Vyšetření plochonoží na Podoskopu

PR článek

Fotolia_46623242_XSVyšetření plochonoží na Podoskopu

Nohy jsou často opomíjenou částí našeho těla. Již delší dobu sledujeme zvýšený výskyt plochých nohou a dalších přidružených deformit. K častým příčinám patří dlouhodobého sezení, nedostatek pohybu, nošení nekvalitní obuvi, ale také genetická dispozice.

Na naší rehabilitaci pracujeme s moderním diagnostickým přístrojem Podoskop, který je vybaven kamerou a slouží k diagnostice ortopedických vad nohou všech věkových skupin, ale hlavně dětí. Kamera umožňuje snímání postavení /osy/ chodidel a plosek nohou.

Při vstupním vyšetření provádíme vyšetření na Podoskopu, snímky se ukládají do počítače. Následuje léčebně rehabilitační kúra a instruktáž /u dětí zácvik rodičů/ a při další kontrole vyšetření opakujeme. Snímky porovnáme a vyhodnotíme změny, které se po léčbě projevily.

Dětská noha se vyvíjí velmi dynamicky. Je důležité sledovat, zda je vývoj správný a pokud možno včas odhalit patologické změny na chodidlech.

Zaměřujeme se na prevenci ploché nohy a s tím spojené diagnózy jako vadné držení těla, skoliózy a bolestivé stavy celé páteře.

Vyšetření na Podoskopu je nenáročné

Klient si stoupne na speciální skleněnou desku a zrcadlo zobrazí míru zatížení chodidel. Vyhodnocujeme typ plochonoží, osové postavení patních kostí, rozložení zátěže na chodidlech, vidíme vady drobných kloubů nohy.

Pokud je nález pozitivní, následuje fyzioterapie a můžeme doporučit speciální ortopedické vložky na míru podle vyšetření na podoskopu, dále výběr správné obuvi, doporučit vhodné sportovní aktivity.

Podoskop vyřeší deformity chodidelPodoskop vyřeší deformity chodidelVyšetření je nenáročnéVyšetření je nenáročné

Za dobu našeho sledování máme již určité zkušenosti a konkrétní výsledky

Jedním z příkladů úspěšné léčby je pětiletá holčička. Maminka si všimla časté chůze po špičkách a vytáčení levé nohy do strany při chůzi.

Snímek 1A - vstupní vyšetření /počáteční/ : na levé noze vidíme vytočenou přední část nohy do strany, pata není v ose.

Snímek 1B - výstupní vyšetření /kontrolní/ : po sérii 5ti individuálních cvičeních a důsledného dodržování cvičebního režimu doma se zlepšila osa patní kosti, již se nevytáčí přední část nohy do strany.

Snímek 2A - vstupní vyšetření /počáteční/ : vidíme nejvýraznější otisk přední části nohy, chybí zatížení pat.

Snímek 2B - výstupní vyšetření /kontrolní/ : zátěž je nyní mnohem rovnoměrnější na celou plosku a symetrická.

1A

Vstupní vyšetřeníVstupní vyšetření

1B

 Výstupní vyšetřeníVýstupní vyšetření

2A

Vstupní vyšetření (po léčbě)Vstupní vyšetření (po léčbě)

2B

Výstupní vyšetření (po léčbě)Výstupní vyšetření (po léčbě)


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte