3 zaručené způsoby, jak se zbavit octomilek

img
27. 07. 2019

Udržujme kuchyň v čistotě. Octomilky si libují ve zbytcích od jídla a drobných nečistotách, které se mohou v kuchyni objevit. I nejlepší past, jak…

Drobné mušky octomilky jsou častými, ale nepříjemnými návštěvníky kuchyní. Láká je ovoce, sladké nápoje a řada dalších potravin. Naštěstí existují osvědčené způsoby, jakými můžeme proti octomilkám bojovat. Poradíme, jak se zbavit octomilek a jak si připravit past na octomilky sami doma.

Čtěte také:

Jak na mšice bez chemie?

Octomilky jsou nepříjemným překvapením. Na trhu existují různé chemické přípravky, které nám s problémem, jak se zbavit octomilek, pomohou. Ale pokud se chceme v kuchyni vyhnout používání nadbytečné chemie, můžeme si past na octomilky vyrobit sami doma. Přečtěte si, odkud se octomilky v domácnosti berou

Jak se zbavit octomilek? Hlavní je úklid

 • Udržujme kuchyň v čistotě. Octomilky si libují ve zbytcích od jídla a drobných nečistotách, které se mohou v kuchyni objevit. I nejlepší past, jak se zbavit octomilek, nám bude k ničemu, pokud máme v kuchyni nepořádek.
 • Vynášejme odpadky co nejčastěji. Potraviny, které vyhazujeme do odpadkového koše, jsou pro octomilky velkým lákadlem. Navíc se zde mušky velmi snadno rozmnoží.
 • Nenechávejme potraviny volně. Mísy s ovocem na kuchyňské lince anebo zbytky od oběda snadno mohou zapříčinit invazi octomilek. 
 • Pozor na rozlité tekutiny. Šťávy, džusy anebo víno mají octomilky velmi rády. Stačí jim i troška.
 • Uklízejme i věci, na které běžně nemyslíme. Pravidelně umývejme odpadkový koš anebo láhev se sirupem.
 • Octomilky jsou malé, ale šikovné. Způsob, jak se zbavit octomilek, není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zabalení ovoce do  igelitového sáčku pro octomilky není žádná překážka. Stačí jim i běžným okem nepostřehnutelná dírka. Proto ovoce spíše skladujme v chladničce.
 • Přečtěte si další tipy, jak se zbavit octomilek.

Past na octomilky z pet láhve

Octomilky nás mohou přestat trápit díky jednoduché pasti z plastové láhve. Na past na octomilky nám bude stačit pet láhev, přezrálé ovoce jako hrozen anebo banán, a margarín. Do pet láhve dejme kousky ovoce a margarín. Utáhněme víčko a do láhve propíchněme dírky. Octomilky se sice dostanou dovnitř, ale už se nedotanou ven. Nejlépe si připravme hned několik pastí, které rozmístěme na vícero míst. Způsob, jak se zbavit octomilek, bude rázem účinnější.

Past na octomilky z ovoce

Můžeme si vyrobit jednoduchou past na octomilky. K tomu, jak se zbavit octomilek, nám bude stačit miska, přezrálý kousek ovoce, margarín a celofán. Do misky dejme kousek přezrálého ovoce a margarínu. Důkladně misku přikryjme celofánem a udělejme do něj tlustší jehlou dírky. Octomilky se dírkami dostanou do misky, ale už se nebudou schopné dostat ven. Ideálně vyrobme pastí několik a rozmístěme je na různá místa doma.

octomilky hrušky

Past na octomilky z piva

Octomilky holdují alkoholu. Jejich nervové soustavě nabuzuje podobné pocity, jako nám lidem. Proto je past na octomilky z piva jednoduchá, ale účinná. Do misky dejme pivo. Až se kolem ní bude vyskytovat hejno octomilek, jednoduše jej vysajme vysavačem. Musíme být ale rychlí a počítat s tím, že se zbavíme pouze většiny. Část octomilek s námi v kuchyni stále zůstane. Jiná past, jak se zbavit octomilek, nám pomůže se zbytkem mušek.

Octomilky kladou do potravin vajíčka

Dobrou zprávou je, že octomilky na našich potravinách nejsou zdraví škodlivé. Mohou ale naše potraviny znehodnotit. Do přezrálého ovoce totiž kladou svá vajíčka. Pokud je náhodou sníme, nejsou pro nás ale nebezpečná. 

 • Octomilky mohou mít žlutavou anebo černou barvu. 
 • Jsou známé také jako octové mušky, vinné mušky anebo ovocné mušky. 
 • K nám domů se dostávají buďto přímo na ovoci z obchodů anebo je k nám z venku naláká vůně potravin
 • Žijí dva až devět týdnů.
 • Octomilky po sobě zanechávají na nábytku tmavé tečky, svůj trus.
 • K naší smůle se octomilky velmi rychle množí. Z pár octomilek se nám proto velmi rychle vytvoří velké hejno.

Máte nějaké tipy, jak se zbavit octomilek?

Napsat komentář: 3 zaručené způsoby, jak se zbavit octomilek

RE: 3 zaručené způsoby, jak se zbavit octomilek

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.