Výběr kočárku není radno uspěchat

Výběr kočárku není radno uspěchatPřed narozením miminka je zapotřebí koupit výbavičku. Většina maminek se na pořizování dětských věcí těší, ale chybou je dívat se jen na design. U mnoha věcí se musí brát v potaz funkčnost, praktičnost a životnost. Dvojnásob to platí u dětského kočárku. Podle čeho jej vybrat? Přinášíme Vám tipy!

Kočárek podle věku dítěte

Jak miminko poroste, budete muset jeho vozový park obměňovat. Do 9 měsíců věku potřebuje dítě hluboký kočárek. Až se bude umět posadit, přichází na řadu sportovní kočárek s polohovatelnými zády. Dítkám nad dva roky stačí tzv. golfové hole, v nichž si mohou odpočinout po únavném chození a běhání. Kdo chce ušetřit, ten neprohloupí koupí kombinovaného kočárku, třeba ve specializovaných prodejnách nebo na internetu. Vaničku hlubokého kočárku lehce vyměníte za sportovní korbu.

Co zvážit před koupí?

Výběr kočárku zvažte s ohledem na terén, v kterém jej budete používat. Pro každý se hodí jiný typ podvozku. Soustřeďte se i na design a cenu. Pokud budete kočárek často vozit v autě, vyzkoušejte si, zda se snadno skládá a jestli se Vám vejde do kufru. Myslete také na výšku rukojetě. Zvlášť když kočárek bude vozit někdo další, hodí se nastavitelná rukojeť.

Výběr kočárku

Bezpečnost nade vše

Co je vůbec nejdůležitější faktorem při výběru kočárku? Jednoznačně jeho bezpečnost. Při rychlejší jízdě se nesmí naklánět do stran. Vyzkoušejte také kvalitu brzd na nakloněné ploše. Kočárek by měl nést označení evropské normy EN 1888 a značku výrobce, distributora nebo prodejce. Kočárek nesmí mít ostré rohy a kovové materiály neošetřené proti korozi. Malé části musí být přidělány napevno, aby je dítě pomocí prstů nebo zubů neuvolnilo.

Kočárek bude dobře sloužit, když pohyblivé části občas promažete silikonovým olejem. Konstrukci čistěte od prachu a na látkové materiály použijte šetrné čisticí prostředky. Uvidíte, že takový kočárek poslouží i dalším přírůstkům!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1300x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.