Vepřové sádlo a zdraví: 10 důvodů, proč je lepší než máslo nebo margarín

PR článek

Vepřové sádloVepřové sádlo a zdraví

Zatímco se v poslední době neustále řeší cena másla, která nezadržitelně roste, často se zapomíná na jeho dnes už levnější a neméně chutnou alternativu - vepřové sádlo. Jeho léčivé účinky znaly už naše babičky, kromě mazání na chleba najde své uplatnění v mnoha oblastech potravinářského průmyslu i v domácnostech. Není proto divu, že právě kvůli kvalitnímu vepřovému sádlu se zákazníci stále vrací do Řeznictví Janus, které sídlí v Ostravě. Tamější specialisté vám rádi představí deset důvodů, proč právě teď nastal čas si dopřát trochu sádla

www.reznictvijanus.cz

  1. Vepřové sádlo dlouho vydrží. Přestože neobsahuje žádná umělá barviva ani dochucovadla, bohatě ho stačí uchovat v uzavřené nádobě na chladném místě.
  2. Má v sobě optimální obsah esenciálních mastných kyselin. Vepřové sádlo obsahuje kyselinu olejovou a omega 3 a omega 6 mastné kyseliny.
  3. Ve vepřovém sádle nejsou žádné škodlivé transmastné kyseliny. Na rozdíl od margarínu v něm nenajdete žádné zdraví i život ohrožující látky.
  4. Obsahuje 60 % zdravých tuků. Zatímco máslo obsahuje jen 45 % zdravých tuků, vepřové sádlo přes 60 %! Většina zdravého tuku v sádle je stejně jako v olivovém oleji kyselina olejová.
  5. Užít si ho mohou i lidé s intolerancí na laktózu. Máslo vám sice chutná, ale je vám po něm pokaždé zle? Pak je sádlo právě pro vás.
  6. Při běžné pokojové teplotě se vepřové sádlo velmi dobře roztírá. Chutnou svačinku tak máte připravenou hned.
  7. Je ideální na smažení. Vepřové sádlo se při vysokých teplotách nepřepaluje, takže se do jídla neuvolňuje žádné karcinogenní látky.
  8. Vepřové sádlo není vhodné jen na vaření nebo mazání, vyléčí i vaše nemoci. Zábaly s vepřovým sádlem mají prokazatelné účinky při léčbě nemocí dýchacích cest a kašle.
  9. Najde své uplatnění i v kosmetice. Výborně se hodí k léčbě jizev, popálenin, atopického ekzému, lupénky, oparů, suché kůže a pleti nebo na vyhlazení vrásek.
  10. Skvěle chutná! Nesmíme zapomenout samozřejmě na nejdůležitější vlastnost ze všech - dokonalou chuť vepřového sádla. 

Jestli jste teď dostali chuť na vepřové sádlo a Ostrava pro vás není příliš daleko, neváhejte navštívit Řeznictví Janus. V jejich široké nabídce si určitě vyberete - kromě čistého sádla si můžete pochutnat také na variantě se škvarky nebo škvarkové pomazánce.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 6661x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Sádlo nám jako dětem mazal na chleba děda, byla to pochoutka!

A co teprve škvarky ;-)


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte