Čtvrtek 1.4.2010

Měsíc putuje ve znamení Štíra, je v ubývající fázi. Štír působí silně na pohlavní orgány, proto preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským nyní mohou pomoci při různých ženských potížích.

Energie dne:

Klíčová slova:  sexualita, impulzivnost, žárlivost, riziko, citlivost, kritika, vnímavost, náruživost, smyslnost, vynalézavost, nadhled
Připravte se na kritiku i na to, že sami budete více kritizovat, jste dnes více citlivější a proto více zranitelní než jindy. Změny se dnes přijímají velmi těžce, člověk vidí věci černobíle. Zvyk je železná košile. Vládnou sklony k temným věcem. Voda dnes pomáhá zklidnit rozjitřené smysly. Procházka kolem řeky nebo rovnou dovolená u moře jsou výborným lékem. V partnerských vztazích se projevuje smyslnost a náruživost, ale také žárlivost a hádavost. Neřešte dnes finanční záležitosti, necestujte a nezačínejte nové vztahy.

19. lunární den má ve znamení Síť a Pavouka. Klíčové slovo je OČISTA.  Dnes probíhá očista na fyzické i energetické rovině. Snažte se přemýšlet jen o svých záležitostech, nepleťte se do věcí druhých. Zbavte se negativních myšlenek, nenávisti a zloby. Půjde vám to snáz, vaše duše se očišťuje.  Nezapomeňte očistit také prostor, ve kterém pobýváte. Utřete prach, ukliďte, udělejte očistný rituál, například s pomocí svíček, vonných tyčinek nebo vykuřovadel.

Zelený čtvrtek

Jmenuje se podle Olivové hory, kde začalo utrpení Ježíše Krista. Vstává se již před východem slunce, hospodyně zamete smetí a vynese ho za vesnici na křižovatku, aby se v domě nedržely blechy. Na snídani byl chléb s medem, to byla ochrana proti uštknutí hadem a píchnutí od vos. Chléb se také házel do studně, aby se v ní držela voda.  Na Zelený čtvrtek se chystá jídlo ze zelené zeleniny, například špenát, mladé kopřivy, šťovík, listy pampelišek a to proto, aby byl člověk po celý rok zdravý. V kostelech ztichnou zvony a až do Bílé soboty se rozezní řehtačky, klapačky, valchy, bukály a ščekotky, se kterými chodí chlapci po vsi od domu k domu a vyhánějí z domů všechno zlé, včetně hlodavců a hmyzu. Za to vybírají vejce a peníze. Odpoledne se nesmělo pracovat. Po západu slunce se očistil dům od vlivů čarodějnic vykouřením slámou nebo vykropením svěcenou vodou. Kdo nechtěl mít nouzi, zacinkal drobnými v kapse.

ZDRAVÍ

Štír působí silně na pohlavní orgány. Preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským teď mohou pomoci při leckterých ženských potížích. Budoucí matky by se měly chránit před každou námahou.

ZAHRADA

Dny Štíra jsou dny květu s klesající silou. Velmi příznivé jsou pro setí, sázení a také sklízení a sušení všech druhů léčivých bylin, sázení a setí listové zeleniny, pokud je vhodné počasí. Zaléváme pokojové a balkónové rostliny, hnojíme květiny. Dnes neprovádějte průklest ovocných stromů a keřů, ani nekácejte stromy.

Ve zkratce:

 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Východ Měsíce: 23:15 h
 • Západ Měsíce: 07:07 h
 • Lunární den: 19
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: pohlavní orgány, močovod
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1164x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte