Hlavička

Výživové poradenství MitoLife - analýza složení těla, test potravinové intolerance i doplňky stravy  

21. 7. 2016

Zájem o zdravý životní styl v současné době stoupá, a s tím je neodmyslitelně spojena i změna jídelníčku a přidání sportovní aktivity. Zdravá strava by měla být připravena z kvalitních čerstvých surovin a měla by být vyvážená a protizánětlivá. Pro naše zdraví je totiž klíčová i správná funkce střev. Zdraví máme jen jedno a je třeba o něj svědomitě pečovat. Poradna MitoLife vám může v mnoha ohledech ke zdravému životnímu stylu pomoci. 

Analýza složení těla - přístroj In Body vám ukáže, kolik máte svalů i tuku

Zdravě se stravujete a pravidelně cvičíte? Nebo naopak nemáte čisté svědomí, a víte, že vaše životospráva není zrovna ukázková? V obou případech se vám analýza složení těla, ke které slouží maximálně spolehlivý přístroj In Body, bude hodit. Analýza vám ukáže, zda má pohyb a strava na vaši postavu a zdraví správný vliv, kdy je třeba trochu změnit jídelníček či tréninkový plán, a nebo vám přístroj In Body odhalí, že máte v důsledku nezdravého životního stylu nadmíru tukových zásob a minimum svalů. 

O co se jedná? Přístroj In Body je spolehlivé zařízení pro analýzu složení lidského těla. Nemusíte se ničeho bát, analýza je maximálně rychlá a bezbolestná. Stačí si na 30 sekund naboso stoupnout na speciální váhu. Přístroj In Body zjistí, kolik máte tuků, svalů, kolik z celkové hmotnosti tvoří kostra nebo voda, a získáte přesné údaje o vašem metabolismu, což je klíčový údaj pro sestavení zdravého jídelníčku na míru.

Analýza složení těla je také skvělou možností, jak si ověřit, že váha je jen číslo. Pokud máte pocit, že ačkoliv se pravidelně hýbete a jíte zdravě, vaše váha nejde dolů, neklesejte na mysli. Pravděpodobně jde o úbytek tuku a nárůst svalů, jak vám ukáže i přístroj In Body. 

Zdravá střeva jako základ zdraví

Fotolia_104814109_XSZdravá střeva jsou základem zdraví.To, v jakém stavu jsou naše střeva, se dříve či později projeví na našem zdraví. A to i v takových podobách, kde by nás mnohdy ani nenapadlo, že jde o problémy spojené se střevní mikroflórou. Věděli jste například, že i bolesti hlavy, únava, senná rýma, astma, opakovaná nachlazení, záněty mandlí a středního ucha, plný nos, zánět nosních a čelních dutin, vyrážky, zánětlivé klouby nebo třeba žaludeční vředy a záněty, mohou mít svůj původ ve střevech?

V případě, že naše střevní mikroflóra není v rovnováze, přicházejí zažívací potíže. A v případě, kdy se u nás objeví potravinová intolerance, mohou být důsledky ještě závažnější, jelikož jde o skutečně velkou zátěž pro naše tělo. 

Potravinová intolerance - proč se nechat testovat, i když nám žádné jídlo nepůsobí potíže?

I když naše tělo na některou z potravin reaguje negativně, nemusíme vědět, že nás trápí potravinová intolerance. Potravinová intolerance se totiž neprojeví tak rychle a nápadně, jako alergie na určitou potravinu. Má důsledky nejprve nenápadné, avšak dlouhodobé, které postupně mohou gradovat. Reakce na některé potraviny se dokonce mohou projevit až za 3 dny. 

Proto se rozhodně nevyplácí testy potravinové intolerance podceňovat - a to i pokud se u vás nikdy žádná reakce neobjevila a myslíte si, že vaše tělo snáší všechny potraviny dobře. Dost možná u vás potravinová intolerance způsobuje potíže, které vás trápí už delší dobu, ale nenapadlo vás je spojovat se stravou.

Test potravinové intolerance společnosti MitoLife zvládá odhalit nežádoucí odezvy těla na 90, 180 a 270 druhů potravin. Potravinová intolerance je vyhodnocena na základě imunitní reakce typu III zprostředkované IgG imunoglobuliny, což jsou reakce, které se objevují nejdříve za 4 až 72 hodin po konzumaci dané potraviny - proto je prakticky nemožné, aby si člověk reakce organismu s konkrétní potravinou vyhodnotil sám. 

Máte zažívací potíže? Pomůže vám protizánětlivá strava

V našem těle mohou vznikat záněty, které poté způsobují i další potíže. Důsledkem zánětu ve střevech často bývá právě zmiňovaná potravinová intolerance. Pokud jíme potraviny, vůči kterým jsme intolerantní, náš imunitní systém se tím velmi zatěžuje a oslabuje. Proto je velmi důležitá protizánětlivá strava, tedy takové potraviny, které jsou jak prevencí, tak i terapií chronického zánětlivého procesu v organismu.

Protizánětlivá strava je především složená jen a pouze z těch potravin, u kterých jsme si jisti že na ně nemáme alergii ani potravinovou intoleranci. Dále platí, že protizánětlivá strava obsahuje pouze minimum jednoduchých cukrů, transmastných kyselin, tepelně upravovaných rostlinných olejů a polotovarů. Vyhněte se také bílé mouce, mléku, alkoholu, smaženým potravinám, sladkým nápojům a sladidlům.

Protizánětlivá strava je složena z kvalitních a čerstvých potravin, s dostatkem ovoce i zeleniny. 

Fotolia_91650923_XSIntoleranci potravin lze řešit změnou jídelníčku.

Přírodní doplňky stravy pomáhají, aby vás netrápily zažívací potíže

Zdravá a především protizánětlivá strava je pro zdraví klíčová. Vaše úsilí však snadno podpoří také přírodní doplňky stravy, díky kterým pro své zdraví uděláte maximum. V nabídce firmy MitoLife najdete přírodní doplňky stravy, které jsou vyrobeny na bázi mitochondriální medicíny, tedy vyrobeny z takových látek a takovými postupy, aby byly biofyzikálně známé a dostupné buňkám našeho organismu. Veškeré složky, které tyto přírodní produkty obsahují, jsou antialergenní, bez umělých přísad, konzervačních látek i sladidel. Přírodní doplňky stravy jsou přísně testovány na těžké kovy, insekticidy, pesticidy, plísně i radioaktivitu

MitoLife - nutriční centrum, poradenství a přírodní produkty

Trápí vás stres a máte náročné zaměstnání, trpíte alergií, máte nadváhu, chybí vám energie, potřebujete posílit imunitní systém, zajímáte se o přírodní doplňky stravy, chcete se poradit o tom jak vypadá ideální protizánětlivá strava, nechat se testovat na potravinovou intoleranci, nebo vás jen zajímá, jak je na tom vaše tělo co se svalů a tuků týče? Ve všech případech je tu pro vás společnost MitoLife - poradenství nutričního centra, které je založené na nejnovějších poznatcích německých vědců i terapeutických zkušenostech lékařů, léčitelů i poradců.

Proč výživové poradenství MitoLife?

  • spolupráce s německými lékaři a akademií MUDr. Heinricha Kremmera
  • přístroj InBody a analýza složení těla
  • přírodní doplňky stravy TISSO Naturprodukte GmbH, které MitoLife nabízí jako jediný dodavatel v České republice
  • celostní poradenství dle principů buněčné terapie

Důkazem kvality služeb je kromě více než 20 let zkušeností také celá řada referencí od spokojených klientů, kteří v MitoLife našli řešení svých problémů. 


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1421x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

O měření InBody jsem už hodně četl a docela o tom uvažuju. Původně jsem si spíš myslel, že je to podvod, ale po přečtení velkého množství pozitivních reakcí bych to asi chtěl zkusit. Máte někdo s InBody zkušenost, co se týká nabírání svalové hmoty?

A na kolik tak asi vyjde takový test potravinové intolerance??

Doporučujeme k tématu

BIO Esenciání olej LEVANDULE 10ml Oléanat

Přírodní BIO éterický olej na popáleniny, bolesti hlavy, proti stresu…

Cena: 249 Kč  325 Kč 

Škrabka na jazyk nerez EV

Pomůcka pro ústní hygienu, odstraňuje povlak z jazyka, účinná proti zápachu z…

Cena: 159 Kč  195 Kč 

Krém na obličej a tělo s neemem Ayuuri

Na mastnou a problematickou pleť, antibakteriální účinky Pleťový krém je…

Cena: 180 Kč  228 Kč 

Krém na obličej a tělo se santalem Ayuuri

Zvláčňující pleťový krém, vhodný na suchou a zralou pleť Pleťový krém…

Cena: 180 Kč  228 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Dobrý kontakt k tématu

mudr-urikova1_1

MUDr. Petra Uríková: terapeutka a lektorka tradiční čínské medicíny

Vystřídali jste již několik diet na zhubnutí, ale stále nepřichází...

Fotolia_83920562_XS (2)

Iva Vladíková – terapeut homeoterapie, Bachova květová terapie Brno

Pomáhám dospělým i dětem najít cestu k vnitřní harmonii. S velkým nadšením...

Fotolia_132530334_XS

ADAM - život jako v ráji: geopatogenní zóny a jejich vliv na zdraví

Geopatogenní zóny a technické záření v bytě mohou být příčinou některých...

Fotolia_39528095_Lc

Nutriční poradenství a přírodní produkty Mitolife s.r.o.

Výživové poradenství od společnosti MitoLife vám pomůže uvědomit si spojení přírody a...

kykyna-koloid

Lakshmi - Narayan: koloidní stříbro a koloidní zlato

Společnost Lakshmi - Narayan nabízí koloidní stříbro a zlato nejvyšší kvality ve tmavém...

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte