Vliv novoluní? Přináší energii růstu a změny, proto je vhodné na půst i předsevzetí

novoluní vliv1Novoluní a jeho vliv.

Měsíc nás ovlivňuje v průběhu celého svého cyklu. Kromě úplňku je také velmi silným momentem měsíční fáze novoluní. Tato měsíční fáze je skvělým prostorem pro růst a změnu. Pokud si chcete dát nějaké předsevzetí nebo záměr, vliv novoluní je nejlepší dobou pro takováto rozhodnutí.

Měsíc se v tuto dobu nachází na spojnici mezi Zemí a Sluncem přesně uprostřed. Od Země je Měsíc v tuto chvíli v nejdelší možné vzdálenosti. Sluneční paprsky na něj nedopadnou, takže jej ze Země nevidíme. V tuto chvíli dochází ke sjednocení mužského a ženského aspektu a rodí se něco nového. Nové výzvy, nové projekty, nové úkoly, nové vztahy – už samotný název novoluní poukazuje na to, že stojíme na začátku něčeho nového. Přečtěte si, jaký je další vliv Měsíce.   

Energie novoluní

O novoluní můžeme uzavřít a ukončit vše, co nám již neslouží k našemu prospěchu. Je to skvělá příležitost k tomu, abychom se pozastavili, nabrali novou sílu, čas k meditaci a připravení se k novým aktivitám a tvořivosti. Vrchol nastává v době úplňku, kdy se energie koncentruje. Vliv novoluní působí především na naši psychiku, zatímco úplněk ovlivňuje především naši fyzickou schránku.

Při novoluní se aktivizuje mozek a hlava, centrální nervový systém a cévní systém. V období novoluní můžeme pociťovat nervové napětí, únavu smyslů, migrény a bolesti v krku. Zajímá vás energie Měsíce? Přečtěte si podrobný Lunární kalendář nebo si přečtěte o dalších fázích Měsíce

Rituály a aktivity na novoluní

V období této měsíční fáze dochází k přechodu energie Měsíce, z tmy a temnoty se rodí světlo. Novoluní je symbolem znovuzrození, nových začátků, rozjezdů a nových příležitostí, přináší energii vzestupu a růstu. Novoluní je tichou temnotou, která nám dává prostor ke zklidnění se, k cestě do svého nitra, ke skutečné podstatě.

Vliv Novoluní nám umožňuje dostat se i do těch zákoutí naší duše, která jsou nám běžně skryta a nedostupná. V tomto období mohou přijít i temné a sebedestruktivní myšlenky, nadějí je však náznak rýsujícího se měsíčního světla, které se objevuje.

Novoluní je jako semínko nového. Můžete si stanovit nový cíl nebo záměr, ať je to cokoliv, neobjeví se to hned. V této době se však také mohou zjevit minulé křivdy a nevyřešené záležitosti. Je to proto, abychom je mohli ze svého života propustit, je potřeba je očistit.

novoluní vliv2

Novoluní se v angličtině jmenuje New Moon. 

Vliv novoluní

Vliv novoluní je prospěšný v tom, že je to období vhodné pro celkové zklidnění se a meditaci, tedy duševní očistu. Tělo má v této době tendenci zbavit se všeho nepotřebného a škodlivého, k čemu může dopomoci půst nebo alespoň odlehčení stravy. Očistu mohou podpořit zeleninové a ovocné šťávy, očistné bylinky a bylinkové čaje nebo také celkový půst. Přečtěte si, jak na půst.

Rituál přání o novoluní

Pořiďte si nový a krásný notes, zápisník nebo sešit. K němu také krásnou tužku k zapisování. Oboje si schovejte pro sebe, nikomu o nich neříkejte, nechlubte se. V den, kdy začíná novoluní, vezměte svůj zápisník a tužku a začněte tvořit svůj následující život. Do zápisníku zapište vaše i ta nejtajnější přání, která vám přijdou na mysl. Při novoluní je vše možné.

Přání je třeba formulovat krátce a přesně a pozitivní formulací. Formulaci je možné napsat například tímto způsobem: „S vděčností přijímám od Vesmíru ….uveďte své přání...“ O dalším novoluní pak už jen zaznamenávejte splněná přání – poděkujte a s vděčností přijměte tento dar.

Novoluní 2019 – termíny a znamení zvěrokruhu

 • 6.1 - Kozoroh
 • 4.2 - Vodnář
 • 6.3 - Ryby
 • 5.4 - Beran
 • 5.5 - Býk
 • 3.6 - Blíženci
 • 2.7 - Rak
 • 1.8 - Lev
 • 30.8 - Panna
 • 28.9 - Váhy
 • 28.10 - Štír
 • 26.11 - Střelec
 • 26.12 - Kozoroh

Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Lunární náramek Onyx + Karneol

Unikátní náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Onyx + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Perleť + Karneol

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Aqua Aura Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Náramek z…

Cena: 480 Kč

Lunární náramek Korál + Tyrkenit

Náramek z minerálů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte