Chcete se vyhnout chřipce? Zásobte se antioxidanty

Rakytníkový olej je plný antioxidantů a hodí se i v boji proti chřipce.Rakytníkový olej je plný antioxidantů a hodí se i v boji proti chřipce.Blíží se podzim, a tak je třeba popřemýšlet, jak posílit svou obranyschopnost, protože především v tomto ročním období čelíme útokům virů a bakterií. Mnozí však zanedbáváme prevenci a pak s plným nosem a horečkou vysedáváme v přeplněných čekárnách lékařů. Přitom stačí málo. Dostat do těla co nejvíce antioxidantů.

Antioxidanty jsou látky, které velkou měrou přispívají k ochraně imunitního systému. Patří mezi ně vitaminy A, B6, C, E, zinek, beta-karoten nebo i koenzym Q10. Stejně dobře také zpomalují stárnutí, podporují správnou funkci srdce nebo ulevují od bolesti kloubů.

Co umí antioxidanty

Především ale neutralizují kyselé prostředí uvnitř těla, čímž zabraňují bujení škodlivých buněk. Chrání nás před tzv. oxidačním stresem, kdy dochází k poškození těla vlivem volných radikálů, jež jsou za normálních okolností běžnou a prospěšnou součástí organismu. Jejich „přemnožení“ však může vyvolat poruchy imunity, deprese, nemoci srdce a cév či dokonce nádorová onemocnění.

Antioxidanty najdeme v ovoci i rakytníkovém oleji

Nadopovat se antioxidanty můžeme třeba pojídáním některých druhů ovoce (třešní, hroznů, jablek), zeleniny (brokolice, kapusta, špenát), ale i mnohých bylin, jako jsou rozmarýn, šalvěj či rakytník řešetlákový.

Právě poslední ze jmenovaných představuje bohatou zásobárnu karotenoidů, které oplývají mimořádnými antioxidačními účinky. Ve sto gramech rakytníkového oleje lisovaného za studena se uchová dokonce 120 až 320 mg karotenoidů a množství dalších vitaminů, minerálů a nenasycených mastných kyselin, které jsou pro náš organismus nepostradatelné. Kromě posílení imunity dokáže rakytníkový olej ulevit i od zažívacích potíží, upravit hladinu cholesterolu, velmi dobře hojí ekzémy či opary a celkově regeneruje kůži.

Antioxidanty: vyváženost stravy je důležitá i v boji proti chřipce

Naprostou většinu antioxidantů si naše tělo nedokáže opatřit samo, a proto je to na nás. Musíme se o jejich zásobu postarat sami buď vyváženou stravou, nebo potravinovými doplňky. A po výčtu všech jejich prospěšných účinků se rozhodně vyplatí sníst denně buď pořádnou dávku jablek, anebo, což je jednodušší, spolknout lžičku rakytníkového oleje. Obzvlášť, pokud se letos chcete vyhnout chřipce. 


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Sůl SINDALOON 500g DNM

Sůl Sinadaloon je kamenná bílá sůl bohatá na minerály, proto je vhodná na…

Cena: 112 Kč

Sůl Sindaloon 100g DNM

K detoxikaci organismu, při půstech Sůl Sinadaloon je kamenná bílá sůl…

Cena: 33 Kč

Bylinný čaj XL DETOXIKAN

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dl čaje Přírodní…

Cena: 49 Kč

Bylinný čaj XL NACHLAZENÍ A CHŘIPKA

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dl čaje Přírodní…

Cena: 49 Kč

NEERA® Detox kúra na 15 dní 2l

Balení obsahuje 2 litry sirupu a kayenský pepř Dva litry detoxikační a…

Cena: 1890 Kč

NEERA® Detox kúra na 10 dní 1,5l

Baení obsahuje 1,5l sirupu a kayenský pepř Detoxikační a revitalizační dieta…

Cena: 1520 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte