Co skrývají symboly na obalech přírodní kosmetiky?

PR článek

symboly přírodní kosmetikySymboly přírodní kosmetiky

Drogerie se plní kosmetikou, která hrdě hlásí, že je přírodní. Jako běžný spotřebitel si její tvrzení samozřejmě můžete ověřit! Stačí se podívat na obal. Jaký symbol vám potvrdí přírodní složení? Tento průvodce vám představí nejznámější označení přírodní kosmetiky.

O výhodách přírodní kosmetiky už jste jistě četli. Její účinky se neprojevují tak rychle, jako je tomu většinou u konvenčních kosmetických produktů. O to trvalejší však výsledky jsou. Při výběru nového krému hledejte tato označení.

 BDIHBDIH

(zdroj: www.naturalisbetter.co.uk)

BDIH

Certifikát BDIH, který splňuje velmi přísná kritéria, mohou používat výrobky, jejichž suroviny pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo certifikovaného sběru ve volné přírodě. V kosmetických produktech s tímto certifikátem nejsou žádné látky, které by byly cizí lidskému organismu a použité suroviny nejsou testovány na zvířatech.

 ecocertEcoCert

(zdroj: www.ecocert.com)

EcoCert

Ochranná známka EcoCert má několik variant. U všech si ale můžete být jisti, že minimálně 95 % všech složek je přírodních. Při rozhodování o udělení tohoto certifikátu hrají velkou roli i ekologicky šetrné postupy zpracování surovin.

Stejně jako obal, který by měl být biologicky odbouratelný nebo recyklovatelný. Možností, jak šetřit planetu je spousta. Informace z příbalových letáků mohou být natištěny přímo na krabičku nebo např. u přírodních deodorantů na skleněném obalu.

 natrueNaTrue

(zdroj: www.natrue.cz)

NaTrue

Nejen na obsah, ale i na transparentnost vůči zákazníkovi, dbají certifikáty NaTrue. Ty můžete vídat ve třech provedeních (3 stupně certifikace podle složení a procentuálního podílu přírodních surovin). Všechny produkty korunované tímto logem mají srozumitelné složení a dohledatelný původ všech složek. alverde i tento certifikát na svých produktech hrdě nosí.

 kezCPK a CPK bio

(zdroj: www.kez.cz)

CPK a CPK bio

Na obalu můžete objevit i značky CPK a CPK bio, které prezentují první český certifikát pro přírodní kosmetiku. Udělení označení předchází důsledná kontrola. Výrobky označené CPK nesmí obsahovat žádné syntetické látky, vybrané tenzidy, chemické UV filtry a další složky, které pleti dlouhodobě nesvědčí. Logo CPK bio označuje kosmetiku, která nejenom splňuje podmínky pro CPK, ale navíc obsahuje i minimálně 20 % bio složek.

Toto jsou nejčastější certifikace pro přírodní kosmetiku. Je jich velké množství. Navíc některé značky, ačkoliv striktně používají přírodní produkty, stále nemají certifikát. Pro spotřebitele platí, že čím je seznam ingrediencí jednodušší, tím je obsah lahvičky přírodnější.

Pokud s přírodní kosmetikou začínáte, doporučujeme po osvědčení produktu vyzkoušet i ostatní produkty vámi vybrané značky. Nakupovat můžete i online. Na dm online shopu jsou certifikáty i veškeré složení dostupné.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte