Doplňky do sauny - dřevěné vědro, přesýpací hodiny i generátor solné mlhoviny

Saunování patří k oblíbeným aktivitám zimních měsíců. Pomáhá člověku se uvolnit, zrelaxovat a prohřát intenzivně všechny tkáně. Pravidelné saunování navíc posiluje obranyschopnost organismu a podporuje vylučování toxinů z těla, čímž dochází k regeneraci a revitalizaci těla i mysli. Skvělé účinky má sauna na klouby, pohybové ústrojí nebo také na pokožku.

Sauna pozitivně ovlivňuje celý neurovegetativní systém, odbourává neklid, napětí a nespavost. Účinky sauny můžete ještě umocnit použitím různých pomůcek. Doplňky do sauny vám mohou pobyt v sauně nejen zpříjemnit, ale i zvýšit pozitivní účinky na zdraví. Kdo tráví svůj čas v sauně rád nebo si saunu pořídil do svého domova, toho některé sauna doplňky určitě potěší.

Doplňky do sauny – jak si zpříjemnit saunování?

Teploměry a vlhkoměry

Patří mezi praktické doplňky do sauny. Díky této pomůcce budete mít stav prostředí v sauně plně pod kontrolou. Vyrábí se speciálně určené k využití v saunách.

Přesýpací hodiny

Speciálně vyrobené hodiny do sauny. Vydrží i vysoké teploty. K použití i pro interiéry finské sauny.

Generátor solné mlhoviny

Nejefektivnější, avšak cenově poměrně náročné, jsou ultrazvukové generátory, které lze použít k inhalaci páry jak ve finské sauně, tak i v infrasauně.

Dřevěná vědra

Součástí finského saunování jsou nejčastěji vědra a naběračky sloužící k polévání horkých kamenů. Dřevěná vědra je praktické používat s plastovou vložkou. Někdy se používají vědra měděná, nerezová či hliníková. Dřevo je nejbezpečnější, o kovová vědra a naběračky se můžete popálit.

Naběračky

Naběračky, které slouží k polévání kamenů, si stejně jako vědra pořizujte nejlépe dřevěné.

Aromaterapie

Patří mezi velmi oblíbené sauna doplňky. Saunování s použitím vhodných esenciálních olejů navodí příjemné emoce a pomůže doléčit potíže horních cest dýchacích. Nejčastěji se v saunách používá esence z eukalyptu, máty, borovice, smrku, grepu nebo pomeranče. Aromata do sauny se liší dle toho, o jakou saunu se jedná, zda o finskou nebo parní. Na to dávejte při výběru vhodné vůně pozor.

Odpařovače

Slouží k odpařování aromatických esencí v sauně. Odpařovače se umisťují mezi horké kameny. Lze použít ale také výparníky, které se umisťují na saunová kamna. Skvělými sauna doplňky jsou také odpařovací kameny, což jsou kameny do sauny s otvory na vodu. Odpařená voda účinně zvlhčuje prostor sauny.

Himalájská sůl

Přírodní krystalická sůl, která obsahuje velké množství přírodních minerálů a aerosolí. Vstřebává se pokožkou i sliznicemi a neobsahuje žádné chemické přísady. Je vhodná pro alergiky, astmatiky, zmírňuje potíže s dýchacími cestami. Sůl lze použít i ve formě solné lampy, která zároveň osvětluje prostor příjemným teplým světlem.

Peelingová sůl

Chladivá sůl, která slouží ke vtírání do pokožky při saunování. Obsahuje také éterické oleje, které zároveň vdechujeme.

Kartáče nebo metličky

Skvělé sauna doplňky, které se hojně využívají při finském saunování. Metlička z eukalyptových listů slouží ke šlehání prohřáté pokožky a používá se k typickým saunovým rituálům. Před použitím se ale musí namáčet ve vodě po dobu až 30 minut, což může být nepraktické. Kartáče s přírodními štětinami se hodí pro mytí a současné masírování pokožky po saunování.

Masážní pomůcky

Masážní sauna doplňky jako jsou masážní válečky nebo kartáče s gumovými nopky se hodí do sauny zejména pro dámy, které si během saunování mohou provést masáž proti celulitidě. Celá škála masážních kamenů může pobyt v sauně doplnit o příjemnou masáž. Kameny je třeba před použitím v sauně nahřát. Mezi masážní doplňky do sauny patří i textilní masážní pásy.

Textil do sauny

Během saunování budete samozřejmě potřebovat osušku a župan. Osušky do sauny se vyrábí bavlněné, froté, super savé a dokonce i peelingové. Dále můžete využít některé speciální sauna doplňky, jako jsou kilty.

Kilty

Patří mezi velice praktické doplňky do sauny. Nikdy z vás nespadnou, na rozdíl od osušky, zapínají se na suchý zip nebo knoflík. Přímo v sauně jej můžete snadno použít i jako podložku na lavici.

Klobouky, čepice nebo rukavice do sauny

Nejedná se o vtip. Ve finských saunách je největší horko u stropu. Klobouky do sauny chrání hlavu před extrémním horkem v sauně, neboť na hlavě se nachází celá řada nervových zakončení citlivých na horko. Použitím klobouku a rukavic můžete prodloužit pobyt v sauně, i když klobouky nejsou zrovna příliš sexy.

Polštářky do sauny

Polštářky si můžete podložit hlavu nebo záda. Polštářky do sauny obsahují izolační kuličky, které nevedou teplo.

Podsedáky

Z hygienického hlediska jsou nejlepší jednorázové podsedáky na lavice.

Nápoje do sauny

Nápoje bohaté na vitamíny a minerály jsou určené nejen pro saunaře, ale i pro aktivní sportovce. Známé jako wellness nápoje.

Polohovací lehátka

Dřevěnými lehátky pro relaxaci lze vybavit odpočívárnu sauny.

Svítidla a stínidla

Světlo dělá atmosféru. Pokud chcete mít ze sauny místo pro skutečnou relaxaci, máte na výběr nejrůznější světelné panely a profesionální světelné sety, které jsou praktickými i estetickými doplňky do sauny.

Dekorační stěny

Pokud chcete saunu esteticky ozvláštnit, můžete si pořídit dřevěné nebo kamenné dekorační desky nebo stěny.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Krém na obličej a tělo s kurkumou Ayuuri…

Krém na problematickou a citlivou pleť, zklidňuje a hojí Pleťový krém je…

Cena: 180 Kč  228 Kč 

Krém na obličej a tělo s neemem Ayuuri

Na mastnou a problematickou pleť, antibakteriální účinky Pleťový krém je…

Cena: 180 Kč  228 Kč 

Propolisový sprej pro svěží hrdlo 20ml

Doplněk stravy určený k péči o horní cesty dýchací s mentolovou příchutí.…

Cena: 99 Kč  129 Kč 

LIVER PLUS 60kps.

Přípravek z ájurvédských bylin určený pro játra Účinky: Chebule…

Cena: 199 Kč  230 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte