foto-82-5bd863dba101d

 

Společnost BIOMAC se dlouhodobě věnuje oboru výroby paliv z biomasy. V současné době má firma dva programy. První se zaměřuje na projektování, dodávky a servis briketovacích a peletovacích technologií. Druhý program pak představuje samotnou výrobu a následný prodej ekopaliv z biomasy. Jedná se např. o dřevěné brikety, pelety či palivové dřevo.

BIOMAC s.r.o.: výroba paliv z biomasy, Uničov

Firma BIOMAC s.r.o. působí na českém trhu již od roku 2000. Zakladatel firmy pan Ing. Zdeněk Černý se však se svými kolegy věnuje oboru zpracování biomasy již od počátku 90. let. Firma BIOMAC se v současnosti zaměřuje na dva programy. První se zabývá vývojem a servisem technologií na výrobu ekologických paliv, druhý pak samotnou výrobou paliv a jejich prodejem.

Vývoj a dodávka briketovacích a peletovacích technologií

Společnost BIOMAC se sídlem v Uničově poskytuje své služby klientům, kteří mají zájem o vlastní výrobu ekologických paliv z biomasy. Specializuje se na projektování, dodávky a servis briketovacích a peletovacích technologií. Dodávaná zařízení slouží k výrobě normovaných ekologických paliv z jakékoliv biomasy.

Jde o technologie, které mokrou a objemnou dřevní biomasu rozdrtí na drticí lince, poté ji vysuší na požadovanou výhřevnost, následně slisují do malého objemu, a nakonec i zabalí. Od roku 1992 tým profesionálů postavil více než 50 výrobních zařízení. Každé z nich zaměstnává podle směnnosti 6 až 12 lidí a denně vyrobí až jeden kamion ekopaliva, tedy přibližně 24 tun.

Dřevěné brikety, pelety i palivové dřevo

Kromě vývoje, dodávky, montáže a servisu technologií se společnost BIOMAC z Uničova zaměřuje také na samotnou výrobou ekologických paliv a jejich prodej. Ve výrobním programu najdete různé druhy ekopaliv z biomasy, mezi které patří například dřevěné brikety, dřevěné pelety nebo palivové dříví. Společnost však dodává také kůrové brikety, energetickou štěpku, podpalovací třísky, grilovací brikety nebo grilovací dřevěné uhlí.

Společnost dlouhodobě usiluje o návrat ekopaliv na český trh a jejich postupné nahrazování ze neekologické sirnaté uhlí. BIOMAC neustále buduje rozsáhlou prodejní síť, která v současnosti čítá již 48 prodejen po celé ČR a 23 prodejen na Slovensku. Chcete vytápět dřevěnými briketami, kvalitním palivovým dřevem, peletami nebo jiným typem ekopaliv? Navštivte jednu z prodejen společnosti BIOMAC a domluvte se na možnostech dodávky.


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte