Vodní filtry zbaví pitnou vodu škodlivin

PR článek

Fotolia_69786248_XSVodní filtry zbaví pitnou vodu škodlivin.

Lidské tělo se skládá ze dvou třetin z vody, a právě proto bychom měli věnovat velkou pozornost její kvalitě. Čistá voda dokáže pozitivně ovlivnit zdraví člověka mnohonásobně více než přísun kvalitních potravin. Navíc nekvalitní voda dokáže z jídla plného minerálů udělat jen hmotu bez výživových vlastností. Voda, bez které lidský organismus nedokáže fungovat, patří mezi základní živly na Zemi. Níže se dozvíte odpovědi na otázky, jak poznáte kvalitní vodu, jaké ukazatele jsou měřitelné, jak vypadá tzv. hladová voda nebo co můžete udělat, abyste sobě a své rodině dopřáli přísun té nejkvalitnější pitné vody.

Úprava vody leží na státních orgánech, myslí si mnoho lidí

Otočíte doma kohoutkem a spoléháte na kvalitní přísun pitné vody, kterou vám domů posílají dlouhým potrubím z různých zdrojů. Pravdou je, že existují normy, které sledují povolené množství škodlivých látek ve vodě, ale to neznamená, že se ve vodě vůbec nevyskytují. Navíc státní kontrolu nad pitnou vodou po revoluci převzaly soukromé podniky a převládl světonázor, že o kvalitní přísun pitné vody se musí zajímat každý samostatně. Naštěstí na trhu už několik desítek let existují společnosti jako AQUA AUREA, s.r.o., které se věnují výrobě vodních filtrů, UV lamp či jiných čistících systémů.

Tvrdá voda může být pro organismus přínosná, tvrdí odborníci

Podle podílu obsahu iontů vápníku a hořčíku se rozděluje voda na přechodně tvrdou a tvrdou. „Přechodnou tvrdost“ charakterizuje vysoké množství těchto iontů, šedivý povlak na kuchyňském nádobí nebo kaly na kávě či čaji. Pokud je však množství těchto iontů optimální, jedná se o vodu „pouze“ tvrdou, která poskytuje organismu vyvážené živiny pro stavbu buněk. Z této kvalitní vody tělo dokáže využít až 90 % minerálů, což představuje ve srovnání s mléčnými výrobky mnohem vyšší procento. Pro ideální růst a stavbu kostí se doporučuje pití kvalitní pitné vody.

Kvalita se odvíjí od způsobu úpravy vody, úplná destilace se nedoporučuje

Znečištění životního prostředí dnes představuje velký problém a jen těžko se zajišťuje kvalitní voda pro všechny domácnosti. Například malé množství těžkých kovů dokáže způsobit vážné zdravotní problémy, avšak ne v takové míře, aby stát musel zasahovat. Téměř 55 % vody pochází z povrchových vodních zdrojů, které obvykle znečišťují pesticidy a jiná zemědělská hnojiva. Zbylých 45 % zásob pitné vody tvoří vody podzemní, které se kontaminují ložisky těžkých kovů. Podle druhu látek se rozlišují různé zdroje, které ovlivňují kvalitu vody:

  • Podíl obsahu iontů vápníku a hořčíku definuje tvrdost vody
  • Dusičnany, které se do vody dostávají kvůli zemědělství, redukují počet bakterií v zažívacím traktu jedinců
  • Těžké kovy (arsen, radon, kadmium, olovo) do podzemní vody pronikají kvůli metalurgickému a těžebnímu průmyslu a působí jako karcinogeny
  • Chlorace pitné vody způsobuje její charakteristický zápach, ale přesné určení míry chlóru bývá velmi nákladné a často jej soukromé firmy neprovádějí

Fotolia_33073332_XSKvalita se odvíjí od způsobu úpravy vody.

Řešením pro zlepšení kvality vody je instalace kvalitních vodních filtrů a úprava vody přímo pro konkrétní domácnost. Nejprve však musíte mít potřebné informace o vodě, kterou odebíráte. Vždy se nemusí jednat o vodovodní dodávky, ale také o vodu ze studní či jiných zdrojů, u nichž bude potřeba vytvořit odborný rozbor kvality vody. Odborníci ze společnosti AQUA AUREA dodávají několik jednoduchých pravidel:

  • Všechna nebo žádná

Zájem o zlepšení kvality vody má smysl pouze tehdy, ovlivní-li všechnu vodu, která se v domácnosti používá, proto se filtry umisťují k hlavnímu přívodu vody, aby mohly působit co nejefektivněji.

  • Poznejte kvalitu

Existují kvalitní i nekvalitní filtry a většinou také řeší znečištění různými zdroji, zjistěte si tedy složení vlastního zdroje vody a podle toho vám odborníci pomohou vybrat vodní filtry na míru.

  • Z kohoutku, ale s filtrem

Balená voda není trvalou alternativou, jelikož minerální vody obsahují nadmíru potřebných látek, a naopak vody destilované či upravené reverzní osmózou vaše tělo o minerální látky připraví, protože se jedná o tzv. hladovou vodu, která na sebe minerály naváže.

Kvalitní vodní filtry si objednejte na internetu, případně vše konzultujte s odborníky

Společnost AQUA AUREA, s.r.o. nabízí vodní filtry řady Dionela, které se specializují na jednotlivé zdroje znečištění. Mezi nejpoužívanější filtrační hmotu patří aktivní uhlí nebo také iontovýměnná pryskyřice. K dispozici jsou tzv. nádobové filtry, vodní filtry třetího kohoutku, bakteriové či dřezové filtry, vodní filtry vsazené do potrubí nebo vodní filtry u vstupu přívodu vody. Instalací vodního filtru přímo v domácnosti zamezíte jejímu znečištění „po cestě“. Vodovodní potrubí totiž také může na vodu působit negativně. Pokud se rozhodnete pro zlepšení kvality své pitné vody a tím i vašeho zdraví, kontaktuje odborníky ze společnosti AQUA AUREA a společně s nimi vytvořte filtrační systém pro vaši domácnost.

www.aqua-aurea.cz


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte