Bylinky na otěhotnění, jaké jsou nejlepší přírodní prostředky?

tehu bylinyNěkteré bylinky skutečně mohou podpořit otěhotnění

Bylinky na otěhotnění mají sílu. Otěhotnění nemusí být tak jednoduché, jak se může zdát. V dnešní době, kdy si ženy stejně jako muži mohou budou kariéru nebo studovat, odkládají páry početí potomka na později. A v pozdějším věku u to není tak rychlé. Samozřejmě jsou i ženy, které mohou mít problémy s plodností i v dřívějším věku a touží po miminku. Pokud mezi tyto ženy patříte a nechcete se hned uchylovat k umělému oplodnění, nabízíme přehled přírodních prostředků na podporu otěhotnění, které vám mohou k vysněnému potomkovi pomoci.

Bylinky na otěhotnění mají sílu

Bylinky na otěhotnění a jejich přírodní moc tu nemůže chybět. Už od pradávna ženy používaly bylinky pro úpravu hormonální hladiny v těle, prokrvení orgánů, ke stimulu dělohy a ostatních pohlavních orgánů. Existují různé recepty obsahující bylinky na otěhotnění, mezi nejčastější bylinky obsažené v daných směsích patří kontryhel a maliník. Z dalších přírodních produktů pak mateří kašička či mladý ječmen.

Nejlepší bylinky na otěhotnění:

  • Kontryhel – patří mezi bylinky na otěhotnění, které jsou přímo zázračné. Posiluje totiž ženské orgány a hlavně dělohu. Nejenže ženám pomáhá při menstruačních bolestech a při nadměrném krvácení, ale také pozitivně působí proti potratům a podporuje početí. Kontryhel také léčí záněty vaječníků a různé výtoky. Zázračný je i po porodu, zastavuje krvácení a podporuje tvorbu mléka.
  • Maliníkmaliník patří mezi účinné bylinky na otěhotnění. Je také dobrý na bolestivou menstruaci. Bylinku by ale ženy neměly používat v prvním trimestru těhotenství, protože může vyvolat předčasné kontrakce, které mohou vyvolat potrat.
  • Meduňka – další bylinkou, která pomáhá s otěhotněním je meduňka. Mimo to odstraňuje nepravidelnosti menstruačního cyklu, redukuje menstruační bolesti a tiší porodní bolesti.
  • Sporýš lékařský – také zlepšuje činnost dělohy a zlepšuje funkci vaječníků.
  • Heřmánek a šalvěj – tyto klasické bylinky na otěhotnění také napomáhají k početí miminka. Jsou dobré na menstruační bolesti a regenerují tělo po porodu. Šalvěj se také používá při pubertě nebo v přechodu.

Zázračný čaj na otěhotnění 

Další přírodní cesta, jak si dopomoct k vysněnému dítěti, je čaj na podporu otěhotnění. Na něj budeme potřebovat:

caj tehuČaj na podporu otěhotnění může fungovat a skvěle chutná

  • 100 g natě kontryhele
  • 100 g listů kopřivy
  • 100 g natě třezalky
  • 50 g květu měsíčku
  • 20 g listů šalvěje

Čaj na otěhotnění – postup:

Všechny ingredience smícháme dohromady. Až budeme tento čaj vařit, 2 lžíce směsi přelijeme 0,5 litrem vroucí vody a vše necháme 15 minut louhovat. Pak přecedíme a popíjíme během dne po doušcích. Tato kúra by měla trvat 6 - 8 týdnů.

Další přírodní prostředy a bylinky na otěhotnění – maralí kořen nebo semínko pískavice

Semínka pískavice řeckého sena pomelte na prášek, který pak skladujte ve sklenici. Užívá se třikrát denně na špičku kulatého nože. Zapijte čajem, či vodou, vše po dobu 8 týdnů. Doporučuje se také užívat tinkturu z maralího kořenu třikrát denně 20 kapek po dobu 6 měsíců. Na tinkturu budete potřebovat 2 lžíce maralího kořene neboli parchy léčivé či leuzei a 3 decilitrů 60% lihu. Maralí kořen zalijeme lihem a vše necháme 14 dnů na teplém místě louhovat.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Vřele doporučuji kotvičník. Nevím proč není uveden v seznemu. Přeji mnoho úspěchů. Dr


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte