Čtvrtek 14.1.2010

Měsíc ubývá a do 18:17 putuje ve znamení Kozoroha, poté vstoupí do Vodnáře. Kozoroh který působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Takže se dnes vyhněte zbytečné zátěži kostí a kolen. I přes bohatou nadílku sněhu není podle lunárních vlivů příliš vhodný den na horské túry a lyžování.

Energie dne:
Vzduch se stává průzračný, myšlení jasné a vážné, přímočaré, málo pohyblivé. „Kdo se ve věčném úsilí snaží…“

29.lunární den se pokládá za satanský den, proto si dělejte ochrany před zlem. Nepříjemnosti nejsou dnes žádnou výjimkou, pokládejte je ale za příznivé a přijímejte je s vděkem, neboť  znamenají to, že nesloužíte tmě. Nedovolte, aby vás ovládly negativní emoce či myšlenky. Udělejte si očistný rituál: stoupněte si na 10 minut do nádoby se slanou vodou, teplota vody vám musí být příjemná, spíše chladnější, a představujte si, že vše negativní z vás odchází do vody. Poté vodu vylijte na pozemek za domem s přáním, aby Země přetransformovala negativní energii z vody na Světlo a Lásku. Doporučujeme vykuřovadlem očistit místnosti, vhodné je kadidlo, pelyněk nebo šalvěj. Kouř vyhání zlo. Očistěte si jídlo – buď modlitbou, nebo nad ním udělejte kříž, nebo magický kruh. Jezte vědomě, nemluvte při jídle o špatných věcech. To stejné udělejte dnes s nápoji.

ZDRAVÍ
Zbytečně v těchto dnech nezatěžujte kosti a kolena, mohlo by to mít následky. Nevydávejte se po delší pauze nebo jako začátečník na horské túry nebo lyžařské výlety. Chirurgové a ortopedové v lyžařských oblastech velmi dobře vědí, kdy Měsíc prochází Kozorohem. Pak mohou rozhojnit své zkušenosti s operací kolen. Fotbalisté, kteří mají porušený meniskus, by rozhodně neměli přehánět. Při každém pohybu jsou teď kolena velmi namáhaná. Obklady kolen jako prevence nebo léčba vykonají velmi dobré služby. Také pro ostatní kosti a klouby je teď možné udělat něco dobrého.

Dnes je vhodný den pro půst.

KRÁSA
Dnes je také vhodný den pro péči  o nehty na nohou i rukou, pro stříhání a pilování. Nehty ostříhané v Kozorohu jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se tak snadno. Na manikúru a pedikúru byste dnes proto neměli zapomenout. Není vhodné ale stříhat a upravovat zarostlé nehty, stále by dorůstaly špatně. Výjimkou je úprava nehtového lůžka. Je účinné ošetřování tvrdošíjné plísně nohou a nehtů, odstraňování a ošetřování bradavic, odstraňování chloupků na těle, vytrhávání obočí. Dnes pomůže péče o problémovou pleť ve formě čištění , masky a zábalu.

ZAHRADA

  • Dny Kozoroha jsou dny kořene se stoupající silou.
  • Den je příznivý pro:
  • vysazování, sázení a setí kořenové a zimní zeleniny
  • mýcení, prořezávání rostlin, okrajů lesa a křovin
  • boj proti hmyzu žijícímu v zemi
  • dodatečné hnojení květin se slabou tvorbou kořenů
  • konzervování a uskladňování kořenové zeleniny ve sklepě (např. krouhání kyselého zelí

Ve zkratce:

Měsíc v Kozorohu
Měsíc vychází: 07:27
Měsíc zapadá: 15:35
Lunární den: 29
Fáze Měsíce: ubývající
Živel: země
Kvalita dne: chladný
Živná kvalita: sůl
Ovlivňuje orgány: kolena, kyčle, klouby, kůže
Systém:  krevní oběh
Část rostliny: kořen
Síla: stoupající


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte