Zelený čaj má blahodárný vliv na zdraví a pomáhá také při hubnutí

PR článek

Zelený čaj má blahodárný vliv na zdraví

Pokud jste milovníky a znalci čaje, jistě vás nepřekvapí, jaké blahodárné účinky má zelený čaj na naše zdraví. Zelený čaj pomáhá při detoxikaci organismu, pravidelným pitím posilujete obranyschopnost těla, a navíc vám dodá energii. Skvělý je zelený čaj na hubnutí, jelikož pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi.

Pravý zelený čaj je chutnější až po druhém nálevu

Zelený čaj se vyrábí z lístků čajovníku čínského. Jedná se o stálezelený keř dorůstající výšky až 15 metrů. Domovinou čajovníku je jihovýchodní Asie u hranicích Číny a Indie, ale dnes se pěstuje i v jiných zemích. Příprava zeleného čaje je trochu jiná než u běžných ovocných čajů, jak je asi znáte.

Čaj přelijete vodou, která sice prošla varem, ale kterou necháte asi 2 až 3 minutky odstát. Voda by totiž měla mít teplotu 60 - 80 °C. Na jeden hrneček o obsahu 250 ml byste si měli nachystat asi 5 g čaje neboli 2 čajové lžičky. Pokud si zakoupíte opravdu kvalitní zelený čaj, můžete jej luhovat několikrát. Až druhý nálev je nejkvalitnější a nejchutnější. Důvodem je, že se do čaje uvolní více aromatických látek.

Zelený čaj má mnoho blahodárných účinků

Zelený čaj obsahuje kofein, a proto má skvělé povzbuzující účinky. Už v období starověku lidé znali výhody a léčivé účinky zeleného čaje. Ideální je pro:

  • snížení cholesterolu
  • kvalitní spánek
  • zdravé a silné vlasy
  • posílení obranyschopnosti organismu
  • snížení rizika srdečních příhod

Výtečný je zelený čaj na hubnutí, protože dokáže stimulovat metabolismus člověka. Obsahuje látky, které podporují štěpení tuků. Zelený čaj na hubnutí sice podporuje redukci váhy, ale rozhodně při pravidelném pití neshodíte vysněná kila. Zelený čaj hubnutí dělá snazší.

Zelený čaj jako sirup

Nemusíte spoléhat jen na sypané zelené čaje. K dostání je také lahodný bylinný fruktózový sirup. Jedná se o extrakt ze zeleného čaje, který lze užívat jako prevence proti rakovině nebo ke zmírnění žaludečních obtíží. Navíc má antistresové účinky a působí protizánětlivě.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte