Vánoce jsou svátky radosti a lásky, jak pro koho

Sušené ovoce Tropical WholefoodsSušené ovoce Tropical WholefoodsV předvánočním čase se vše zklidní, utichne, lidé jsou láskyplní a šťastní, objímají se, pomáhají. Všude vládne hojnost, radost a pokora… Také vám to připadá spíše jako sci-fi? Bývá vaše realita opakem tohoto snu Vánoc? Připomínají vaše nákupy závodní překážkovou dráhu v uličkách supermarketů? Bohužel je pravdou, že většina lidí vnímá obzvlášť před Vánoci velký tlak ze všech stran na svůj výkon, spíše než bezpodmínečnou lásku.

FairtradeFairtradeNa druhou stranu je třeba říct, že mezi tím komerčním balastem, záplavou vánočních nabídek a speciálních akcí se sem tam objeví nějaký dobrý počin, který jde ze srdce. Dobročinnost, projevy solidarity a snaha pomoci pro ty, kdo zrovna nemají na růžích ustláno.

Přinášíme vám tip, jak jedním svým nákupem můžete i vy poslat trochu více radosti do světa. A nemusíte ani vyrazit z domu! Uvařte si horký nápoj, zastavte se na chvilku a otevřete stránky www.fairtrademarket.cz.

čokoláda fair tradečokoláda fair tradeO tom, jak nákup fair trade výrobků pomáhá v rozvojových zemích, jsme psali v článku Fair trade - odpovědná spotřeba. Zejména před vánoci spotřeba čokolády a sladkostí rapidně stoupá. Není-li čokoláda fair trade, existuje bohužel nemalá pravděpodobnost, že se na sklizni kakaových bobů podílel dětský otrok. Nákupem fairtrade výrobků přímo podporujete ekonomickou situaci konkrétních rodin a komunit. Na obalech se často objevují jejich fotky a příběhy. Darujete-li fairtrade dárky jako firma, jasně tak dáte najevo společenskou odpovědnost svého podnikání. Navíc dokážeme výrobky označit vaším logem přímo ve spolupráci s výrobci.

magická panenka strachu z Guatemalymagická panenka strachu z GuatemalySkvělým malým dárečkem pro každého může být magická panenka strachu z Guatemaly, jejíž výrobou uživí svou rodinu stovky tamních žen.

Dřevěné hračky z české chráněné dílny mají své kouzlo. Víme, jak jsou pracovníci dílny nadšeni, když je o jejich výrobky zájem. Vymysleli jsme originální spojení práce českých chráněných dílen a fair trade. Obálka z ručního papíru z dílny, uvnitř fair trade čokoláda a panenka strachu.

Dřevěné hračky z české chráněné dílnyDřevěné hračky z české chráněné dílny

Doplňte vánoční pohoštění sušeným ovocem Tropical Wholefoods. Ušetříte si kalorie i práci, a navíc podpoříte myšlenku fair trade. Například sušené banány jsou opravdu lahodné! Když namočíte půl kolečka sušeného banánu v rozpuštěné hořké čokoládě, snadno tak vytvoříte jedinečné nepečené cukroví.

Kosmetika AKÖMA z Ghany Kosmetika AKÖMA z GhanyBez povšimnutí by rozhodně neměla zůstat přírodní Fairtrade kosmetika AKÖMA z Ghany. Žádné konzervanty, ani jiné záhadné složky. Základem je čisté RAW bambucké máslo. To se dnes přidává do leckteré kosmetiky ve stopovém množství. Náš kelímek však obsahuje 100% bambuckého másla! Jedině tak lze poznat jeho výjimečné účinky, o kterých v současnosti mluví celý svět.

mexický šperk s polodrahokamymexický šperk s polodrahokamyZajímavým dárkem se může stát fair trade ručně vyráběný mexický šperk s polodrahokamy. Jsou originální a plné barev…

A to rozhodně není vše! Těšíme se na vás na našich stránkách a přejeme vám, ať se váš sen Vánoc, nebo jakýkoli váš srdeční sen nerozpustí v každodennosti a shonu, nýbrž ať ožije!


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Solná LED lampička STROM růžový

Solný krystal z Himaláje z růžové soli, vybroušený do tvaru stromu, s…

Cena: 299 Kč

VÁNOČNÍ hvězdy k pískování ZELENÉ

 6 různých vzorů v krabičce Formát 10x10 cm 6 motivů, 4 písky, 2 třpytky,…

Cena: 155 Kč

Tulsi luxusní dárkový box 60 sáčků

100% organické. Uvolňující od stresu, povzbuzující a lahodné Hned čtyři…

Cena: 650 Kč

Vironal + Droserin krém 50ml

Bioinformační přípravky od ENERGY, ušetříte 70,- Kč VIRONAL, Energy 30ml…

Cena: 721 Kč  791 Kč 

Dobré ghí - dárková sada 3x60 ml

Balení mini ghí, které obsahuje ghí s kokosovým olejem, ghí s chilli a…

Cena: 125 Kč

Vánoční papírové kostky - Zlaté…

Kostka ve slavnostním viktoriánském stylu 16 x 6 různých příchutí, 96…

Cena: 365 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte