Vánoce jsou svátky radosti a lásky, jak pro koho

Sušené ovoce Tropical WholefoodsV předvánočním čase se vše zklidní, utichne, lidé jsou láskyplní a šťastní, objímají se, pomáhají. Všude vládne hojnost, radost a pokora… Také vám to připadá spíše jako sci-fi? Bývá vaše realita opakem tohoto snu Vánoc? Připomínají vaše nákupy závodní překážkovou dráhu v uličkách supermarketů? Bohužel je pravdou, že většina lidí vnímá obzvlášť před Vánoci velký tlak ze všech stran na svůj výkon, spíše než bezpodmínečnou lásku.

FairtradeNa druhou stranu je třeba říct, že mezi tím komerčním balastem, záplavou vánočních nabídek a speciálních akcí se sem tam objeví nějaký dobrý počin, který jde ze srdce. Dobročinnost, projevy solidarity a snaha pomoci pro ty, kdo zrovna nemají na růžích ustláno.

Přinášíme vám tip, jak jedním svým nákupem můžete i vy poslat trochu více radosti do světa. A nemusíte ani vyrazit z domu! Uvařte si horký nápoj, zastavte se na chvilku a otevřete stránky www.fairtrademarket.cz.

čokoláda fair tradeO tom, jak nákup fair trade výrobků pomáhá v rozvojových zemích, jsme psali v článku Fair trade - odpovědná spotřeba. Zejména před vánoci spotřeba čokolády a sladkostí rapidně stoupá. Není-li čokoláda fair trade, existuje bohužel nemalá pravděpodobnost, že se na sklizni kakaových bobů podílel dětský otrok. Nákupem fairtrade výrobků přímo podporujete ekonomickou situaci konkrétních rodin a komunit. Na obalech se často objevují jejich fotky a příběhy. Darujete-li fairtrade dárky jako firma, jasně tak dáte najevo společenskou odpovědnost svého podnikání. Navíc dokážeme výrobky označit vaším logem přímo ve spolupráci s výrobci.

magická panenka strachu z GuatemalySkvělým malým dárečkem pro každého může být magická panenka strachu z Guatemaly, jejíž výrobou uživí svou rodinu stovky tamních žen.

Dřevěné hračky z české chráněné dílny mají své kouzlo. Víme, jak jsou pracovníci dílny nadšeni, když je o jejich výrobky zájem. Vymysleli jsme originální spojení práce českých chráněných dílen a fair trade. Obálka z ručního papíru z dílny, uvnitř fair trade čokoláda a panenka strachu.

Dřevěné hračky z české chráněné dílny

Doplňte vánoční pohoštění sušeným ovocem Tropical Wholefoods. Ušetříte si kalorie i práci, a navíc podpoříte myšlenku fair trade. Například sušené banány jsou opravdu lahodné! Když namočíte půl kolečka sušeného banánu v rozpuštěné hořké čokoládě, snadno tak vytvoříte jedinečné nepečené cukroví.

Kosmetika AKÖMA z GhanyBez povšimnutí by rozhodně neměla zůstat přírodní Fairtrade kosmetika AKÖMA z Ghany. Žádné konzervanty, ani jiné záhadné složky. Základem je čisté RAW bambucké máslo. To se dnes přidává do leckteré kosmetiky ve stopovém množství. Náš kelímek však obsahuje 100% bambuckého másla! Jedině tak lze poznat jeho výjimečné účinky, o kterých v současnosti mluví celý svět.

mexický šperk s polodrahokamyZajímavým dárkem se může stát fair trade ručně vyráběný mexický šperk s polodrahokamy. Jsou originální a plné barev…

A to rozhodně není vše! Těšíme se na vás na našich stránkách a přejeme vám, ať se váš sen Vánoc, nebo jakýkoli váš srdeční sen nerozpustí v každodennosti a shonu, nýbrž ať ožije!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 305x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.