Afty v dutině ústní lze účinně ošetřit URGO Filmogelem

aftyFilmogel na aftyAfty nepatří k závažným a nebezpečným onemocněním, ale jsou velmi nepříjemné a bolestivé. Často se objevující afty v dutině ústní dokáží pořádně znepříjemnit život. Co pomáhá na afty? Důležité je izolovat je od vnějších vlivů a umožnit jim rychlé zahojení. 

Co jsou afty a jak vznikají?

Afty jsou drobná ústní poranění a povrchová poškození. Objevují se na sliznici dutiny ústní, tedy na dásních, vnitřních stěnách tváří, na jazyku, rtech nebo na patře. Jde o zarudlá místa většinou s bílým středem. Vznikají většinou poraněním sliznice nebo jejím podrážděním. Vliv mohou mít také některé agresivnější potraviny nebo léky, ke vzniku aft může přispět také únava, stres nebo dědičná náchylnost k jejich tvorbě. 

Při léčbě aft jde hlavně o tišení bolesti

Afty v dutině ústní nejsou nakažlivé ani nebezpečné, pouze bolestivé. Při vzniku afty v dutině ústní totiž dochází k odhalení nervových zakončení, postižené místo se tak snadno podráždí a bolí, někdy i tak moc, že mohou i bránit v jídle. Při léčbě aft jde tedy zejména o tišení bolesti, ale také o urychlení hojení a zamezení dalšímu šíření. 

Co pomáhá na afty? URGO Filmogel

Fotolia_80620399_XSAfty mohou být bolestivé, ale léčbu lze urychlit Filmogelem. Při ošetření aft je důležité izolovat je od vnějších vlivů, které je dráždí a brání jejich hojení. Přesně k tomu slouží URGO Filmogel Afty, který na rance vytvoří průhlednou vrstvu podporující hojení. 

URGO Filmogel se na postižené místo nanáší pomocí špachtličky, která je součástí balení. Aplikace Filmogelu je tak jednoduchá a přesná. Průhledný flexibilní film poté aftu chrání po dobu čtyř hodin před vnějšími vlivy, podporuje její hojení a ulevuje od bolesti.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Škrabka na jazyk nerez DNM

Pomůcka pro ústní hygienu, odstraňuje povlak z jazyka, účinná proti zápachu z…

Cena: 55 Kč

Škrabka na jazyk s plastovou úchytkou

Pomůcka pro ústní hygienu, odstraňuje povlak z jazyka, účinná proti zápachu z…

Cena: 69 Kč

Ústní voda Aloe Vera 500ml

Přírodní ústní voda bez alkoholu, s Aloe Vera Ústní voda Aloe Vera -…

Cena: 225 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte