Zajistěte si doma tepelnou pohodu i během parných dnů

PR článek

Rolety a žaluzie LOMAXRolety a žaluzie LOMAX nejvyšší kvality

Už brzy začínají prázdniny, léto se spustí v plném proudu a ryska teploměru se nezastaví pod třicítkou. Poslední záchranou může být jedině chládek našeho domova, kterou může zaručit vyladěná stínicí technika. Venkovní žaluzie nebo předokenní rolety od firmy LOMAX nejen stylově doplní vzhled domu, ale hlavně zajistí příjemnou domovní teplotu během parných letních dnů.

Venkovní žaluzie zajistí doma příjemné klima

V létě se mnoho z nás spoléhá na klasické vnitřní žaluzie. Jen málokdo však tuší, o kolik účinnější přitom jsou žaluzie venkovní. Zadrží přes 94 % tepelné energie, mohou tak být až 10x efektivnější. Moderní venkovní žaluzie jsou vybavené čidly, reagují přímo na slunce i povětrnostní podmínky. Interiér samy automaticky podle potřeby ochladí nebo naopak ohřejí. Vždy tak doma udrží komfortní chladné prostředí, na které se budeme po rozpáleném dni stráveném venku těšit.

Při náhlém ochlazení pomůžou předokenní rolety

Parné letní dny může rychle vystřídat prudké ochlazení a déšť. V takové chvíli se hodí předokenní rolety od firmy LOMAX, jedničky na českém trhu stínicí techniky. Se svými vynikajícími termoregulačními vlastnostmi nedopustí, aby nastřádané teplo opustilo dům.

Stínicí technika potřebuje pravidelnou péči

Vyladěné žaluzie nebo rolety budou poctivě sloužit celé léto. Na jeho konci je zase na nás, abychom se jim odvděčili pečlivou údržbou. Měli bychom zkontrolovat jejich správnou funkčnost a důkladně žaluzie očistit.

 Ovladač žaluziíZkontrolujte pečlivě ovladač

Při kontrole funkčnosti žaluzií bychom si měli dávat pozor na:

  • Správné fungování vytahování a stahování žaluzií a rolet. Jakmile při něm slyšíte skřípání a vrzání nebo se rovnou zadrhávají, je na místě oprava.
  • Stav vodicích lišt - mohou být poškozené či nadměrně znečištěné.
  • Příkladný stav hnacích motorů pohonu.
  • Plynulé a bezproblémové naklápění žaluzií.
  • Funkčnost dálkového ovládání. Pokud máme podezření, že se v něm vybíjejí baterie, neměli bychom váhat s jejich výměnou.
  • Vážnější závady - někomu se může zdát, že oprava pohonného motoru je hračka, v případě amatérského zásahu do přístroje však hrozí způsobení ještě většího poškození. Laická oprava nás navíc může připravit o záruku, kterou často výrobce svazuje s odborným servisem.

 Údržba žaluziíÚdržba žaluzií není náročná

Při čištění žaluzií bychom se měli zaměřit na:

  • Důkladné opláchnutí proudem vody z hadice nebo s pomocí měkkého hadru a vlažné vody.
  • Odstranění odolnějších nečistot - na bláto můžeme použít měkký kartáč. Můžeme zapomenout na rýžák, který by žaluzie jen poškrábal.
  • Použití pouze výrobcem schválených čisticích prostředků. V opačném případě bychom taky mohli dekor žaluzií zničit a neminula by nás drahá oprava.
  • sítě proti hmyzu - na jejich čištění bohatě stačí obyčejná voda a osvědčený měkký kartáč.

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte