Hlavička

Co jsou Fénixovy slzy? Kontroverzní výtažek z konopí u nás není legální

24. 2. 2017

Fénixovy slzy jsou extrakt z konopí, kterému mohou být dle některých zdrojů připisovány výrazné léčebné účinky. Z legislativních důvodů však u nás Fénixovy slzy nejsou dostupné v běžné prodejní síti, neboť se jedná o přípravek, který v současné době není v České republice legální. Proto i na tomto místě přinášíme několik informací, které je možné na internetu o Fénixových slzách získat, avšak obrázek o tom, kde je pravda a co je dobré pro vaše zdraví, si musí každý udělat sám.

Co jsou fénixovy slzy

Fénixovy slzy jsou vlastně jakýsi konopný výtažek, který podle mnohých může fungovat jako jako pomocník například při snižování krevního tlaku a regulaci hladiny cukru v krvi, což údajně může pomáhat především diabetikům. Konopná medicína by se dle některých zkušeností svých uživatelů měla velmi dobře snášet s většinou jiných přírodních léků. Fénixovy slzy se stávají oblíbeným pomocníkem také u pacientů nemocných rakovinou, kde rovněž výsledky aplikace tohoto přípravku bývají podle mnoha názorů velice pozitivní. Je však samozřejmě na každém, jak se k danému způsobu boje se zákeřnou nemocí postaví a v žádném případě na tomto místě nechceme nabádat k žádným závěrům nebo dokonce bojkotu názorů ošetřujících lékařů.

Rick Simpson a výroba Fénixových slz

Za jakéhosi zakladatele aplikace Fénixových slz je často považován Rick Simpson, který měl už před léty přijít na to, jak konopným výtažkem tlumit rakovinu, chronické bolesti, popáleniny, záněty, vředy, mateřská znaménka, migrény, astma, úzkosti, deprese, nespavost, vysoký krevní tlak, roztroušenou sklerózu a mnoho dalších nemocí. 

Fénixovy slzy a tišení bolesti

Uvádí se, že vyrobený výtažek z konopí je poměrně dosti silný, takže je nutné, aby člověk začínal s malými dávkami. Užívat se začíná nejprve jen malá kapka Fénixových slz, přibližně o velikosti jednoho rýžového zrnka, a to dvakrát až čtyřikrát denně a po pěti dnech se dávka začne pomalu zvyšovat. Tělo si totiž posupně vytvoří na kapky vyšší toleranci. Fénixovy slzy dle některých pomáhají také tišit bolesti. V případě, že lidé trpí velkými bolestmi, by pak mělo být vhodné, aby dávku zvyšovali rychleji, a to do chvíle, než je bolest utišena do snesitelných mezí. Výtažek z konopí je možné aplikovat i na povrchová zranění, bolestivost obvykle do několika minut ustupuje. Fénixovy slzy v těle údajně nevyvolávají žádnou závislost. Podle celé řady zdrojů je tento extrakt z konopí nenávykový a zdraví neškodný. 

Konopný olej vs. Fénixovy slzy (extrakt z konopí)

A jaký je rozdíl mezi Fénixovými slzami a konopným olejem? Zatímco konopný výtažek neboli extrakt z konopí se vyrábí z květů a malých konopných lístků, tak konopný olej je lisován z konopných semen. Jedná se tedy o zcela jiný výrobek. Konopný olej je ale jedním z nejvyváženějších a nejbohatších zdrojů esenciálních olejů pro lidský organismus a jeho použití je zcela legální a běžně jej najdeme na pultech obchodů se zdravou výživou. Konopný olej lze úspěšně využívat pro podporu zdravého oběhového systému a pro funkci srdce. Obsažené nenasycené mastné kyseliny hrají zásadní roli v mnoha biologických procesech v těle, a tak organismus chrání před vznikem různých degenerativních chorob. Olej z konopných semínek se používá rovněž k zvlhčování a vyživování pokožky, značně snižuje její suchost, podráždění i svědění. Konopný olej také obsahuje podobnou sadu kyselin, jako je tomu u rybího tuku, proto je vhodným doplňkem stravy za účelem rozvoje mozku a podporu imunitního systému člověka. Konopný olej však neobsahuje na rozdíl od rybího tuku žádnou rtuť, proto se jedná o iideální doplněk stravy během těhotenství.

Fénixovy slzy - dávkování

Fénixovy slzy se podle svých zastánců dávkují postupně tak, aby si na přípravek tělo nejprve vytvořilo toleranci. Nejprve se užívá jen malá kapka Fénixových slz o velikosti přibližně jednoho rýžového zrnka, a to dvakrát až čtyřikrát denně. Po pěti dnech se přistupuje ke zvýšení dávky. Váha a výška u tolerance na konopný výtažek údajně nehraje příliš velkou roli, každý člověk má toleranci trochu odlišnou. Na začátku užívání je přitom podle uživatelů třeba mít na paměti, že se pacientovi sníží krevní tlak. Vedlejšími účinky užívání konopného výtažku mohou být ospalost a únava, které by se měly dostavit cca hodinu a půl použití. Neoficiální zdroje uvádějí, že s těmito pocity je dobré nebojovat, ale prostě si lehnout a odpočívat. Únava, která se při užívání Fénixových slz dostavuje, obvykle během jednoho měsíce užívání mizí.

Za kontroverzní tvrzení lze označit názor, podle kterého je úspěšnost léčby rakoviny konopným výtažkem (Fénixovými slzami) poměrně vysoká. Výtažek by měl působit omlazujícím efektem na životně důležité orgány, například slinivku. Výsledky u diabetiků se v tomto ohledu zlepšení funkce slinivky údajně mohou dostavit už po přibližně šesti týdnech užívání.

Rick Simpson a výroba fénixových slz

Za jakéhosi zakladatele aplikace Fénixových slz je často považován Rick Simpson, který měl už před léty přijít na to, jak konopným výtažkem tlumit rakovinu, chronické bolesti, popáleniny, záněty, vředy, mateřská znaménka, migrény, astma, úzkosti, deprese, nespavost, vysoký krevní tlak, roztroušenou sklerózu a mnoho dalších nemocí. 

Fénixovy slzy nejsou dostupné v běžné prodejní síti, neboť se jedná o přípravek, který v současné době není u nás legální.

--- Text neprezentuje názory redakce portálu Spektrum Zdraví a nevybízí k užívání návykových látek. ---


Stáhnout v PDF

Přečteno: 10433x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

RIGENFORTE kapsle pro růst vlasů 30ks

Doplněk stravy na vlasy, výživu pokožky a nehty s Biotinaxem, vitamíny,…

Cena: 172 Kč  212 Kč 

Glycerin čistý přírodní 150ml Ayumi

100% čistá a přírodní hydratace těla Kožní výhody glycerinu: hluboce…

Cena: 180 Kč  239 Kč 

Mýdlo Visaka 75g

Ájurvédské bylinné mýdlo Svěží pocit po umytí, příjemná limetková…

Cena: 49 Kč  59 Kč 

Nákupní taška ENVIROSAX® Havana

Ekologická nákupní taška vyznačující se kvalitou zpracování a nádherným…

Cena: 149 Kč  229 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Dobrý kontakt k tématu

Fotolia_98547269_Lverze2

Alternativní medicína v souladu s přírodou MujStyl.com

Zkušená homeopatka Michaela Todarellová nabízí komplexní služby v oblasti alternativní...

Tradiční čínská medicína Praha 5 - Centrum TČM Oáza Harmonie, s.r.o.

Jsme Centrum TČM Oáza Harmonie, s.r.o. s provozovnou nedaleko pražského...

Josef Máca: automatická kresba, reiki a odvádění duchů

Léčitel, šaman a mistr reiki Josef Máca se zabývá diagnostikou zdravotního stavu člověka...

Centrum alternativních metod pro zdraví: duchovní léčení a alternativní léčba

Nejrůznější problémy těla i duše může účinně vyřešit...

Anima-sana, léčení duše a těla Ing. Jitka Burianová

Zaměřujeme se převážně na metody léčení duše zvané EFT, SRT a NLP, ale snažíme se při své...

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte