Bentley Organic

Tradice

Společnost Bentley Organic zahájila svou činnost v roce 2006 malým množstvím mýdlových produktů v biokvalitě. Navázala tak na tradici výroby mýdla, kterou se rodina Bentley zabývá již po pět generací. Značka byla mezi zákazníky přijata s velkým úspěchem a nadále se úspěšně vyvíjí.

Rozšířila své portfolio a produkuje nyní výrobky z oblasti péče o tělo a vlasy, péče o dítě zahrnující kosmetické i drogistické produkty a v neposlední řadě unikátní přípravky pro péči o domácnost.

Našim posláním je přispět k tomu, aby přírodní produkty v biokvalitě byly dostupné pro každého zákazníka tak, aby měl možnost volby a srovnání s jinými produkty na trhu.

Abychom tohoto cíle dosáhli, stavíme na dvou hlavních zásadách:
Prvně – všechny naše produkty jsou certifikovány společností Soil Association, což zákazníkovi poskytuje garanci vysoké kvality a použití přírodních složek v biokvalitě. Za druhé – naše produkty vyrábíme z toho, co nám dala příroda a proto jí chceme poděkovat tím, že naše výrobky ji při užívání spotřebitelem neničí. Jsou plně biologicky odbouratelné. Spolu se spotřebiteli tak pomáháme udržet přirozenou rovnováhu přírody. Obaly prosím dále recyklujte .. zachovejme společně přírodu i dalším generacím.

Kvalita produktů

Produkty Bentley Organic jsou vyrobeny z přírodních složek, neobsahují chemické složky ani složky živočišného původu a nejsou vyrobeny z ropy (jako většina kosmetických/drogistických produktů dostupných v běžné obchodní síti). Nejsou testovány na zvířatech a jsou vhodné i pro velmi citlivou a alergickou pokožku. Biosuroviny pocházejí z certifikovaného ekologického zemědělství (při pěstování i zpracování nejsou používány žádné chemikálie – jako jsou např. hnojiva a postřiky).

Garancí kvality produktů a jejich biosložení je certifikát SOIL ASSOCIATION ORGANIC.

Certifikace Soil Association

Soil Association je britská společnost zabývající se certifikací přírodních produktů ze všech odvětví na trhu. Společnost byla založena roku 1946 s posláním podpořit ekologické chování zemědělců a snížit tak užívání chemikálií za účelem získávání kalitnějších produktů pro naše zdraví a pomoci tak ke snížení devastace naší planety.

Soil Association je unikátní certifikace která vyžaduje plnění velmi přísných podmínek. Od roku 2002 musí zájemci o certifikaci prokázat původ používaných surovin a dodržet náročné požadavky na jejich zpracování a výrobu výsledného produktu.

Podmínkou získání certifikace je použití bio certifikovaných surovin. Tam kde to není možné, pak minimálně 70% přírodních složek musí být v biokvalitě (pocházet z certifikovaného ekologického zemědělství). Na každém výrobku musí být uvedeno výrazné upřesnění – není-li tomu tak, je obsah certifikovaných složek vyšší než 95%.

Kromě výše uvedeného, certifikace Soil Association potvrzuje, že produkty:

  • nejsou testovány na zvířatech a neobsahují živočišné složky
  • neobsahují parabeny (Parabeny jsou skupinou chemických látek široce užívaných jako konzervační činidla v kosmetice a farmaceutickém průmyslu. Mohou vyvolávat alergii a studie na zvířatech prokázaly jejich estrogenní aktivitu).
  • neobsahují geneticky modifikované organismy
  • neobsahují ani SLS (sulfáty) a SLES (etoxilované sulfáty)
  • neobsahují petrochemikálie

 

Úspěšnou certifikací získalo Bentley Organic právo používat logo Soil Association Certified logo na svých produktech jako znak důvěry v kvalitu produktu.

Bentley Organic

 

 


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte