Triphala prášek v dóze 100g

Cena: 249  

Dodavatel/Výrobce: Fudco

Známá směs tří ajurvédských bylin

Složení: Terminalia Chebula (Haritaki), Terminalia Belerica (Bibhitaki), Emblica Officinalis (Amalaki).
Triphala je považována za základ ájurvédské medicíny. Je známá po staletí a uznávaná pro své jedinečné působení na organismus. Kombinuje tři druhy ovoce, které jsou rovnoměrně zastoupené - Haritaki, Bibhitaki a Amalaki.

Amalaki, neboli indický angrešt je ovoce, které obsahuje nejvíce přírodního vitaminu C. Tento vitamin přispívá k normální tvorbě kolagenu, čímž pozitivně působí na kůži, kosti, chrupavky a na normální funkci krevních cév. Napomáhá k ochraně buněk před oxidativním stresem, což vede k normální funkci imunitního systému. Je vhodný pro sportovce, protože přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu i po něm.

Vibhitaki neboli vrcholák myrobalánový je listnatý strom, který se vyskytuje ve vlhkých lesnatých oblastech Indie a Filipín. Pro medicínu jsou důležité zejména jeho plody (haritaki) a dužnaté oplodí, které je přírodním antioxidantem. Účinné látky obsažené ve vibhitaki pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu a glukózy v krvi.

Spojení amalaki, vibhitaki a haritaki pak působí pozitivně na normální trávení a k normálnímu energetickému metabolismu, což vede k optimálnímu střevnímu pohybu a vylučování. To ocení zejména lidé s Crohnovou chorobou nebo s poruchami zažívání.

TRIPHALA je také vhodná pro osoby ve stresu. Spojení tří bylinek totiž podporuje normální činnost nervové soustavy a psychické činnosti. Důsledkem je pak snížení míry únavy a vyčerpání a celkové zlepšení nervového systému.

Obsah: 100 g

Dávkování: 2 čajové lžičky po jídle s mlékem nebo vodou, nejlépe před spaním. Neužívejte na lačno.

Skladujte v chladu a suchu. Uchovejte mimo dosah dětí.
Není vhodné pro těhotné ženy a děti do 14 let. Může mít projímavé účinky. Před užíváním se poraďte s lékařem.


Kategorie: Ájurvédské přípravky

Alergie, Cholesterol, Detoxikace, Imunita, Játra, Krev-čištění, Krevní tlak, Kůže, Metabolismus, Obezita, Stárnutí, Střeva, Únava, Zácpa, ZažíváníStáhnout v PDF

Přečteno: 2759x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.