3+1 tip na přírodní prevenci a boj proti nemocem

 3+1 tipy3+1 tipy pro vaše zdraví.

Klimatizace je v období léta častou příčinou nachlazení a nemocí. Pokud se ale připravíte s předstihem, můžete se vyvarovat pracovní neschopnosti i polykání chemických pilulek. Poradíme vám, které přírodní doplňky účinně bojují proti bacilům a nezatěžují přitom organismus.

Při užívání přírodních doplňků na podporu imunity nebo zažehnání nemocí platí obecně pravidlo, že každý organismus je jiný, a proto na každého může působit něco jiného. Proto doporučujeme zkoušet různé doplňky a zjistit, jak působí konkrétně na vás.

Echinaceový extrakt

Echinacea neboli třapatka je v současnosti velmi populární. Seženete ji jak v drogerii, tak v lékárně a nejlepší je v podobě čistého extraktu. Nejúčinnější je údajně při prvních příznacích nachlazení, výzkumy se zatím neshodují ohledně jejích účinků na prevenci nachlazení, mnoho lidí si ale její užívání během rizikových měsíců chválí. Doporučené dávkování echinacey je 15-20 kapek rozpuštěných ve sklenici vody 4-5 denně. To je vhodné i proto, že vám tak zajistí pravidelný přísun tekutin, který je při nemoci zásadní.

Přírodní nosní sprej

Jakmile teplota na teploměru klesne k nule, všichni vytahují kapesníky. Rýma někdy dokáže být pěkně neodbytná a často naruší i klidný spánek. Klasické nosní kapky a spreje krátkodobě pomohou, dlouhodobě jsou ale spíše škodlivé. Způsobují totiž závislost a pokud je člověk aplikuje neustále, dochází k otoku sliznice, který není způsobený rýmou, ale reakcí kapek a sliznice, což nutí uživatele k opakovanému používání, a to může vést až k problémům s čichem nebo poškození Eustachovy trubice.

Bezpečnější alternativou jsou proto spreje a kapky na přírodní bázi. Těch je na trhu více, a ne všechny se mohou chlubit opravdovou účinností. Dívejte se proto na složení a zeptejte se v lékárně na doporučení.

Tip: Dlouhodobě nejúčinnější je nosní sprej od francouzské firmy Puressentiel, který zabírá prakticky okamžitě. Jedná se sice o dražší produkt, ale na jeho spolehlivost nedá většina pacientů dopustit.

Chlorela a další „zelení pomocníci“

Na popularitě získala v poslední době také chlorela. Jedná se o mořskou řasu, která má v sobě extrémní koncentraci chlorofylu, tedy zeleného barviva, čímž pomáhá při detoxikaci organismu. Je ideálním pomocníkem nejen pro podporu imunity, ale také udržuje správnou rovnováhu v trávicím ústrojí, zejména ve střevech. Chlorelu seženete v tabletách nebo v prášku, ideální je ještě v kombinaci se spirulinou a mladým ječmenem. Tablety se jednoduše polykají, prášek má zase výhodu, že jej můžete přimíchat do ranní snídaně.

Když už ležíte

Někdy se i přes veškerou snahu bacilům neubráníte, i na tyto případy můžete být ale připravení:

  • Zásobte se čerstvým zázvorem, který má v podobě čaje s citronem a medem zázračné schopnosti
  • Dodržujte klid. Nepracujte, když jste nemocní, zůstaňte v posteli a nemoc vyležte, jedině tak budete zase fit v nejkratší možné době a nikoho dalšího zbytečně nenakazíte.
  • Pojistěte sepro případ nemoci. Nemocenské pojištění vám zajistí příjem, na který jste zvyklí, i v době nemoci nebo pobytu v nemocnici. Léčit se tak budete moct bez stresu a bez přecházení.

V dobré zdravotní kondici vás udrží i pravidelný pohyb a správná životospráva.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte