Víte, jaké má aloe vera účinky na organismus?

Aloe vera účinky zázračného gelu skrývajícího se v dutých listech omlazují pleť, zkrášlují a především léčí mnohá onemocnění zcela přírodní cestou. Tento univerzální gel je snadno dostupný pro každého zastánce přírodní medicíny. Aloe vera účinky využívaly dokonce už egyptské královny.

Aloe vera účinky jsou známé už celá tisíciletí

Již ve starém Egyptě byly aloe vera účinky hojně využívány ke zkrášlování pleti egyptských královen, díky kterým si také aloe vera vysloužila přízvisko „Rostlina nesmrtelnosti“. Prapůvod této sukulentní rostliny najdeme na souostroví mezi Somálskem a Arabských poloostrovem, odkud se rozšířila do celého světa. Pro své léčivé vlastnosti se stala u některých národů dokonce posvátná. Aloe vera účinky znal dokonce i Kryštof Kolumbus, který tuto rostlinu hojně využíval na svých cestách.

Aloe vera účinky na pleť

Díky až zázračným antibakteriálním a protizánětlivým schopnostem jsou aloe vera účinky nezastupitelné v oblasti přírodní kosmetiky. Aloe vera léčí akné, plísně, opary, ekzémy, lupy, dásně, hemeroidy a spoustu dalších nepříjemných neduhů. Aloe vera účinky působí i zevnitř jako detoxikace úzce související s čištěním pleti, proto se také říká, že aloe vera obsahuje elixír mládí.

Rostlina aloe vera účinky prospívající zdraví prokázala již v mnoha odvětvích. V dnešní době už se aloe vera využívá nejen v kosmetice, ale i v potravinářském průmyslu, zahradnictví, přírodní medicíně a především lékařství.

Aloe vera účinky se hojně využívají v lékařství

Pracovníci v lékařství využívají faktu, že má aloe vera účinky přímo zázračné při léčbě ekzémů, tuberkulózy, cévních chorob, popálenin, překyselení žaludku, zvýšené hladiny krevních lipidů a dokonce i rakoviny střev. Pozor ovšem na nadměrné užívání, neboť aloe vera účinky se mohou při nepřiměřených dávkách změnit na negativní. Některé látky totiž mohou být ve velkém množství až toxické.

Aloe vera účinky obsažených složek si získávají stále větší oblibu. Aloe vera obsahuje například tyto zdraví prospěšné látky:

 • velké množství vitamínů (C, E, A, vzácný vitamín B12 a mnoho dalších)
 • minerální látky (hořčík, vápník, měď, zinek, mangan)
 • aminokyseliny – jsou důležitými stavebními prvky našeho organismu
 • enzymy podporující trávení
 • saponiny proti bakteriím, virům a infekcím
 • lektiny – proteiny se schopností shlukovat červené krvinky
 • mastné kyseliny
 • antrachinony utišující bolest a bojující proti bakteriím a virům
 • lignin se schopností proniknout hluboko pod kůži
 • C-glykosidy
 • polysacharidy – mají antibakteriální a protizánětlivé účinky

Zázračné aloe vera účinky způsobuje průhledný gel, který se skrývá v listech rostlin. Tento gel se využívá například čínská, indická, japonská, ruská, jamajská či jihoafrická medicína.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 7747x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Zde jsem zakoupil Aloe Vera Gel a musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. Prodejce je i ochotný poradit. Mohu jenom doporučit.