Tinktura z listu ginkgo biloba

Ginkgo biloba

Co budeme potřebovat?

  • hrst lístků jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba)
  • vysokoprocentní alkohol

Tinktura z listu ginkgo biloba - recept:

Nejprve si připravíme lístky ginkgo biloba, které pokrájíme na menší kousky. Vložíme je do uzavíratelné nádoby a zalijeme čirým alkoholem tak, aby byly zcela ponořené. Nádobu necháme takto macerovat na suchém místě čtyři týdny a každý den protřepeme. Poté nálev slijeme a užíváme po kapkách. Vždy ale až po poradě s lékařem, protože jinan by neměli užívat lidé, trpící na vysoký krevní tlak.

Tinktura z listu ginkgo biloba - léčivé účinky:

Jinan dvoulaločný, také známý pod latinským názvem jako ginkgo biloba, je silná bylina, pocházející původně z Číny. Na naší planetě píše jinan dlouhou historii, a to už od období druhohor. Jinan má velké množství pozitivních účinků. Například pomáhá zlepšovat mužskou potenci a také bojovat s příznaky Alzheimerovy choroby, kterou účinně zpomaluje. Dále umí rozšiřovat cévy a pomáhá tak zabraňovat například mozkovým příhodám. Známé jsou také jeho pozitivní účinky při zlepšování paměti. Sbírají se jeho listy, a to v období od dubna do června. Jinak se hojně využívá v přírodní kosmetice a také ve farmacii.

 


Přečteno: 3935x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte