Zatočme s alergiemi jednou provždy. Zbaví nás jich detoxikace a očista organismu

detoxikace a očista organismuDetoxikace a očista organismu

Alergie nás dokážou pořádně potrápit. Omezují nás v běžném životě a zhoršují náš zdravotní stav. Medikace od lékaře sice projevy alergií tlumí, ale bohužel je úplně nevyřeší. Příznaky alergie ale můžeme potlačit lépe a k tomu i zdravěji. Detoxikace a očista organismu nejenže alergie zlepší, ale může nás jich úplně zbavit. Zjistěte, jaká je nejlepší jarní detoxikace organismu.

Příznaky alergie ovlivníme stravováním

Alergie jsou bohužel na vzestupu. Čím dál víc z nás trápí příznaky alergie na rostliny, zvířata či nejrůznější druhy jídel. Americký výzkum odhaduje, že každý šestý Američan trpí alergiemi. Vyhýbání se alergenům a polykání prášků bohužel alergie většinou neřeší. Pouze příznaky alergie tlumí. Volba toho správného jídla zklidní příznaky alergie a navíc i podpoří rovnováhu imunitního systému. Ta je pro boj s alergiemi klíčová.

Potravinová alergie

Laktóza, lepek anebo ořechy nás můžou pořádně potrápit. Potravinová alergie má ale alergenů daleko více.

Nejčastější alergeny jsou mléko, ořechy, korýši, burské oříšky, sója, pšenice, vejce a ryby.

Důležité je vyhýbání se alergenům a pečlivé studování složení potravin.

Alergie na slunce

Alergie na slunce se zhoršuje právě na jaře. Náhlý přísun velkého množství slunečního záření tělo nezvládá. Každý z nás je jiný a proto se i alergie na slunce může lišit. Zatímco u někoho vypadá jako akné, u jiného jsou příznaky alergie na slunce kopřivka či svědění.

Vyhýbejme se velkým dávkám slunce a tělo na něj zvykejme postupně.

Sáhněme po čepicích, opalovacím krému a tmavším oblečení.

Jako prevence alergie na slunce nám dobře poslouží dávka lykopenu, vitamínu C, vitamínu E a betakaroténu.

Alergie na pyl

S jarním rozpukem nejrůznějších druhů rostlin nám začíná očistec. Potýkáme se s kýcháním, smrkáním, svěděním očí a s dalšími příznaky alergie na pyl.

Nejčastějšími travními alergeny jsou lipnice, pýr, medyněk, srha, kostřava, jílek, žito a bojínek.

Alergie na pyl na nás nejvíce útočí za slunečného a větrného počasí, se suchým vzduchem.

Škodí nám i večerní vycházky. Pokud bychom se chtěli projít, nejlepším přítelem je pro nás počasí těsně po dešti. Tehdy je vzduch nejčistější.

Dobrou prevencí je dva týdny před nástupem našich alergenů inhalovat 10 minut lázeňskou kyselku anebo slanou vodu. Nejlépe před spaním.

Detoxikace a očista organismu nás může alergií zbavit

Jedním ze základních kamenů boje proti alergiím je způsob stravování. Náš organismus totiž získává svou sílu z toho, co jíme. Pokud nepřijímáme dostatek prospěšných látek, odrazí se to i na našem zdraví. Obranyschopnost, imunita i celková vitalita začnou pokulhávat.

Detoxikace a očista organismu nastartuje náš metabolismus a zbaví nás škodlivých látek. Pomůže našemu tělu odolávat alergiím.

Detoxikace a očista organismu je účinná zejména s produkty z čistého aloe vera. Tělu dodáme pořádnou dávku prospěšných živin a budeme mít více síly odolávat alergiím. Potravinové alergie můžou vymizet úplně. Zařaďme aloe vera do svého jídelníčku a uvidíme změny k lepšímu.

Na druhou stranu se aloe vera vyhněme, pokud se naše příznaky alergie týkají cibule, česneku nebo tulipánů.

 aloe vera podpora imunityAloe vera má příznivé účinky na podporu imunity.

Jarní detoxikace organismu v 8 krocích

Doba jarní detoxikace organismu záleží pouze na nás. Pokud detoxikujeme poprvé, tři dny budou stačit. Jinak může jarní detoxikace organismu trvat až deset dní.

Pijme dostatek čisté vody. Tělo hydratuje a zbavuje nás škodlivých látek. Ještě účinnější bude s trochou citrónu.

Jarní detoxikace organismu je účinná, pokud se po dobu detoxu stravujeme co nejvíce syrovou stravou. Tím se myslí zelenina, ovoce a další přírodní produkty bez tepelné úpravy. Ale teplé jídlo jednou denně určitě neublíží.

Volme čistě přírodní produkty. Výrobky s konzervanty, barvivy a sladidly nám nepomůžou. Naopak nám můžou ještě uškodit.

Jarní detoxikace organismu je dobrá zejména ve spojení se zázvorem, vlákninou, oříšky, chlorelou, aloe vera a čerstvým kokosem.

Aloe vera kromě řady prospěšných látek, jako je vitamín C, E, betakarotén, cholin, kyselina listová, antioxidanty, má také detoxikační účinky a posiluje imunitní systém. Proto je dobrým pomocníkem pro boj s alergiemi. Volme ale čistě přírodní produkty lisované za studena, nejlépe přímo z domova aloe vera, Kanárských ostrovů. Přípravky z aloe vera dostupné v obchodech často obsahují náhražky.

Po dobu jarní detoxikace organismu ze své životosprávy zcela vyškrtněme kávu, cigarety, alkohol a maso.

Dopřejme si dostatek spánku a vyhněme se stresu.

jarní detoxikace organismuJarní detoxikace a očista organismu: do jídelníčku zařaďte především čerstvé produkty

Detoxikace a očista organismu: 3 nejlepší recepty

Jarní detoxikace organismu se nemusí skládat pouze z pár surovin. Příroda nám jich nabízí celou řadu. Pokud bude naše detoxikace organismu zahrnovat tyto tři recepty, dokážou pro naše tělo hotové divy. A to nejen na příznaky alergie.

Aloe vera se zázvorem a okurkou

Detoxikace a očista organismu nejsou to jediné, s čím nám nápoj pomůže. Má protizánětlivé účinky a dodává tělu energii. Všechny ingredience smícháme v mixéru na smoothies a můžeme pít.

Co budeme potřebovat?

regener aloe vera šťávaČistá aloe vera šťáva posílí imunitu a podporuje správné trávení.

Zázvorový nápoj s citrónem

Přirozená detoxikace organismu nastává, když spíme. Podpoříme ji právě zázvorovým nápojem s citronem a aloe vera. Má dostatek vlákniny, je protizánětlivý, diuretický a plný antioxidantů. Ingredience smíchejme v mixéru na smoothies.

Co budeme potřebovat?

 • 1 nakrájená okurka
 • Šťáva z 1 citronu
 • 1 lžíce za studena lisovaného koncentrátu aloe vera
 • 1 lžíce nakrájeného závoru
 • 1 hrst petržele

Celerový nápoj s jablky

Tento recept na detoxikaci a očistu organismu napomáhá k lepšímu hojení těla. Všechny ingredience nakrájejme a smíchejme v mixéru na smoothies.

Co budeme potřebovat?

 • 1 hlávka brokolice i se stonkem
 • 3 stonky řapíkatého celeru
 • 2 zelená jablka
 • 2 oloupané citrony
 • ½ cukety
 • 1 hrst baby špenátu

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Tak Vám teda nevím, ale těch způsobů jste moc nezmínili, já sama jsem napsala článek ( https://vsestihnu.cz/media/detoxikace-organismu-jak-na-to ), protože se této problematice dlouhou dobu věnuji.
Jako základ to máte dobré, ale chtělo by to více informací :-)

Mě má alergoložka poradila, ať měsíc před nástupem pylů beru Wobenzym na posílení imunity a celkem mi to pomáhá. Alergie zbavená nejsem, ale ten průběh je slabší.


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte