Tinktura z hořce žlutého

hořec žlutýHořec žlutý je účinný při trávicích obtížích.

Co budeme potřebovat?

  • čtyři lžičky sušeného kořene hořce žlutého
  • 800 ml vysokoprocentního alkoholu

Tinktura z hořce žlutého - recept:

Odměřenou dávku nasušeného kořene hořce žlutého si vložíme do uzavíratelné nádoby a zalijeme čirým alkoholem. Necháme tři týdny macerovat na suchém místě a nezapomeneme každý den protřepat. Poté tekutinu slijeme do lahvičky a užíváme po kapkách. Nejlépe však po poradě s lékařem. Pro své silné účinky se hořec nedoporučuje dětem, těhotným ženám a kojícím matkám.

Tinktura z hořce žlutého - léčivé účinky:

Hořec žlutý (stejně jako jeho další příbuzné druhy) je známý pro své pozitivní účinky na trávicí soustavu. Používá se při špatné činnosti trávicí soustavy, zejména pak žaludku, žlučníku, slinivky nebo jater. Hořec také pomáhá podporovat imunitní systém a můžeme ho proto užívat jako prevenci proti nachlazení. V přírodě je přísně chráněný, proto si nasušený kořen raději koupíme ve specializovaném obchodě nebo v lékárně.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Tinktura z listu ginkgo biloba

Co budeme potřebovat? hrst lístků jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba)…

Cena:  Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte