Akupunkturní neboli meridiánová masáž pracuje s energetickými drahami v těle

 Meridiánová masáž má své kořeny v tradiční čínské medicíně. Meridiánová masáž je ve světě známá též jako akupunkturní masáž podle Willyho Penzela, zkratka APM Penzel. Akupunkturní masáž vychází z tisíciletých poznatků ohledně akupunkturních drah a bodů.

Při svojí práci objevil Penzel základní zákonitosti fungování akupunkturních bodů a to, že fungují jako vypínače, pokud je vodivost dráhy porušena, pak vypínač nefunguje. Z východní teorie převzal Penzel učení o energii, pominul však mystiku východního učení a celý systém značně zjednodušil.

Meridiánová masáž je velice účinným způsobem práce s energií

Meridiány tvoří dohromady energetický oběh,  energie neboli čchi proudí v drahách a stává se součástí jednotlivých orgánů, oživuje je a udržuje v činnosti a ve vzájemné harmonii. Meridiány tvoří ucelenou síť.

Tyto dráhy probíhají 3 - 5 milimetrů pod kůží a v určitých bodech vystupují na povrch. Základem komplexu je 12 základních energetických drah a 8 vedlejších meridiánů.

Harmonie těchto drah je důležitá pro naše zdraví, případná disharmonie způsobuje fyzické problémy a narušuje i psychickou pohodu a rovnováhu. Meridiánová masáž dokáže tuto nerovnováhu upravit a dráhy pročistit tak, aby v nich energie znovu kolovala.

Zanášení meridiánů

Vlivem dlouhodobého stresu, špatných stravovacích návyků nebo různých zlozvyků nemá zatížený žaludek sílu k dokonalému zvládnutí strávení potravy. Ve střevech pak následně kvasí nebo hnije a střevo zatěžuje. Mikroflóra střeva je pak zatížená a do těla se přes střevní stěnu nedostanou potřebné vitamíny a minerály.

Tyto toxiny způsobují, že člověk se cítí unavený, přetížený, vnitřně napjatý, vystavený tlaku a podrážděný. Imunita je snížená, metabolismus se zpomaluje a nedostatek vitamínů a minerálů se tělo snaží dohnat vyšším příjmem potravy, což mimo jiné vede k obezitě.

  meridiánová masáž1Meridiánová masáž pracuje s akupunkturními body.

Meridiánové masáže

Meridiánová masáž je vhodná a doporučovaná u těchto problémů a onemocnění:

  • onemocnění respiračních cest, akutní i chronická bronchitida, onemocnění z nachlazení
  • oční onemocnění, katarakta
  • onemocnění ústní dutiny, bolesti zubů
  • onemocnění trávícího traktu
  • neurologická a ortopedická onemocnění, migrény, bolesti hlavy, neuropatie, neuralgie, revmatoidní artritida
  • uvolňuje stres u duševně pracujících
  • zvyšuje fyzickou výkonnost – výhodné a vhodné pro sportovce

Účinky meridiánové masáže

Práce s body zajišťuje rychlý, ale krátkodobý účinek. Akupunkturní masáž vyrovná tok energií a uvolní přílišné napětí nebo stažení svalů a optimalizuje tělěsnou energii. U duševně pracujících dokáže meridiánová masáž uvolnit stres a dodat energii.

Meridiánová masáž je celotělová a odměnou je pročištění všech energetických drah a tok energií v celém těle. Díky masáži se spustí samoregulační a regenerační mechanismy v těle a dojde k přísunu nové životní energie.

Energetické dráhy neboli meridiány v těle - přečtěte si také


Stáhnout v PDF

Chcete se na cokoliv zeptat? Obraťte se na naše poradce:

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

MAHA NARAYANA olej 180ml

MAHA NARAYANA olej 180 ml, Link Naturals Products Masážní olej dle ájurvédské…

Cena: 289 Kč  399 Kč 

Kondicioner Kiss My Face - pro každodenní…

BIO kondicionér pro každodenní použití Zelený čaj a citrus Ta nejlepší BIO…

Cena: 179 Kč  249 Kč 

Kondicioner Kiss My Face - pro objem

BIO kondicionér pro objem - Kiss My Face Ta nejlepší BIO péče o vaše…

Cena: 179 Kč  249 Kč 

Organic ALOE VERA 1l EV - exp. 31.1.2020…

šťáva z listů, zlepšuje zažívání a trávení, posiluje organismus a…

Cena: 420 Kč  574 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte