Tepelná čerpadla šetří náklady i životní prostředí

PR článek

daikin_altherma_1

U moderních obytných domů a kancelářských prostor se neustále zvyšují nároky na chlazení. Při práci se využívá čím dál více kancelářské techniky, se kterou jdou ruku v ruce vyšší tepelné zisky. Kvalitní klimatizace se tak stala nedílnou součástí každého zdravého pracoviště. Nelze však myslet jen na pracovní, ale i na životní prostředí. Pokud myslíte alespoň trochu ekologicky a zároveň vyžadujete funkční větrání a chlazení, určitě vás zaujmou nízkoenergetické systémy pro termoventilaci a klimatizaci budov.

Chlazení budov trochu jinak

Většina chladivových systémů využívá ke svému provozu elektrickou energii. Při její výrobě vzniká oxid uhličitý, který výrazně ovlivňuje skleníkový efekt a přímo tak přispívá ke globálnímu oteplování. Způsobů větrání a chlazení je přitom vícero, stačí se spolehnout na přírodu, která nám otevírá široké možnosti trvalého rozvoje v oblasti vzduchotechniky. 

Mezi nízkoenergetické systémy chlazení, které napomáhají trvalé udržitelnosti, patří: 

  • noční větrání - nejjednodušší způsob ekologického ochlazování využívá nízkou teplotu nočního vzduchu, který předchladí konstrukci objektu na následující den. Během něj se poté odvětrávání omezí, budova jen odčerpává z nakumulovaného chladu a pozvolně se zase ohřívá. 
  • adiabatické chlazení - teplota vzduchu se snižuje rozprašováním nebo odpařováním přiváděné vody za současného nárůstu vlhkosti. Může být přímé (chlazení vzduchu odpařováním vody rozstřikované přímo do vzduchu) nebo nepřímé (chlazení sekundárního vzduchu nebo vody přes teplosměnnou plochu).
  • využití zemského polomasivu pomocí zemních výměníků - pro čerpání chladu z výměníku lze využít tepelná čerpadla země-voda. 

Zatímco čerpadla země-voda jsou využívána pro odběr ze zemních výměníků, ani další typy nezaostávají v udržování standardů trvale udržitelného rozvoje. Čerpadla vzduch-voda od firmy Finiš jsou nejlevnějším dostupným způsobem vytápění na elektrickou energii. Provozní náklady jejich čerpadel jsou srovnatelné s topením dřeva, přinášejí ovšem nesrovnatelně vyšší míru komfortu - pracují totiž zcela automaticky za pomoci inteligentních počítačů. 

Při svém provozu tepelná čerpadla šetří i životní prostředí. Dokážou použít pouze 1 kWh elektřiny na výrobu až 5 kWh tepelné energie, tedy 3 - 4x více energie ve formě tepla. Nižší spotřeba elektřiny však není jejich jedinou ekologickou výhodou – při jejich provozu se do ovzduší nevypouštějí pevné částice, čímž výrazně snižují emise CO2 v porovnání s konvenčními vytápěcími systémy.

Výhody tepelných čerpadel od Finiš Ostrava

Kromě aktivního rozvoje trvalé udržitelnosti budou tepelná čerpadla také šetřit vaši peněženku. Při jejich využívání už nebudete muset brát ohled na ceny energií. Jakékoliv zdražování se vás prakticky nedotkne, jelikož bude čerpat veškeré teplo přímo z přírody. 

Nízkoteplotní systém Daikin Altherma přináší hned čtyři výhody:

  • šetří provozní náklady a udržuje optimální pohodlí v prostoru - výkon se přizpůsobí vašim požadavkům, inteligentní počítač reguluje úsporu energie a tím přímo i šetří životní prostředí.
  • vyhovuje všem standardům novostaveb a nízkoenergetických domů a jiných objektů - Daikin Altherma slučuje vytápění, chlazení a ohřev teplé vody v jednom systému, který naplňuje podmínky pro pasivní domy podle směrnice platné pro rok 2020.
  • přináší kompaktní řešení spolu s užitkovou teplou vodou - vnitřní jednotka kombinuje topení a chlazení s ohřevem teplé vody.
  • uživatele potěší intuitivní a snadno použitelné ovládání - k dispozici mají velký a přehledný displej, díky kterému hned pochopí fungování celého systému. 

Daikin Altherma však není jediným tepelným čerpadlem od Finiš Ostrava, která vám může pomoct přispět k trvalé udržitelnosti naší planety. Ekologickým řešením naprosto šetrným pro životní prostředí jsou čerpadla LG Therma V, která se vyznačují vysokým koeficientem účinnosti (COP) a aktivním snižováním emisí CO2. Systém klimatizace a vytápění Therma V LG uspokojí vaše očekávání tepelného komfortu. 

system_lg_therma_v_1 (1)

Díky využití tepelné energie z přírodního zdroje (venkovního vzduchu) umožňují tepelná čerpadla LG Therma V velmi účinně vyhřát vnitřek jakéhokoliv objektu, ať se jedná o dům, byt nebo kancelářský prostor. Pokud chcete vytápět svůj domov s myšlenkou, že zároveň přispíváte životnímu prostředí, spolehněte se na ekologicky šetrné moderní řešení, které úsporně nahradí vyhřívací systémy na bázi plynu nebo pevných paliv.

Finiš - záruka kvality v oboru klimatizace a rekuperace

Firma Finiš Ostrava - Klimatizace, s.r.o na českém trhu působí už téměř dvacet let. Má tak za sebou bohaté zkušenosti s prodejem a servisem klimatizačních jednotek, systémů pro vytápění a ohřev užitkové vody, rekuperačních jednotek, chladicích a mrazicích zařízení a výdejníků vody.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte