem vám mohou zlepšit zdraví?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.